14. kolo: Holice - Litomyšl/Čistá

SK Holice - Litomyšl/Čistá 1:2

Fakta - Branky: Habas - Bačík, Horák. Hřiště: Holice. Rozhodčí: Čech, Suchomel, Fojtík. Poločas: 1:1.
Sestava: Šauer - Kadidlo, Hartl, Vomočil, Škeřík, Flídr (58. Štegner, 89. Peleška), Bačík, Girčák, Glänzner, Stráník (86. Pohorský), Horák.

František Jandáček, trenér Jiskry Litomyšl:
Zápas v Holicích jsme rozehráli poměrně v rychlém tempu kdy jsme dvakrát šli po míči za obranu, na domácí branku, ale domácí měli tak rychlé obránce ,
že než jsme si to srovnali na nohu,tak bylo po šanci. Holice mimochodem představili hodně mladý tým, který pokud udržejí pohromadě, tak bude v budoucnu velmi nadějný. První udeřili domácí, V 11 min. kopali rohový kop, na přetažený míč si naběhl záložník, hlavou míč posunul na malé vápno, kde domácí hráč zakončoval špičkou kopačky do naší branky, Šauer míč vyrazil, ale domácí hráč byl tam kde má být 1:0. Ve 20 min. jsme kopali rohový kop my, Bačík poslal polovysoký míč na přední tyč, kde domácí obránce usoudil, že jde míč do autu, opustil tyčku vlastní branky a my se radovali 1:1. Do poločasu se nic podstatného už nestalo. V druhém poločase nám pomáhal mírný vítr, v 51 min. rozehrál na půlce hřiště přímý kop Vomočil , míč domácí odvrátili na hranici pk, tam si doběhl Horák a nůžkama alá Ibrahimovič, zavěsil k tyči 1:2. Tento okamžik domácí tým nabudil a valily míče jeden za druhým na naši půlku. Vzadu to domácí otevírali, ale nám chyběl klid v zakončení. Za to u naší branky bylo živo, Šauer občas čaroval, domácím, jak čas utíkal, tak vlhnul prach a chyběl klid v zakončení . V závěru kopali domácí 3 rohové kopy za sebou, no a pan rozhodčí usoudil,že už to stačí, tak zápas po mírném nastavení k naší radosti ukončil.
Chtěl bych týmu poděkovat za herní a bojovný výkon v tomto zápase a zároveň, zvednout prst a varovat před uspokojením před dalšími zápasy.