23. kolo - Sokol Čistá - Staré Město 6:1

Sokol Čistá – TJ Staré Město 6:1

Utkání jsme začali několika zahozenými šancemi. Nejdříve Dušan nastřelil břevno, poté nedosáhl na centr L. Severy z pravé strany. V 11. minutě odcentroval Pavlák na L. Severu který z ideální pozice střílí nad branku Gallika. Ve 13. minutě uteče po pravé straně M. Severa odcentruje na Dušana ale ten hlavičkuje vedle branky. V 15. minutě po rozehraném přímém kopu se trefí přesně k tyči Kostlán - 1:0. Chvilku na to střílí Padělek z dvaceti metrů a Gallik vyráží na roh. Další šanci má Dušan, ale z dobré pozice střílí nad. Další dvě Padělkovi střely brankař hostí vyráží mimo branku a tak se ujme až střela Pavláka pod břevno z 29. minuty – 2:0. Ve 33. minutě hostující Němec střílí vysoko nad. Ve 44. minutě zahrávají hosté trestný kop po faulu Bošti z 18 metrů, ale trefí jen zeď
V 50. minutě se trefí podruhé Pavlák a zdá se že je rozhodnuto. Jenže v 54. minutě se trefí přesnou střelou k tyči Hájek – 3:1. Naše dvě velké šance nevyužijeme a tak zahrozí hosté, nejprve Bošťa vytáhne hlavičku hostí a poté vyráží nebezpečnou střelu Matouška. V 68. minutě udělá velkou chybu kapitán hostí Pospíšil a Padělek ji hned potrestá – 4:1 . O chvíli později jde sám na brankaře Pavlák, ale trefí jen brankaře. Dočkáme se po pěkné akci L. Severy, který uteče po pravé straně a předloží míč Zerzánovi který ho uklidí do prázdné branky – 5:1. Hosté ohrozí naší branku Šťastným v 80. minutě, ale Bošťa si poradí. V 82. minutě zahrává přímý kop Kanda, najde L. Severu, který hlavou přehazuje brankaře Gallika a upravuje na konečných – 6.:1. V závěru uvolní Dušan Vícha, ale s jeho střelou si brankař poradí.

Branky: Pavlák 2, Kostlán, Padělek, Zerzán, L. Severa – Hájek. Rozhodčí: Hnát (Svitavy), Knap (Opatov), Elčkner (Čistá). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0.
Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Stříteský P., M. Severa (55. Tomášek), L. Čapek (55. Kadidlo J), Kostlán, Padělek, P. Čapek (61. Zerzán), L. Severa, Nepraš, Pavlák (80. Vích).
TJ Staré Město: Gallík – Kvapil, Trnka, Břeň, Cápal, Kozák, Pospíšil, Matoušek, Němec, Šťastný, Havlík (Kubiš, Truhlář, Hájek).

Ostatní výsledky: Rychnov – Jaroměřice 1:8, Dolní Újezd B – Opatov 1:3, Dlouhá Loučka – Jevíčko 1:0, Horní Újezd – Kamenná Horka 0:4, Třebařov – Janov 4:0, Linhartice – Městečko Trnávka 2:2.

Pořadí: 1. Čistá (47), 2. Linhartice (44), 3. Kamenná Horka (42), 4. Janov (40), 5. Dlouhá Loučka (39), 6. Jevíčko (39), 7. Opatov (35), 8. Dolní Újezd B (34), 9. Jaroměřice (32), 10. Třebařov (30), 11. Městečko Trnávka (29), 12. Horní Újezd (22), 13. Staré Město (14), 14. Rychnov (6).

Okresní sestava kola podle Svitavského deníku: Strnad (Třebařov) – Mach (Kamenná Horka), Hank (Dlouhá Loučka), Gecl (Jaroměřice) – Paar (Opatov), L. Severa (Čistá), Švancara (Městečko Trnávka), Knoll (Jaroměřice) – M. Sommer (Třebařov), Pavlák (Čistá), Vostřel (Opatov).

Poslední kola:
Kamenná Horka - Dolní Újezd, Rychnov n. M. - Kamenná Horka, Kamenná Horka – Opatov
Janov – Linhartice, Linhartice - Staré Město, Jevíčko – Linhartice
Jevíčko – Sokol Čistá, Sokol Čistá - Dlouhá Loučka, Jaroměřice – Sokol Čistá
Janov – Linhartice, Horní Újezd – Janov, Janov - Dolní Újezd B

Hodnocení kola podle Svitavskho deníku:
I. B třída nakukuje do Čisté
Ještě tam tedy úplně není, ale pokud by si tamní fotbalisté snad nechali tuto neskutečnou příležitost ve třech zbývajících kolech okresního přeboru utéci, museli by sami sobě nafackovat. Tři kola před koncem vedou tabulku o tři body před Linharticemi a o pět před Kamennou Horkou, a to mají s oběma soupeři lepší vzájemnou bilanci, takže je to vlastně o čtyři resp. o šest. Všechno jde tedy podle čisteckých not, jenže pozor, závěrečná série duelů (Jevíčko – Dlouhá Loučka – Jaroměřice) rozhodně není z nejlehčích. V tom by mohla být šance pro rivaly, ti však místo nasazení k finiši klopýtají. Čistá je zkrátka ve velké výhodě, kterou by už neměla zahodit.