TJ SOKOL ČISTÁ

2. kolo - Staré Město - Sokol Čistá

Staré Město – Sokol Čistá 2:1 (2:1)

Fakta - Branky: P. Němec 2 (obě z PK) – Čapek. Rozhodčí: Formánek. ČK: 0:1. Poločas: 2:1.
Staré Město: Crha – Pospíšil, Kubín, Trnka, I. Cápal, Kováč, Kozák, G. Cápal, Krejzek, P. Němec, L. Němec (Chlup, Amort, Gallik).
Sokol Čistá: Boštík – Tomášek, Kmošek, M. Nepraš, M. Severa, Stříteský P., Rožek, Vodehnal, Vích, P. Čapek, D. Nepraš (L. Severa, L. Čapek).
 
K vidění byl spíše boj nežli pohledný fotbal. Domácí vytěžili ze své počáteční aktivity dva pokutové kopy v rozmezí dvou minut a P. Němec je oba proměnil. Hosté se dostali ke slovu po necelé půlhodině hry, kdy z rychlého protiútoku snížili na 2:1. Po změně stran se bojovalo převážně ve středu pole, zaujal snad pouze oblouček P. Němce do tyče. V závěru padla také červená karta.

Ostatní výsledky:

Horní Újezd – Kamenná Horka 1:2, Jevíčko – Litomyšl B 1:2, Bystré – Dlouhá Loučka 1:0, Dolní Újezd B – M. Třebová B 0:1, Rychnov – Opatov 5:0, Moravská Třebová - Janov 3:0.

Komentář Svitavského deníku:
Okresní přebor fotbalistů odehrál kompletní druhé kolo a po něm zbyly čtyři celky s plným počtem šesti bodů na kontě a stejný počet týmů, které na první zisk čekají. Šest duelů skončilo nejtěsnějším poměrem branek, jen v Rychnově sledovali fanoušci jednoznačnou partii. A to se nečekalo, protože Opatov, který tam byl hostem, není právě zvyklý prohrávat o pět gólů. Právě to se mu ovšem stalo, na čemž měl hlavní zásluhu nový kanonýr Fait. Domácí tým pod vedením známého kouče Františka Dvořáka, který dlouho působil v Litomyšli, bude, jak se zdá, nebezpečný. Jeho sestava nevypadá vůbec špatně. Kamenná Horka, jež se díky výbornému skóre ocitla na vrcholu tabulky, měla v Horním Újezdu daleko více práce nežli s předešlou drtivou výhrou proti Bystrému. Nováček ji hodně potrápil, ale zkušenosti hrály pro hosty a v závěru zápasu se projevily. A propos Bystré, to názorně ukázalo, že debakl v Horce určitě neznamená, že bude v soutěži pouze do počtu. Přesvědčila se o tom Dlouhá Loučka, která si jistě plánovala návrat domů s nějakým tím bodíkem v kapse, odjela však s prázdnou. Herně horší nebyla, jenže gól dal pouze její protivník. Podruhé za sebou hrálo venku moravskotřebovské béčko a podruhé vyhrálo, i když zápas v Dolním Újezdu pobral hodně málo z fotbalové krásy a nebylo divu, že při absenci výraznějších šancí rozhodla o výsledku Dostálova penalta. Druhé vítězství má na kontě i rezerva Litomyšle, která si v Jevíčku vypracovala dvoubrankový náskok a protiopatření ze strany domácích, kteří ztratili před svými příznivci i druhé utkání v sezoně, přišla moc pozdě, než aby vedla k něčemu jinému než ke korekci. Spokojenost se vstupem do přeboru vládne i v Jaroměřicích a jak by také ne, šest bodů na kontě představuje ideální stav. Proti Janovu vsadili „domácí“ hrající stále v trnáveckém azylu na raketový začátek. Vedení 2:0 sice soupeř snížil, ale to bylo z jeho strany vše a Janov překvapivě patří mezi dosud „nulové“ týmy.Debakl z prvního kola napravilo Staré Město a děkovat může hlavně Pavlu Němcovi. Tento hráč zajistil svému celku vítězství nad Čistou dvěma proměněnými penaltami.

22.08.2011 13:32:20
tjsokolcista
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one