Stránky jsou ve výstavbě. Své připomínky a náměty pište na náš e-mail: tjsokolcista@seznam.cz

5. kolo: Sokol Čistá - Sokol Morašice

Sokol Čistá – Sokol Morašice 3:8

Hosté nakročili k drtivému vítězství dvěma rychlými góly v úvodu. V 8. minutě po rohu skóroval hlavou Chmelík a hned po našem rozehrani využil chyby M. Severy Zerzán – 0:2. V 17. minutě střílí Kadidlo nad branku. Ve 30. minutě máme štěstí, když po rohu a závaru v brankovišti hosté nastřelí břevno a tyč naší branky. Ve 40. minutě přidají třetí branku po našem nedůrazném odvrácení míče jen na nohu Válka, který se trefil zpoza šestnácky – 0:3. Ve 43. minutě pěknou střelu Kavana vyrazil Prešinský na roh.
Po přestávce utekl Zerzán a zvýšil na – 0:4 a o chvíli později proměnil pokutový kop - 0:5. V 55. minutě byl ve vápně faulovaný Čapek a následnou penaltu proměnil Nepraš – 1:5. Aby toho nebylo málo je po druhé žluté vyloučen Bican. V 60. minutě se prosadil střelou k tyči Kavan – 2:5. V 70. minutě po rohu střílí L. Severa, ale brankař chytá a z protiútoku zvýšil po akci Holomka Skala střelou do prázdné branky na – 2:6. V 73. minutě odcentruje Hvězda na zadní tyč, ale před volným Neprašem odhlavičkuje obrance na roh. V 78. minutě přetlačil Čapka Holomek a sám proti Boštíkovi nezaváhal – 2:7. V 83. minutě prostřelil Boštíka opět Skala z levé strany střelou k tyči – 2:8. V 85. minutě po akci Severy a Padělka upravil Kavan střelou do prázdné branky na konečných – 3:8.

Fakta - Branky: Kavan 2, D. Nepraš – Zerzán 3, Skala 2, Chmelík, Válek, Holomek. Rozhodčí: Koukal, Kovář (oba Svitavy), Klusoň (Čistá). ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (Bican). Diváci: 80. Poločas: 0:3.
Sokol Čistá: Boštík – Kadidlo, Bican, Karal, M. Severa, Rožek (46. Frank), L. Čapek, Padělek, Kavan, Hvězda (81. Kmošek), D. Nepraš.
Sokol Morašice: Prešinský – Klement, Chmelík, Ropek, Famfulík (65. Tměj), J. Kubeš (53. Lněnička), Škoda, Novák, Burián (36. Skala), Zerzán (53. Vomáčka), Válek (75. Holomek).

Ostatní výsledky: Janov – Hradec nad Svitavou 0:0, Sebranice – Borová/Telecí 4:2, Opatov – Jevíčko 4:2, Bystré – Rohozná 2:0, Linhartice – Opatovec 0:2, Jaroměřice – Křenov 3:2.

Pořadí OP: 1. Morašice (13), 2. Opatovec (13), 3. Hradec nad Svitavou (13), 4. Janov (11), 5. Křenov (9), 6. Sebranice (9), 7. Bystré (7), 8. Jaroměřice (7), 9. Opatov (6), 10. Jevíčko (3), 11. Linhartice (3), 12. Rohozná (3), 13. Borová/Telecí (3), 14. Sokol Čistá (1).

Hodnocení kola podle SD:
Jeden gól zhruba na osm minut
Že je fotbal na okresní úrovni v první řadě lidovou zábavou, to správně pochopili aktéři utkání Čistá – Morašice. Padlo v něm celkem jedenáct branek, což je věc, s jakou se setkáváme velmi zřídka. Pravda ovšem je, že domácí se do rolí bavičů obsadili nedobrovolně a nechtěně, vždyť kdo by si také plánoval, že dostane osm fíků. Rozhodně to nebyl brankář Boštík, kterému však těžko něco vyčítat, jelikož byl svými spoluhráči zanechán osamocen napospas morašickým nájezdníkům. Těch byl zase zápis plný od shora dolů a protože i ti příchozí z lavičky se netajili chutí také přiložit pod gólový kotel, vzešla z měření sil dvou nedávných účastníků I. B třída netušená kanonáda. Pro Morašice znamenala posun do čela pořadí, naopak o nynějším rozpoložení v čisteckém kolektivu nevypovídá nic pěkného.