10. kolo TJ Sokol Čistá - Sokol Morašice

TJ Sokol Čistá - Sokol Morašice 1:1 (1:1)

TJ Sokol Čistá: Štork - Pikna, Charamza, Košín, Broulík, Severa M., Severa L. Padělek, Šedivý, Doležal (75. Kučera M.) Mojdl. (Kmošek).
Sokol Morašice: Sopoušek - Kubeš J., Boštík, Štancl, Kubeš D., Šplíchal, Novák O., Novák V., Láf, Koutný, Kracík. (Tašner, Grosman, Pokorný).
Fakta: Branky: Mojdl - Kubeš J. Rozhodčí: Vodička (Vendolí), Benda (Litomyšl), Lněnička (Morašice). ŽK: 4:2. ČK: 1:0. Diváci: 20.

Do utkání jsme vstoupili výborně, když ve 2. minutě Láďa Severa pěkně vysunul Doležala, jeho střelu Sopoušek jen vyrazí před Mojdla a ten s přehledem zakončuje 1:0. Bohužel naše vedení nemá dlouhého trvání, když ve 4. minutě zahrávájí hosté po našem zbytečném faulu trestný kop z levé strany, Vláďovi vypadne míč a nikým neatakovaný Kubeš vyrovnává na 1:1. Ve 14. minutě dostává zcela zbytečnou žlutou kartu Martin Severa a chvíli na to slabě střílí po centru Šedivého. Ve 20. minutě se Láďa Severa protáhl po pravé straně přes dva hráče, ale Sopoušek v brance si s jeho střelou z úhlu poradil. Ve 24. minutě se ve vápně zbavil Matin Padělek obránce, pěkně nahrává Mojdlovi a z první střílí, míč trefí Sopouška a směřuje do branky bohužel obránce vykopává z branky do bezpečí. Na druhé straně Štork trestný kop Štancla odkopává nohou a trestňák Nováka jde nad. Ve 33. minutě po autu Ládi Severy netrefí Martin Padělek v jasné pozici míč a chvíli poté střílí Roman nad. Ve 39. minutě se po pěkné kombinaci dostane do šance Martin Severa, ale střílí jen vedle a tak končí i střely Mojdla a Padělka. V závěru Sopoušek chytá i trestný kop Ládi Severy ze 20 metrů.
Druhý poločas začínáme jako první, po pravé straně se dostane do vápna Láďa Severa a je faulován. Pokutový kop jde zahrávat Martin Severa, ale trefí jen tyč. Chvíli na to se objeví znovu on v dobré pozici, ale střílí těsně vedle Sopouškovi branky. V 54. minutě dostává Martin Severa druhou žlutou kartu, následuje červená a místo hrdiny zápasu je vyloučen. V 58. minutě zahrávají hosté trestný kop, ale končí nad. V 64. minutě si na aut Ládi Severy za obranu nabíhá Martin Padělek je sražen Sopouškem, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře. V 69. minutě Martin Padělek zahrává trestný kop, ale střela končí na břevně. I v deseti jsme v poli lepší a snažíme o vítěznou branku. Po našem rohu se dostává míč k Padělkovi a ten z 15 metrů trefí bombou na zemi ležícího Romana Doležala, který tak zabrání jistému gólu. V 78. minutě pěkně projde Tomáš Pikna, ale s jeho střelou si Sopoušek poradí. Na druhé straně si se střelou hostů snadno poradí i Vláďa Štork. Poslední naši šanci ma Martin Padělek po rohu Ládi Severy, když se ocitne sám na zadní tyči, ale nezacílí přesně. V nastavení zahrávají hosté trestný kop, Vláďa vyráží s hvizdem rozhodčího, který píská konec, vyražený míč dostávají hosté do sítě po odpískání, které u hráčů hostí vzbudilo emoce.
Co k zápasu dodat, opět rozhodla naše nedisciplinovanost, hrát více ja 35 minut jen v deseti se musí projevit, vymlouvat se na rozhodčího nejde a víceméně ani jsme neměli proč, musíme se naučit všímat si jen sami sebe a soustředit se na svůj výkon, nenechat se rozptylovat soupeřem, diváky ani ničím jiným.