TJ SOKOL ČISTÁ

17. kolo - Sokol Kamenná Horka - Sokol Čistá

Sokol Kamenná Horka – Sokol Čistá 3:1

Sokol Kamenná Horka: Jedlička – Lustyk, Letocha, Dokoupil, Chaloupka, Benc, Mach, Jiroušek, Richter, Škáva, Bednář (Bubela, Hasenöhrl, Nedoma).
Sokol Čistá: Boštík – Kadidlo, Tomášek, M. Severa, Kmošek J., Štork, Košín, Rožek, L. Severa, Šedivý, D. Nepraš (Doležal, Klusoň P.).
Fakta – branky: Bednář 2 (1 x PK), Letocha – Doležal. Rozhodčí: J. Brychta (Kunčina), Hnát (Svitavy). Poločas: 2:0. Diváci: 60.

V průměrném duelu patřil začátek domácím. Mach trefil v 5. minutě tyč a po Richterově přihrávce otevřel skóre Letocha. Poté zahodil vyloženou šanci na vyrovnání D. Nepraš a přišel trest, když míč vybojoval opět Richter a předložil ho do zakončení Bednářovi – 2:0. Po změně stran hosté přidali na aktivitě, odměnou jim bylo snížení Doležala a několik dalších střeleckých pokusů, jimž ale chyběla přesnost. V 75. minutě pak zbytečně faulovali v šestnáctce a Bednář z penalty zpečetil výsledek.

Ostatní výsledky: Jevíčko – Jaroměřice 1:0, Dlouhá Loučka – Staré Město 3:1, Opatov – Horní Újezd 3:0, Litomyšl B – Rychnov 0:0, Moravská Třebová B – Bystré 2:0, Janov – Dolní Újezd B 3:4.

Pořadí OP: 1. Moravská Třebová B (42 bodů), 2. Kamenná Horka (37), 3. Litomyšl B (35), 4. Jaroměřice (30), 5. Janov (27), 6. Opatov (23), 7. Rychnov (22), 8. Dlouhá Loučka (21), 9. Jevíčko (21), 10. Bystré (20), 11. Dolní Újezd B (19), 12. Horní Újezd (15), 13. Staré Město (14), 14. Čistá (12).


Komentář Svitavského deníku:

Na obou pólech okresního přeboru se stále dějí věci. Okresní přebor dospělých v kopané má za sebou tři jarní kola. Ta samozřejmě zásadní odpovědi nedala, ale přece jen mnohé naznačila. V první řadě to, že do boje o postup se asi nikdo jiný kromě trojice Moravská Třebová B, Kamenná Horka, Litomyšl B nezapojí. Ne, že by si snad někdo zasloužil podcenění, jenže ani Janov, ani Jaroměřice či někdo další zřejmě není schopen nějaké delší vítězné série. A ono to navíc vypadá, že ani v elitní trojce z toho nakonec žádné velké přetahování se být ani nemusí. Vždyť zatímco Moravská Třebová zvládla vstup do jara za devět bodů, tak její konkurenti  kulhají. Na jednu nohu Kamenná Horka, která se nevyvarovala zaváhání ve Starém Městě, na obě dvě Litomyšl. Ta uhrála v minulých dvou zápasech jediný bod, nedala ani branku a na lídra ztrácí sedm bodů. A to už je dost. Také na opačném pólu se situace začíná tříbit dříve, nežli to na začátku jara vypadalo.
Několika ohroženým týmům se začalo nebývale dařit: Dlouhá Loučka uhrála za tři kola sedm bodů, Dolní Újezd B šest, Bystré čtyři. Tím získaly poměrně solidní odstup na trojlístek, který, jak se zdá, bude nejvíce bojovat o záchranu případně o vyhnutí se baráži proti soupeři ze III. třídy. Staré Město naznačilo výhrou nad Horkou, že myslí na únik ze sestupového pásma, a opuštění posledního místa má pro jeho hráče minimálně význam pro psychiku. Totéž platí pro Čistou, jen v přesně opačném smyslu, jelikož tento celek dopadl na samotné dno přeboru a nedaří se mu ukončit čekání na nějaký výsledek, který by ho znovu postavil zpátky na nohy. A jsme u jediného mančaftu, který na jaře nejenže ještě nezabodoval, ale dokonce nevstřelil žádnou branku. V Horním Újezdu neprožívají lehké časy, start do jara se jim hrubě nevydařil a to znamená, že samotný chvost je blíže a blíže. A to jsou nyní před tamními fotbalisty zápasy s prvním a třetím mužstvem tabulky, což na obnovení ztracené sebedůvěry není zrovna ideální.

23.04.2012 17:24:45
tjsokolcista
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one