Stránky jsou ve výstavbě. Své připomínky a náměty pište na náš e-mail: tjsokolcista@seznam.cz

Sokol Čistá – Sokol Bystré 4:1

Fakta - Branky: D. Nepraš 2, J. Kmošek, M. Nepraš – Kavan. Rozhodčí: Jakubec, Ile, Nepraš. Poločas: 1:0. Diváci: 100.
Sokol Čistá: Boštík – Kadidlo, Tomášek, M. Severa, J. Kmošek, Padělek, Rožek, Stříteský, Kostlán, Čapek, D. Nepraš (Zerzán, M. Nepraš, P. Kmošek).
Sokol Bystré: Hejl – Janoušek, Veselý, Vomočil, Štaud, Putnar, Mitáš, Karlík, Kavan, Andrlík, Šidlo (Jukl, Cupal, Misar).

Klíčové utkání Čistá – Bystré zvládli daleko lépe domácí. Přesvědčivou výhrou v poměru 4:1 si nejen zajistili setrvání v přeboru, ale soupeře tím také poslali o třídu níže. Třetí z ohrožených týmů ze Starého Města totiž doma udolal Horní Újezd a tím Bysterské bodově dotáhl. A protože s nimi má lepší vzájemnou bilanci (3:2 a 2:2), skončil třináctý a dostane ještě šanci vybojovat si příslušnost k okresnímu přeboru v baráži (středa – sobota) proti třetímu celku konečné tabulky III. třídy.
Ve vyrovnaném prvním poločase se ujala střela D. Nepraše z vápna a domácí vedli. Po přestávce pak ovládli hrací plochu a mířili k záchraně. Po dlouhém autu přidal hlavou druhý gól J. Kmošek a po hodině hry přeloboval Hejla znovu D. Nepraš – 3:0. Hosté se dostali ke slovu v závěru, kdy snížil Kavan, ale razítko na výsledek dal dorážkou do odkryté branky M. Nepraš.

Ostatní výsledky: Staré Město – Horní Újezd 3:2, Kamenná Horka – Rychnov 1:1, Moravská Třebová B – Janov 1:0, Opatov – Jevíčko 3:4, Dlouhá Loučka – Dolní Újezd B 3:2, Jaroměřice – Litomyšl B 1:3.

Konečné pořadí: 1. Moravská Třebová B (64 bodů, postup), 2. Litomyšl B (56), 3. Kamenná Horka (51), 4. Janov (45), 5. Jaroměřice (37), 6. Dolní Újezd B (36), 7. Opatov (33), 8. Dlouhá Loučka (33),  9. Jevíčko (31), 10. Horní Újezd (30), 11. Rychnov (29), 12. Čistá (24), 13. Staré Město (23, baráž), 14. Bystré (23, sestup).

Sokol Rychov na Moravě - Sokol Čistá 1:1

Sokol Čistá – Sokol Dolní Újezd B 2:2 (2:1)

Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Kadidlo, Tomášek M., M. Severa, L. Severa, Padělek, Stříteský P., Štork (46. Čapek P.), D. Nepraš (78. Doležal), J. Kmošek.
Sokol Dolní Újezd B: Pravec – Čejka, Mráz, Klejch, Doležal, Kopecký, Žďára, Doseděl, Nováček, Nádvorník, Klusoň (Frank, Vaňous, Bartoníček).
Fakta - Branky: M. Severa, D. Nepraš – Klusoň, Kopecký. Rozhodčí: Šenkýř (M. Třebová), Štusák (Němčice), Kmošek P. (Čistá). ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

Začátek byl pro domácí šokem, protože po čtyřech minutách otevřel skóre osamocený Klusoň – 0:1. Dokázali se ale vzchopit a ještě v prvním poločase vývoj obrátili. Ve 35. minutě po rozehraném trestném kopu vymetl z přímého kopu šibenici M. Severa - 1:1. Brzy poté využil chybu stopera a brankaře pohotově D. Nepraš - 2:1.  Jenže nástup do druhé části opět vyšel Újezdu a po rohohém kopu, Kopecký hlavou vyrovnal na - 2:2. Snaha Čisté byla v dalším průběhu nervózní, zbrklá a neúčinná, neujaly se ani brejky hostů a soupeři si body podělili.

