25 kolo - Sokol Čistá - Sokol Dlouhá Loučka 2:1

Sokol Čistá - Sokol Dlouhá Loučka 2:1

Hned v první minutě se dostal ke střele Kuba, ale jeho střela jde nad branku. V 7. minutě střílí z přímého kopu Chromý, ale Bošťa jeho střelu chytá a poradí si i se střelou Marvána z 25 metrů. Ve 13. minutě dobrým vyběhnutím maří Rek šanci Padělkovi a v 17. minutě opět Rek vyráží pěknou střelu Padělka. Ve 20. minutě po dvou rozích hostů se dostane rychle vedeném protiútoku přes Padělka a Dušana míč k Pavlákovi, který obejde i brankaře hostů a posílá nás do vedení střelou do prázdné branky – 1:0. Ve 26. minutě střílí z přímého kopu Marván nad branku. Na druhé straně hřiště se dostane do nadějné pozice Pavlák, ale jeho střelu Rek vyráží. Ve 33. minutě se po nahrávce L. Severy uvolní Pavlák ale jeho střela míří nad branku. V závěru si hosté vynutí převahu a hlavně agilní Marván zaměstnává naší obranu.
Co se nepovedlo v prvním poločase tak hosté dokonali v 54. minutě, když se po autu pěknou střelou trefil nejlepší hráč hostí Marván – 1:1. V 58. minutě nahrál Dušan do vyhodné pozice L. Severovi, ale jeho střela těsně minula pravou tyč Rekovi branky. V 67. minutě zatáhl po pravé straně L. Severa a předložil Padělkovi, který netrefil odkrytou branku. V 73. minutě se dostal za obranu Pavlák, ale Jochec stačil za cenu zranění zblokovat jeho střelu. Přímý kop Marvána Bošťa vyráží a Kanda odvrací do bezpečí před útočníkem hostí. V 86. minutě se dostane ke střele Zerzán, ale jeho střela je sražená na roh. Roh rozehrává Čápa přesně na zcela volného Zerzána, který hlavou míří přesně a zvyšuje na – 2:1. V závěru může z přímého kopu srovnat Marván, ale trefí jen zeď domácích.
A tak po zavěrečném hvizdu rozhodčího Peczy vypukly oslavy historického postupu do krajské I. B třídy.

Branky: Pavlák, Zerzán – Marván. Rozhodčí: Pecza (Vysoké Mýto), Chadima (Sruby), Najman (Kornice). ŽK: 3:4. Diváci: 160. Poločas: 1:0.
Sokol Čistá: Boštík – P. Stříteský, M. Severa, Tomášek, Rožek, Kostlán, P. Čapek, L. Severa, Padělek, D. Nepraš, Pavlák (Vích, Štork, Zerzán, L. Čapek).
Dlouhá Loučka: Rek – Křivánek, Bubeník, Hank, Kolář, Charvát, Marván, Kolísek, Chromý, Dvořáček, Jochec (Henčl, Blecha).

Ostatní výsledky: Dolní Újezd B – Městečko Trnávka 2:1, Opatov – Jaroměřice 3:2, Rychnov – Kamenná Horka 0:4, Třebařov – Jevíčko 2:1, Linhartice – Staré Město 5:0, Horní Újezd – Janov 1:2.

Pořadí: 1. Čistá (53), 2. Kamenná Horka (48), 3. Linhartice (47), 4. Janov (46), 5. Dlouhá Loučka (42), 6. Opatov (41), 7. Jevíčko (39), 8. Dolní Újezd B (38), 9. Třebařov (36), 10. Jaroměřice (35), 11. Městečko Trnávka (32), 12. Horní Újezd (22), 13. Staré Město (14), 14. Rychnov (6).

Okresní sestava kola podle Svitavského deníku: Beránek (Janov) – Prucek (Linhartice), A. Zvěřina (Janov), Rožek (Čistá) – L. Eliáš (Třebařov), Heinisch (Dolní Újezd B), T. Kelo (Linhartice), Boček (Horní Újezd) – Pavlák (Čistá), Vostřel (Opatov), Skalický (Kamenná Horka).