Stránky jsou ve výstavbě. Své připomínky a náměty pište na náš e-mail: tjsokolcista@seznam.cz
18. kolo

Rychnov na Moravě – Sokol Čistá 1:2 (1:0)

V prvním poločase jsme nevyužily několik příležitostí, hlavička Čapka z malého vápna nad, střela Padělka těsně nad, opět Čapek, který na zadní tyči nezamířil přesně a jeho střela se svezla po tyči. Domácí získali vedení po rohovém kopu zásluhou Malého, který trefil míč na který Bošťa nedosáhl – 1:0. Domácí zahrozili ještě jednou střelou, kterou Bošťa s námahou vyrazil. Trestný kop Marka skončil daleko vedle. Po přestávce jsme zvýšili aktivitu a po zbytek času jsme byli lepším týmem. V 55. minutě si na centr Kandy za obranu domácích naběhl Dušan a obloučkem přehodil vybíhajícího Malého – 1:1. V 68. minutě Pavlák využil chytré rozehrání Severy a opět obloučkem přehodil Malého v brance domácích – 1:2. V 74. minutě si na centr Dušana od rohového praporku naběhl mezi obránce Pavlák a jeho hlavička skončila na tyči domácí branky. Domácí dohrávali o deseti po vyloučení Šebrleho, ale nemuselo zůstat jen u jedné červené karty (Pospíšil). Závěr jsme si pohlídali a nepustili jsme domáci k ohrožení naší branky.

Branky: Malý – D. Nepraš, Pavlák. Rozhodčí: Brandejs (Svitavy), Nepraš (Vendolí). Laik (Rychnov na M.). ČK: 1:0 (Šebrle). Diváci:40. Poločas: 1:0.
Rychnov na Moravě: Šána – Malý, Marek, Andrle, Šmída, Onderka, M. Sekanina, Langr, P. Sekanina,Pospíšil, Šebrle (Špičák, Kárský, Blažko).
Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Stříteský, Tomášek, Kmošek J., Čapek L., Padělek, Zerzán (80. Vodehnal), Severa L., D. Nepraš, Pavlák (Vích, Kmošek P.).

Ostatní výsledky: Opatov - Dlouhá Loučka 3:2, Městečko Trnávka – Staré Město 2:0, Horní Újezd – Linhartice 2:5, Janov – Jaroměřice 3:1, Dolní Újezd B – Třebařov 2:1, Kamenná Horka – Jevíčko 2:0.

Pořadí: 1. Čistá (36), 2. Linhartice (36), 3. Janov (27), 4. Kamenná Horka (27), 5. Dlouhá Loučka (26), 6. Dolní Újezd B (24), 7. Městečko Trnávka (24), 8. Jevíčko (21), 9. Třebařov (19), 10. Opatov (19), 11. Jaroměřice (19), 12. Horní Újezd (16), 13. Staré Město (8), 14. Rychnov (6).

17. kolo

Sokol Čistá – Sokol Dolní Újezd 3:1 (0:1)

Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Stříteský, Čapek L., Tomášek, Severa L., Padělek, Zerzán (76. Štork), Kostlán, Nepraš D. (87. Kmošek P.), Pavlák. (Vích).
Sokol Dolní Újezd: Klusoň T. – Mráz, Doležal, Frank, Svoboda, Nováček, Kuta, Heinisch, Rožek (78. Čejka), Klusoň O., Pravec.
Branky: Pavlák, Padělek, Kostlán – Nováček. Rozhodčí: Růžička (Cerekvice), Urban (Litomyšl), Ropek (Morašice). ŽK: 1:0. Diváci: 100.

Utkání začalo opatrně, první střela na branku Klusoňe v podání Dušana skončila vedle v 8. minutě. Ve 12. minutě po trestném kopu Heinische hlavičkoval Rožek vedle. V 15. minutě vyráží Klusoň střelu Padělka. V 18. Minutě se dostane míč ke zcela volnému Kubovi, který má dost času si míč zpracovat, ale z úhlu trefí jen břevno. Ve 20. minutě trestný kop Heinische z 25 metrů lízne břevno Boštíkovi branky. Ve 33. minutě po autu Kuby, Padělek z první posílá centr za obranu hostů, ale Dušanovi schází kousek k zakončení. Ve 36. minutě trestný kop rozehraje Heinisch obloučkem na Nováčka, který se ocitne ve vápně zcela sám a střelou po zemi k tyči posílá hosty do vedení – 0:1. V závěru poločasu chytá Bošťa střelu Rožka a po chybě obrany Nováček z dobré pozice přestřeluje naší branku.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s větším nasazením. V 50. minutě po rohu Pavláka hlavičkoval Říza vedle. V 56. minutě střílel Jenda z rohu vápna vedle branky. V 60. Minutě střílí Severa nad, po chvilce se dostane k miči Padělek, jeho střelu Klusoň vyraží před Pavláka a pro něj už není těžké dorazit míč do branky – 1:1. V 63. minutě se uvolní na hranici vápna Pavlák, ale jeho slabá střela končí v náručí brankaře. V 74. minutě po rohu Kuby z levé strany střílí Dušan, na brankové čáře vyráží Svoboda míč k Řízovi, ale míč stačí obránce odkopnout na roh. Rozehraný míč se dostane k Severovi, který nahraje Padělkovi a ten střelou po zemi z hranice vápna zvyšuje na – 2:1. V 76. minutě se uvolní Pavlák a jeho centr na Dušana v poslední chvíli chytá Klusoň. V 81. minutě se dostane ve vápně k míči Kuta, jeho střelu Bošťa vyráží na roh. Po rohu se do šance dostane Čejka, ale i jeho Bošťa vychytá. V závěru si na aut Severy naběhne Kuba a sám proti brankaři zvyšuje na konečných – 3:1.

