TJ SOKOL ČISTÁ

6. kolo: Sokol Čistá - Sokol Opatov

Sokol Čistá - Sokol Opatov 0:4 (0:3)

Sokol Čistá: Boštík (75. Hradil) – Rožek, Kadidlo, Kmošek J., Tomášek M., Kubíček, Padělek, M. Severa, Vodehnal (46. Kmošek P.), D. Nepraš Nepraš M. (80. Doležal).
Sokol Opatov: Navrátil – Bureš, Havlát, Petruň, Fukar, Sedlák, Ptáček (55. Jiráček), Vostřel, Kalánek, Paar (75. Vendlig), Štosek (80. Kýr).
Fakta - Branky: Paar 2x, Sedlák, Vostřel. Rozhodčí: Brychta (Kunčina), Pohl, Klusoň P. (Čistá). ŽK: 4:3. Diváci: 100.

Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře po 7-dmi minutách jsme prohrávali 0:2, když jsme hostům víceméně obě branky darovali. Nejprve ve 4. minutě se za obranu dostal Ptáček, jeho sólo Bošťa ustál, ale na jeho následnou nahrávku na zcela osamoceného Sedláka před brankou nedosáhl - 0:1. V sedmé minutě se po naší malé domů, kterou Kanda poslal vrchem na Bošťu, který se netrefil do odkopu a tak před Vostřelem zívala zcela opuštěná branka - 0:2. Kolem desáté minuty poprvé ohrozíme branku hostů po našem rohu střelou Dušana z úhlu, kterou Navrátil vytáhne na roh. Trestný kop po faulu Jarise zahrává Fukar, ale jeho střela končí nad naší brankou. Ve 22. minutě se po našich chybách na pravé straně obrany dostane do sóla Paar a střelou k tyči nedává Bošťovi šanci - 0:3. Ve 27. minutě se na pravé straně uvolnil Dušan, ale jeho centr nenašel před brankou nikoho z našich. Další dvě možnosti měl opět Dušan, ale při první byl přidržen obráncem a druhou mu včasným vyběhnutím zhatil Navrátil. Po autu Kadidla hlavičkujeme těsně nad. Ve 35. minutě hosté zahrají rukou v pokutovém území a následnou penaltu Kandovi Navrátil vytáhne na roh. Ve 39. minutě se nahrávce Kadidla uvolnil na pravé straně Macek, jeho centr našel na druhé straně Dušana, který ale míří vedle branky Navrátila. V závěru si Macek v dobré pozici sám ukopne míč.
V 50. minutě se k tresnému kopu postaví Míra, ale jeho střelu Navrátil chytá. Po dalším trestném kopu Jarise se hosté dostali do rychlého brejku Vostřelem, ale Bošťa jeho střelu vyrazí a další střela po naší neschopnosti se při odkopu domluvit končí nad. Po našem rohu se míč dostane k Mírovi, ale jeho střelu srazí obránce na další roh, po kterém střílí z voleje Dušan, ale Navrátil si s jeho střelou poradí. Okolo 60. minuty se ke slovu dostanou hosté a Bošťa má plné ruce práce se střelami Vostřela a Jiráčka po které Kanda odvrací na roh. Po rohu střela Paara končí vedle. V 62. minutě se probíjí středem Kanda, ale míří vedle branky a hned vzápětí končí ve stejném místě i jeho pokus z trestňáku. V 68. minutě se Paar protáhne kolem třech našich hráčů a střelou k tyči zvyšuje na - 0:4 pro hosty. V 76. minutě si na pěkný centr vyskočil Palis, ale jeho hlavičku pod břevno vytáhl Navrátil na roh. V 80. minutě se ve vápně uvolnil Padělek, ale jeho střela skončila těsně vedle branky hostů. Na druhé straně střílel Kýr nad a Jiráček z úhlu vedle naší branky. V závěru se do vyložené šance dostal Padělek, ale i jeho střela končí vedle branky Navrátila. 

Ostatní výsledky: Kamenná Horka - Dlouhá Loučka 4:2 (2:2), Staré Město - Moravská Třebová B 1:5 (1:2), Rychnov na Moravě - Jevíčko 6:1, Jaroměřice - Dolní Újezd B, TJ Horní Újezd - Litomyšl B,  Bystré - Janov.

Komentář Svitavského deníku:

Vyrovnanost je pryč, na řadě jsou příděly.
Jestli se minulá sezona okresního přeboru mužů v kopané zapsala do historie až extrémní vyrovnaností a minimálními bodovými rozdíly mezi mužstvy, tak nový ročník 2011/2012 vypadá zcela jinak. Po šesti kolech dělí vedoucí Moravskou Třebovou B a poslední Čistou sedmnáct bodů. Jenom pro srovnání – takovou propast jsme registrovali na jaře po dohrání celé soutěže! S výše uvedeným souvisí i nevídaný počet jednoznačných výsledků. Lze říci, že v každém kole přináší většina zápasů gólové příděly a skutečně dramatických bitev o body není zdaleka tolik, jak bývalo zvykem a jak by si možná ti neutrální příznivci fotbalu přáli. Odehrané šesté kolo nebylo v tomto ohledu výjimkou a ve čtyřech zápasech byli fanoušci svědky debaklů. Na vlastním trávníku jej utržil Horní Újezd a v jeho případě to byla druhá šestigólová porážka v řadě. Je pravdou, že rezerva Litomyšle přijelo posíleno o hráče z prvního týmu, ale i tak se čekalo, že nováček, jenž do sezony vystoupil velmi sympaticky, bude rozhodně klást větší odpor. Šest gólů obdrželo Jevíčko v Rychnově, o což se především postaral střelecky mimořádně disponovaný Kylar, autor pěti branek. Mimochodem je to na podzim už podruhé, kdy někdo z Rychnovských dal úctyhodný počet gólů v zápase. Do sítě Opatova se další kanonýr Fait trefil před časem čtyřikrát.Právě Opatov se však zápas od zápasu výsledkově zvedá a nyní to odnesla trápící se Čistá. Doma byla krutě poražena v poměru 0:4, když o tom, kdo si odnese body, nebylo pochyb po dvaceti minutách. Čistá zůstává posledním dosud nezvítězivším celkem v přeboru. Ani Moravská Třebová, jež se díky skóre dostala do čela tabulky, neměla se šestou výhrou za sebou potíže. Starému Městu nelze upřít snahu, jenže když mužstvo dostane dva góly do páté minuty, tak se s favoritem hraje velmi složitě. Stoprocentní bilanci si udržela i Kamenná Horka, ovšem měla to o poznání náročnější. Jednak neměla nikoho na střídání, a hlavně Dlouhá Loučka bojovala do samotného závěru o vyrovnání a kdyby využila ještě za stavu 3:2 několik vyložených šancí, tak mohl duel dopadnout úplně jinak. Kdyby ale neplatí a Horka s vypětím sil překvapení nedovolila. Vyrovnané podívané byly k vidění v Bystrém, kde domácí i janovští střelci měli dovolenou, a Jaroměřicích. Tam měl celek z Malé Hané větší štěstí.

18.09.2011 18:14:18
tjsokolcista
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one