3. kolo FC Jiskra Krákíky-Červená Voda - TJ Sokol Čistá

FC Jiskra Králíky-Červená Voda - TJ Sokol Čistá 3:2 (3:2)

Fakta: Branky: Opravil 2x, Michalička J. - Padělek, Severa L. Rozhodčí: Pavlas, laik, Benda. ŽK: 4:2. ČK: 1:2 (Uhlíř - Štork,Broulik).
FC Jiskra Králiky-Červená Voda: Václavek - Kopsa, Pařízek, Kolbe, Kalousek, Sedlák (69.Holubec), Kuběnka, Michalička J. (75.Uhlíř) Koreň (88.Nosek), Opravil, Hnátnický (85.Michalička F.).
TJ Sokol Čistá: Kmošek Tomáš - Severa Ladislav, Broulik Radek, Charamza Lukáš, Sedláček Miroslav, Kučera Michal, Čapek Lukáš, Stříteský Marek, Štork Vladimír, Padělek Martin, Pohanka Michal (72.Frank Vojtěch).

Utkání začalo opatrně z obou stran. První vážnou šancí ke skórování byla střela Kuběnky v 9.min., kterou Tomáš Kmošek vyrazil na roh. Ve 14. minutě jsme nedokázali využít naší šanci po záváru před domácí brankou. Skóre se poprvé měnilo ve 23.minutě, když z otočky trefil míč Opravil - 1:0. Ve 31.minutě svoji prudkou střelu zopakoval, když jsme mu nechali dostatek času na střelu - 2:0. Hned po rozehrání jsme vybojovali rohový kop, který rozehrál Marek Stříteský a po dorážce se prosadil Martin Padělek - 2:1. Ve 35. minutě dvoubrankové vedení na domácí stranu vrátil povedenou střelou Michalička 3:1. Opět chvíli po rozehrání se do šance dostal Stříteský, ale snížili jsme až ve 43. minutě, když se pěknou střelou pod břevno z přímého kopu trefil Láďa Severa.
Druhý poločas jsme začali lépe, ale nedokázali jsme využít chyby v obraně domácích. V 51.minutě trefil Sedlák pravou tyč Kmoškovi branky. V 59.minutě byl vyloučen Štork ale i v deseti jsme byli vyrovnaným soupeřem domácím. V 82.minutě nám sudí odepřel zcela jasný pokutový kop za faul ve velkém vápně. V 89.minutě byl po hrubém faulu ze zadu na Charamzu vyloučen domácí Uhlíř. Broulík chtěl rychle rozehrát a po odstrčení bránícího protihráče by vyloučen také.  V poslední šanci se objevil Padělek, ale nedal. Těžko říct jak by utkání dopadlo, nebýt zbytečného vyloučení Štorka. Zbytečně nás to oslabilo a měl by se nad sebou zamyslet, jestli chce hrát fotbal nebo dělat řecko-římský zápas, to platí i pro ostatní.  Nemá cenu se vymlouvat na rozhodčího, i když nad některými jeho výroky zůstavá rozum stát, ale s tím se musíme vyrovnat.

Ostatní výsledky: FK Česká Třebová - Lanškroun 0:1 (0:0), SK Jevíčko - Sokol Dolní Újezd  4:1 (1:0), Sokol Bystré - Sokol Morašice  5:0, Sokol Březová nad Svitavou - Jablonné nad Orlicí  0:2 (0:0), Horní Újezd - SK Sloupnice  2:4 (2:1), FK Proseč - 1.FC Žamberk  0:1 (0:1).