Stránky jsou ve výstavbě. Své připomínky a náměty pište na náš e-mail: tjsokolcista@seznam.cz

24. kolo: Sokol Čistá - Borová/Telecí

Sokol Čistá – Borová-Telecí 3:2

Fakta - Branky: 70. Šedivý, 75. Rožek, 80. V. Paclík – 31. M. Hegr, 83. R. Háp. Rozhodčí: Šenkýř - Grulich, Žrout. Diváci: 70. Poločas: 0:1.
Sokol Čistá: Rožek - Karal, Frank, Krátký, Vomáčka (46. Boštík), Hanák, Šedivý, Paclík, Padělek, Klusoň (51. Kmošek), Zrůbek.

V 15. minutě se do dobré příležitisti dostal Zrůbek, ale jeho střela šla nad a po autu Klusoňe hlavičkuje Šedivý vedle branky. Na druhé straně Rožek včasným vyběhnutím překazil snahu hostů. V 18. minutě postupoval Střítežský sám na Rožka, ale vyloženou šanci neproměnil. Ve 28. minutě se probil k brance hostů Klusoň, ale jeho střelu brankař vztáhl na roh. Ve 31. minutě se po chzbě Franka na půlce dostal k miči Hegr a poslal hosty do vedení - 0:1. V závěru poločasu vztáhl pěknou střelu z přímáku Rožek na roh.
Druhý poločas jsme začali lépe a po narážečce s Padělkem se dostal za obranu Zrůbek ale Vrátný pěkným zákrokem vytáhl jeho střelu mimo branku. V 51. minutě se při souboji srazili Klusoň s Ehrenbergerem a po ošetření byli odvezeni do nemocnice s tržnou ranou na hlavě. V 62. minutě si Boštík poradil se střelou hostů. V 70. minutě se po nahrávce Zrůbka prosadil Šedivý - 1:1. V 75. minutě prostřelil Rožek z přímáku brankaře hostů - 2:1. V 80. minutě se prosadil ve vápně z otočky Paclík - 3:1. V 83. minutě hosté snížili Hápem z trestného kopu - 3:2. V závěru se po autu Franka málem prosadil Kmošek, ale jeho patička těsně minula branku.

Borová vs. Radiměř: Je tu bodová shoda!
Jakoby snad ani nikdo nechtěl ze druhého místa postoupit. Takhle alespoň působí aktuálně dění v nejnižší okresní fotbalového soutěži na nezávislého pozorovatele. Jenže nervy dělají svoje a s blížícím se závěrem pracují stále více. Před týdnem selhala Radiměř a zdálo se, že veškeré trumfy přenechala soupeřům z Borové. Ti si však vybrali slabou chvíli nyní a padli na hřišti jinak nevýrazné Čisté. A protože Radiměř si s béčkem Pomezí tentokrát snadno poradila, jsou na tom oba „kohouti" bodově naprosto stejně. A protože mají rovnocennou bilanci vzájemných zápasů (oba vyhráli 1:0 na půdě rivala), půjde v závěrečných dvou kolech (Radiměř hraje v Koclířově a s Boršovem. Borová proti Kunčině B a v Chornicích) nejen o body, ale také o celkové skóre. Fotbalisté z Městečka Trnávky převzali před domácím utkáním s Koclířovem pohár určený vítězi III. třídy a těší se na okresní přebor.

Ostatní výsledky:
Radiměř – Pomezí B 5:1 (4:0). Branky: 8. a 65. Bubela, 28. a 41. Janků, 18. Doubek – 80. Netolický. Městečko Trnávka – Koclířov 6:1 (5:1). Branky: 34. a 43. Smolík, 5. Továrek, 10. Kolínský, 37. Makrlík, 56. E. Konečný – 11. D. Tesař. Třebařov – Chornice 2:2 (2:2). Branky: 12. a 35. J. Sommer – 7. Štefl, 25. Havlíček. Mladějov – Moravská Třebová C 6:1 (2:0). Branky: 43. a 90. Paulus, 37. Suchý, 74. Satler, 78. P. Němec, 85. Kozák – 67. Staněk. Trstěnice – Boršov 3:1 (2:0). Branky: 1. Mojdl, 16. Hárovník, 51. Burda – 70. Kolařík.

PŘEDEHRÁVKA: Městečko Trnávka – Trstěnice 3:0 (1:0). Branky: 26. a 50. Makrlík, 76. Šašinka. ČK: 0:1 (89. Doležal).

Pořadí:
1. Městečko Trnávka (61), 2. Borová-Telecí (48), 3. Radiměř (48), 4. Mladějov (42), 5. Chornice (42), 6. Třebařov (35), 7. Trstěnice (32), 8. Sokol Čistá (29), 9. Moravská Třebová C (25), 10. Kunčina B (23), 11. Pomezí B (23), 12. Boršov (13), 13. Koclířov (0).

Boj na dálku. O každý bod, o každý gól
V okresní III. třídě se postupové hrátky za suverénní Trnávkou vykrystalizovaly tak, že by to autor napínavých příběhů lépe nevymyslel. Kandidáti na druhé „místečko", tedy Borová a Radiměř, mají nyní totožný počet bodů a nadto i vzájemná bilance je stejná (Radiměř vyhrála 1:0 v Borové a Borová 1:0 v Radiměři). Na oba čekají ještě dva duely a za předpokladu, že v nich zvítězí (což je předpoklad, nikoli jistota), rozhodne celkové skóre. To má teď lepší Borová (plus 40, hraje s Kunčinou B a Chornicemi) než Radiměř (plus 35, s Koclířovem a Boršovem). Osud se může naplnit doslova díky každému zásahu do černého.