24. kolo - TJ Jevíčko - Sokol Čistá

TJ Jevíčko – Sokol Čistá 0:2

Hosté potvrdili vedoucí pozici a v důrazně hraném utkání získali důležité tři body. Do vedení jsme se dostali střelou Padělka ze třiceti metrů, který ji otřel o tyč Wernerovy branky – 0:1. Domácí poté nevyužili dvě velké možnosti nejprve po trestném kopu prodloužil Deutsch na zcela volného Horáka, který přehlavičkoval prázdnou branku. Poté si Bošťa poradil se střelou Khýra, kterého jsme nechali na chvilku volného. Odpověděli jsme střelou Čápy a po něm se pěkně uvolnil Padělek, ale chybělo přesnější zakončení. Domácí zahrozili opět po rozehraném přímém kopu, naštěstí střela Berky šla kousek vedle. Ve 31. minutě se po rohu Čápy dostal ke střele M. Severa, ale i jeho střela skončila vedle branky domácích.
Druhý poločas začal bombou Pavláka, kterou Werner na dvakrát likviduje. V 60. minutě vysune L. Severa do rychlého protiútoku do otevřené obrany Padělka, který najde Pavláka a ten po kličce brankaři zvyšuje do prázdné branky na - 0:2. Domácí se snaží o snížení, ale s jejich centrovanými míči si naše obrana poradí. V 80. minutě přímý kop Pavláka vytáhne Werner na roh a následná střela po rohu končí nad domácí brankou. Odvážíme si tři velmi důležité body do tabulky.

Branky: Padělek, Pavlák. Rozhodčí: Růžička (Cerekvice), Heger (M. Trnávka), Schreiber (Jevíčko). Diváci: 80. Poločas: 0:1.
TJ Jevíčko: Werner – Jedlinský, Z. Klein, T. Klein, A. Klein, Khýr, Seknička, Berka, Deutsch, Horák, Hanák (Vašíček).
Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Stříteský, M. Severa (77. Čapek L.), Tomášek, Kostlán, Padělek, P. Čapek (84. Štork), L. Severa, Nepraš (66. Zerzán), Pavlák . (Vích, Vodehnal).

Ostatní výsledky: Jaroměřice – Dlouhá Loučka 3:4, Městečko Trnávka – Horní Újezd 2:1, Kamenná Horka – Dolní Újezd B 1:0, Staré Město – Třebařov 0:3, Janov – Linhartice 3:1, Opatov – Rychnov 9:2

Pořadí: 1. Čistá (50), 2. Kamenná Horka (45), 3. Linhartice (44), 4. Janov (43), 5. Dlouhá Loučka (42), 6. Jevíčko (39), 7. Opatov (38), 8. Dolní Újezd B (35), 9. Třebařov (33), 10. Jaroměřice (32), 11. Městečko Trnávka (32), 12. Horní Újezd (22), 13. Staré Město (14), 14. Rychnov (6).

Okresní sestava kola podle Svitavského deníku:
Hasenöhrl (Kamenná Horka) – P. Stříteský (Čistá), M. Polák (Opatov), Bouček (Dlouhá Loučka) – Grulich (Městečko Trnávka), Padělek (Čistá), J. Kolář (Dlouhá Loučka), Jiroušek (Kamenná Horka) – Knap (Janov), Jiráček (Opatov), Hradil (Třebařov).

Okresní přebor:
Čisté chybí k jistotě postupu bod.
Fotbalisté Čisté udělali v Jevíčku možná zlomový krok ke konečnému triumfu. Po vítězství 2:0 jim k jistotě titulu a postupu do I. B třídy stačí v posledních dvou kolech získat jediný bod. Největší drama víkendu bylo v okresním přeboru fotbalistů k vidění pod Kalvárií v Jaroměřicích, kde v emotivní bitvě Dlouhá Loučka otočila ve druhém poločase vývoj zápasu. Ve zmoklém pokračování soutěže vypadla ze souboje o nejvyšší pozici linhartická Metra, která prohrála v Janově. Zůstala v něm naopak ještě Kamenná Horka, jež doma zdolala dolnoújezdské béčko. Devět gólů ještě v této sezoně nikdo nedal, ale nyní se to povedlo Opatovu proti beznadějnému Rychnovu.