Ostaní výsledky: Staré Město – Kamenná Horka 0:0, Dlouhá Loučka – Rychnov 5:0, Třebařov – Horní Újezd 0:1, Linhartice – Jaroměřice 4:2, Jevíčko – Opatov 3:0, Janov – Městečko Trnávka 0:2.

Pořadí: 1. Čistá (33), 2. Linhartice (33), 3. Dlouhá Loučka (26), 4. Janov (24), 5. Kamenná Horka (24), 6. Dolní Újezd B (21), 7. Jevíčko (21), 8. Městečko Trnávka (21), 9. Třebařov (19), 10. Jaroměřice (19), 11. Opatov (16), 12. Horní Újezd (16), 13. Staré Město (8), 14. Rychnov na Moravě (6).
16. kolo

Horní Újezd – Sokol Čistá 3:5 (1:4)

Horní Újezd: Motyčka – Kárský, Fogl, Malý, J. Faltys, Boček, J. Pechanec, Lněnicka, Kusý, L. Pechanec, Chadima (Láznický, Jána, Kucera).
Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Stříteský P., Kadidlo, Tomášek, L. Čapek (73. Štork), Padělek, P. Čapek, L. Severa, D. Nepraš (80. Vích), Pavlák. (Kmošek P.)

Branky: Kusý 2, Boček – D. Nepraš 2, Padělek, L. Čapek, Pavlák. Rozhodčí: J. Brychta (Kunčina), Šenkýř (M. Třebová), Havránek (Svitavy). ČK: 0:1. Diváci: 60.

Po dvou odložených kolech jsme se na Hornáku do domácích pustili z ostra a už ve druhé minutě se po nahrávce Severy lehce uvolnil ve vápne Lukáš Čapek a nedal Motyčkovi šanci 0:1. Bošta po autu domácích v klidu chytá. V 6. minutě se prosadí z dvaceti metrů střelou po zemi Padělek - 0:2. V 9. minutě po rohu a nahrávce Pavláka střílí Severa vedle. Domácí zahrozí střelou Kusého vedle. Pavlákovu střelu Motyčka chytá. V 19. minutě se dostane Pavlák do šance, ale neproměňuje a Severa střílí také vedle. Ve 26. minutě zahrávají domácí trestný kop a Bošta vyráží hlavičku domácích mimo vápno. Ve 28. minutě Pavlák zatáhne po levé straně najde Dušana, jeho pokus o střelu Motyčka vyrazí jen před branku a Dušan je rychlejší než domácí obránce a doraží do prázdné branky - 0:3. Ve 32. minutě se uvolní před vápnem Pechanec a Bošta musí robinsonádou vyrazit míč na roh. Ve 33. minutě se po naší chybě, domácí zásluhou Kusého prosadí a sníží na - 1:3. V 37. minutě Padělek chytrou nahrávkou za obranu našel Dušana, který špičkou kopačky poslal míc vedle vybíhajícího Motyčky do branky - 1:4. V závěru poločasu se dostal do šance Pavlák, ale jeho střela skončila vedle.
Začátek druhého poločasu jsme začali dobře a po nahrávce Dušana střílí Padělek vedle. Po rohu Čápy hlavičkuje Dušan, ale Motyčka je připraven. V 54. minutě Pechanec střílí vedle. V 56. minutě po presinku Dušana s Pavlákem, kteří zaženou domácí až k brankové čáre, kde Pavlák doslova užene Motyčku a do prázdné branky zvýší na - 1:5. V 58. minutě střílí Pavlák z trestného kopu nad branku domácích. V 61. minutě po naší chybe v obraně snižuje Boček na - 2:5. Následovalo vyloučení po odmávaném offsidu, který sice viděl jen rozhodčí Havránek, ale bylo to zbytečné oslabení, kterého domácí v závěru využili Kusým ke snížení na konečných - 3:5. Nic na tom nezměnila ani krásná střela Pavláka do šibenice, kterou domácí brankář výborným zákrokem vytáhl na roh.

Odložené zápasy: Rychnov na Moravě – Jevíčko, Jaroměřice – Městecko Trnávka, Dolní Újezd B – Dlouhá Loučka.
Ostatní zápasy: Linhartice – Třebářov 3:3 , Kamenná Horka – Janov 4:1, Opatov – Staré Město 1:1.

Poradí: 1. Čistá (30), 2. Linhartice (30), 3. Janov (24), 4. Dlouhá Loučka (23), 5. Kamenná Horka (23), 6. Dolní Újezd B (21), 7. Třebářov (19), 8. Jaroměřice (19), 9. Jevíčko (18), 10. Městecko Trnávka (18), 11. Opatov (16), 12. Horní Újezd (13), 13. Staré Město (7), 14. Rychnov na Moravě (6).