Stránky jsou ve výstavbě. Své připomínky a náměty pište na náš e-mail: tjsokolcista@seznam.cz

1. kolo: Sokol Čistá - TJ Jaroměřice

Sokol Čistá – TJ Jaroměřice 3:3 (1:1)

Sokol Čistá: Lněnička – Karal, Severa M., Kadidlo, Bican, Klusoň, Padělek, Frank, Paclík V. (85. Vomáčka), Nepraš, Štork (56. Severa L.).
TJ Jaroměřice: Horák – Valenta, Jakab, Hrazdíra, Olšan, Gecl, Švec, Dračka (70. Šebek), Knoll, Juračka, Batelka.
Fakta – Branky: Nepraš 2x, Frank – Gecl 2x, Švec. Rozhodčí: Havránek, Kovář, Rožek. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

Duel byl z obou stran veden ofenzivně a soupeři si vypracovali řadu šancí, takže skóre mohlo být klidně i vyšší. Ve 2. minutě po centru z prava netrefí Nepraš přesně míč a jeho slabou střelu brankař hostů lehce kryje. A tak skóre utkání otevřel ve 23. minutě Gecl, který se prosadil uvnitř pokutového území střelou k tyči. O vyrovnání se ve 28. minutě po centru Klusoně postaral Nepraš, který zůstal volný na malém vápně– 1:1. Ve 30. minutě mohl Knoll opět poslat hosty do vedení, ale chybělo mu pár centimetrů, aby dostal na střílený centr Gecla do malého vápna.
Ve druhém poločase střílí Frank vedle a v 51. minutě Paclíkovu střelu brankař jen tečuje, ale obránce stačí míč mířící do branky odkopnout před brankovou čárou do bezpečí. V 54. minutě se hosté dostali do vedení, poté co M. Severa zahrál příliš malou „malou domů" a Gecl pohodlně trestal – 1:2. V 61. minutě se po narážečce Paclíka uvolnil L. Severa jeho bombu Horák jen vyrazil řed Nepraše a ten z první opět srovnal – 2:2. V 68. minutě střílí L. Severa vedle, o chvíli později uteče po pravé straně a jeho centr pohodlně dorazí do sítě Frank – 3:2. Bohužel vedení nám nevydrží dlouho, když v 73. minutě Švecův centr (střela) překvapivě zapadl na zadní tyč – 3:3. V závěru po trestném kopu hosté střílí vedle a na druhé straně se zbaví obránce Nepraš, ale jeho střelu stačí druhý malinko tečovat nad branku.

Ostatní výsledky: Jevíčko - Hradec n/S 1:2 (0:1), Rohozná - Morašice 1:2 (1:0), Janov - Borová 4:0 (1:0), Bystré - Opatovec 2:2 (2:2), Opatov - Křenov 3:6 (2:4), Sebranice - Linhartice 2:3 (0:2).

Borec kola (8. – 9. srpna): Beránek (Janov), J. Trnečka (Radiměř), Svoboda (Dolní Újezd B), Kalus (Moravská Třebová B), Gecl (Jaroměřice), Kobylík (Hradec nad Svitavou), Peterka (Křenov), Kutlák (Březová nad Svitavou), Bureš (Janov), Nepraš (Čistá), Dvořák (Linhartice).

Pět nových tváří se objevuje v přeboru, „trojka“ má čtrnáct účastníků

Obsazení mistrovských tříd řízených okresním fotbalovým svazem Svitavy doznalo podstatných změn.
Osmadvacet mužstev bude v nadcházející sezoně bojovat v okresních soutěžích dospělých. Což je nárůst o jeden tým oproti ročníku skončenému a na první pohled se tudíž jedná o pozitivní zprávu. Losovací aktiv, jenž se konal ve Svitavách, však ozřejmil, že tento drobný přírůstek není dán tím, že by se snad přihlásil úplný nováček, nýbrž vysokým počtem sestupujících družstev z kraje.

Start bude ostrý
V okresním přeboru zůstalo v porovnání s uplynulou sezonou devět týmů. Pět celků bude nových, a to buď úplně, což se týká Borové, která si v přeboru odbude historickou premiéru, nebo staronových. Po kratší či delší přestávce se vrací fotbalisté Opatova (postup ze III. třídy), Čisté, Sebranic a Morašic (sestup z I. B třídy). Morašičtí se na okresní úrovni představí po dobrých dvou desetiletích.
Na všechny účastníky čeká v podzimní části okresního přeboru čtrnáct kol, tedy tradičně i předehrávka jednoho jarního dějství. Startuje se o týden dříve než v Pardubickém kraji, tedy o víkendu 8. a 9. srpna, když Jevíčko hostí Hradec nad Svitavou, Rohozná vyzve na svém trávníku Morašice, Janov přivítá Borovou, Bystré změří síly s Opatovcem, do Opatova zavítá Křenov, do Čisté Jaroměřice a Sebranice nastoupí proti Linharticím. Druhé dějství, které je na pořadu o týden později 15. a 16. srpna, pak nabídne mimo jiné po mnoha letech prestižní sousedské derby Opatovec – Opatov a obě obce by v tento den měly žít jen fotbalem. Celkem nabídne podzimní fáze 91 střetnutí v okresním přeboru.

Naprosto stejně tomu bude i v novém ročníku III. třídy, která se bude hrát totožným systémem a rovněž v ní se na podzim odehraje čtrnáct kol. Nové celky jsou zde tři a všechny sestoupily z okresu: Dolní Újezd B, Třebařov a Mladějov. Dříve společné týmy Starého Města aMoravské Třebové i Jedlové a Pomezí si musely podle nových předpisů FAČR zvolit, pod čí hlavičkou budou nadále hrát. Přes různé spekulace se do soutěže nakonec přihlásily všechny mančafty, které hrály v minulé sezoně, pouze s jedinou výjimkou, a to je béčko Jiskry Litomyšl, se kterým se fotbaloví fanoušci na hřištích nesetkají.
Jak už bylo uvedeno výše, tak i III. třída otevře svůj podzimní program 8. a 9. srpna. V rámci úvodního kola hostí Třebařov Moravskou Třebovou B, Chornice odehrají pouťové utkání s Pomezím B, Březová nad Svitavou bude mít za soupeře Mladějov, Dolní Újezd B se popasuje s Trstěnicí, B tým Kunčiny si o úvodní body zahraje s Vendolím, Koclířov přivítá Městečko Trnávku a v Radiměři vyběhnou k premiérovému zápasu domácí hráči proti Boršovu.

Ještě předtím, než se otevře opona obou mistrovských soutěží, přijde na řadu jako obvykle první kolo okresního poháru. To přinese sedm duelů, volný postup mají obhájci této trofeje z Bystrého, kteří ve stejném termínu (1. – 2. srpna) poměří v krajském poháru svoje schopnosti s Lanškrounem a to pro ně bude pořádně náročný test. Pohár je jak známo povinný pro účastníky okresního přeboru, jediným „odvážlivcem" z nižší třídy, jenž se jim postaví (konkrétně Janovu), bude Vendolí.
Druhé kolo je naplánováno na 28. října, semifinále a finále se budou hrát během jarní části, přičemž finálový duel bude hostit jako vždy neutrální stadion.