Ostatní výsledky: Staré Město – Rychnov 2:0, Dlouhá Loučka – Janov 2:4, Kamenná Horka – Jevíčko 2:0, Opatov – Litomyšl B 5:1, Jaroměřice – Moravská Třebová B 1:5, Horní Újezd – Bystré 2:1.

Pořadí: 1. Moravská Třebová B (58 bodů), 2. Litomyšl B (53), 3. Kamenná Horka (50), 4. Janov (42), 5. Jaroměřice (37), 6. Opatov (33), 7. Dolní Újezd B (33), 8. Jevíčko (28), 9. Rychnov (27),  10. Dlouhá Loučka (27), 11. Horní Újezd (27), 12. Bystré (22), 13. Čistá (20), 14. Staré Město (19).

Okresní sestava kola podle Svitavského deníku: Jedlička (Kamenná Horka), Kopecký (Dolní Újezd B), Huryta (Moravská Třebová B), Zeman (Opatov), Kolísek (Dlouhá Loučka), P. Faltys (Horní Újezd),  Štěpánek (Moravská Třebová B), Novotný (Janov), P. Němec (Staré Město), M. Wejda (Janov), J. Polák (Opatov).

TJ Jevíčko – Sokol Čistá 0:0

Jevíčko: Navrátil –Jedlinský, Klein, Kritzbach, Továrek, Seknička, Khýr, Berka, Hanák, Vafka, Kalášek (Němeček, Hofman, Müller).
Sokol Čistá: Boštík – Kadidlo, Tomášek, J. Kmošek, Padělek, Rožek, Štork, Kostlán, Doležal, Zerzán, Nepraš (Čapek, Vích, P. Kmošek).
Fakta – rozhodčí: Havránek (Svitavy), J. Brychta (Kunčina). Poločas: 0:0.

Ve vyrovnaném duelu předčily obrany útočné řady. V 19. minutě Jedlinský na brankové čáře vykopl vyloženou dorážku Nepraše a podobně si vedli zadáci hostů proti šanci Hanáka. Utkání skončilo po zásluze nerozhodným výsledkem.

Ostatní výsledky: Litomyšl B – Dlouhá Loučka 5:1, Janov – Kamenná Horka 1:0, Moravská Třebová B – Opatov 4:3, Rychnov na Moravě – Horní Újezd 0:2, Dolní Újezd B – Staré Město 2:1, Bystré – Jaroměřice 2:2.

Pořadí: 1. Moravská Třebová B (55 bodů), 2. Litomyšl B (53), 3. Kamenná Horka (47), 4. Janov (39), 5. Jaroměřice (37), 6. Dolní Újezd B (32), 7. Opatov (30), 8. Jevíčko (28), 9. Rychnov (27), 10. Dlouhá Loučka (27), 11. Horní Újezd (24), 12. Bystré (22), 13. Čistá (19), 14. Staré Město (16).

Okresní sestava kola podle Svitavského deníku: Popelka (Horní Újezd), Tomášek (Čistá), Kolek (Litomyšl B), Kritzbach (Jevíčko), Novotný (Janov), Vostřel (Opatov), Andrlík (Bystré), Kalus (Moravská Třebová B), Mandlík (Dolní Újezd B), Pavlák (Litomyšl B), Batelka (Jaroměřice).

KOMENTÁŘ SD: V okrese asi drama až do konce.

Tři kola zbývají do závěru mistrovských fotbalových soutěží Svitavska. V nich se musí rozhodnout o vítězích, postupujících i sestupujících.
Zatímco ve IV. třídě je o zaslouženém primátu jevíčského béčka rozhodnuto, tak rozuzlení dalších hlavních tajenek je zatím ještě hodněnejasné.
V okresním přeboru, jak se zdá, se o titulu rozhodne mezi béčky Moravské Třebové a Litomyšle. Ze hry už zřejmě je po dvou porážkách Kamenná Horka, osmibodové manko na lídra je moc. Přetahovaná rezerv je tím více zajímavá, že se střetnou ve vzájemném utkání v předposledním dějství na litomyšlském trávníku a to může být pravý vrchol okresní sezony. Ale pozor, oba rivalové nemají v závěru přeboru zrovna lehký los, protože kromě vzájemného utkání hraje Slovan v Jaroměřicích a doma s Janovem a Litomyšl v Opatově a v Jaroměřicích.  Z čehož plyne, že mohou přijít o důležité body prakticky v každém kole. Záchrana se vzdálila Starému Městu, kterému se po slibném startu do jara přestalo dařit a na dvanácté místo ztrácí už šest bodů. Výraznělépe se dýchá Hornímu Újezdu, zato ohroženo začíná být Bystré. V těchto patrech se ale může ještě všechno obrátit vzhůru nohama, neboť v závěrečných kolech se hraje hned několik vzájemných duelů(Horní Újezd – Bystré, Bystré – Staré Město, Staré Město –Horní Újezd, Čistá – Bystré).
Ve III. třídě se situace, která se pomalu vyjasňovala, zase pořádně zašmodrchala. Týmy jako Linhartice, Opatovec či Třebařov, které až doposud jarem procházely excelentně, začaly pod psychickou tíhou zodpovědnosti povážlivě chybovat a takový Mladějov, ale i další soupeři, se zčistajasna znovu vrátili do hry. A jelikož i tady se ještě hraje dost vzájemných soubojů, můžeme se dočkat nejednoho zvratu.

Sokol Čistá – Sokol Janov 2:0 (1:0)

Sokol Čistá: Boštík – Kadidlo, Tomášek M, Rožek, M. Severa, Padělek, Štork (75. Košín), L. Severa, Stříteský (60. Zerzán), J. Kmošek, D. Nepraš (85. Pohanka).
Sokol Janov: Beránek – Pirkl, L. Zvěřina, Šváb, Johan, V. Wejda, A. Zvěřina, M. Wejda, Novotný, Bureš, M. Hájek (60. Z. Hájek).
Fakta – branky: J. Kmošek 2. Rozhodčí: Havránek (Svitavy), Pohl, Klusoň P. ŽK 2:2. Diváci: 80.Poločas: 1:0.

Půlhodina se odehrála převážně mezi šestnáctkami, ale několik zajímavých situací se před oběma brankami narodilo. Domácí udeřili ve 37. minutě hlavičkou J. Kmoška a byl to stejný hráč, který krátce po změně stran pojistil Čisté náskok. Třetí gól nebyl domácím uznán a i vinou toho se závěr dohrál v nervózním duchu, ale stav se nezměnil.

Ostatní výsledky: Dlouhá Loučka – Moravská Třebová B 1:4, Bystré – Rychnov 1:3, Kamenná Horka – Litomyšl B 1:2, Horní Újezd – Dolní Újezd B 5:3, Staré Město – Jevíčko 1:1, Jaroměřice – Opatov 6:2

Pořadí: 1. Moravská Třebová B (52 bodů), 2. Litomyšl B (50), 3. Kamenná Horka (47), 4. Janov (36), 5. Jaroměřice (36), 6. Opatov (30), 7. Dolní Újezd B (29), 8. Rychnov (27),  9. Dlouhá Loučka (27), 10. Jevíčko (27), 11. Bystré (21), 12. Horní Újezd (21), 13. Čistá (18), 14. Staré Město.

Okresní sestava kola podle Svitavského deníku: P. Král (Litomyšl B), M. Sekanina (Rychnov), Valášek (Jaroměřice), R. Prokop (Horní Újezd), Chlup (Moravská Třebová B),  J. Pechanec (Horní Újezd), Pánik (Rychnov), Bárta (Jaroměřice), Urban (Litomyšl B), J. Kmošek (Čistá), Polák (Moravská Třebová B).