3. kolo - Sokol Čistá - TJ Horní Újezd

Sokol Čistá - TJ Horní Újezd 4:0 (2:0)

Sokol Čistá: Boštík, Rožek, Tomášek M., Kmošek J., Stříteský P., Severa L., Padělek, Čapek P. (63. Kadidlo), Kostlán, Neptraš D., (79. Vích), Pavlák.
TJ Horní Újezd: Motyčka – Makovský (46. Faltys J., 75. Kučera), Beneš, Žďára, Jána, P. Faltys, Kusý, Hladík, Láznický, Pechanec J., Chadima.
Fakta - Branky: Nepraš D. 3x, Pavlák. Rozhodčí: Sita, Smola, Hanzl (Lanškroun). ŽK: 1:2. Diváci: 100.

První střelu nad branku vyslal Pavlák a po něm se po nahrávce Severy neprosadil Nepraš. V 6. minutě pěknou střelu Pavláka Motyčka vyráží a po Stříteského vrácení před branku Pavlák ve skluzu střílí vedle. Další šanci má Dušan když se k míči dostane po chybě obránce, ale míří nad. V 10. minutě se na levé straně uvolní Kuba ve vápně najde Pavláka, který najde zcela volného Dušana a ten nás pohodlně posílá do vedení - 1:0. Po rozehraném  trestném kopu Řízou se Pavlák uvolní a levačkou střílí nad. V 18. minutě posadí přesný aut Severa na Dušanovu hlavu a ten zamíří přesně k tyči Motyčkovi branky - 2:0. Roh Jány, Bošťa odvrátil mimo pokutové uzemí. V 22. minutě Motyčka vybíhá mimo pokutové území, odkopává míč jen k Severovi, ale ten netrefí ze 30 metrů prázdnou branku. Poté střílí dvakrát Padělek, poprvé nad a druhou střelu zneškodní Motyčka. Ve 25. minutě udělá Pavlák kličku i brankaři, ale střílí vedle, vedle končí i jeho pokus o nůžky. Ve 35. minutě si brankař hostí poradí se střelou Tomáška. V závěru zahrávají hosté trestný kop P. Faltysem, ale ten končí hodně vedle Bošťovi branky.
V kabině hostí byla bouřka a jasný cíl do začátku druhého poločasu aktivita a pokus o snížení. Bohužel pro ně se nedostali ani k tomu pokusu. Přitlačili jsme je k jejich pokutovému uzemí a nedali jim sebemenší šanci na zvrat. Jarysovu střelu Motyčka vyrazí na roh. Kubův roh zakončí Dušan nad. V 52. minutě se po autu Severy uvolní Pavlák, ale v pokutovém území je stažen a nařízenou penaltu sám s přehledem promění - 3:0. Střelu Dušana z otočky Motyčka chytá a poradí si i se Severovým padáčkem. V 58. minutě si na Bošťův dlouhý výkop naběhne Dušan a po dopadu z první upraví na konečných - 4:0. V 66. minutě Pavlák předložil míč Severovi, ktrý trefí jen brankaře. Poté se ke slovu dosatali hosté, ale Bošťa si s jejich dvěmi střelami poradil a trestný kop Jány skončil na zdi. Padělkovu střelu Motyčka chytá a druhá končí těsně nad. V 85. minutě zahrává trestný kop Jána a Padělek odvrací před Pechancem na aut. V závěru zahrává Pavlák trestný kop z 18 metrů, ale i jeho střela končí nad.

Ostatní výsledky:  Janov - Kamenná Horka 4:2, Staré Město - Opatov 2:1, Dlouhá Loučka - Dolní Újezd B 2:1, Třebařov - Linhartice 1:3,  M.Trnávka - Jaroměřice 1:4, Jevíčko - Rychnov n. M. 0:0.

Okresní sestava kola podle Deníku - (25. – 26. srpna): Gallík (Staré Město) – Pospíšil (Staré Město), Hank (Dlouhá Loučka), Z. Klein (Jevíčko) – Jakab (Jaroměřice), Dvořáček (Dlouhá Loučka),  Padělek (Čistá), M. Wejda (Janov) – D. Nepraš (Čistá), P. Konečný (Linhartice), Šebrle (Rychnov).

Hodnocení 3. kola dle Svitavského deníku:
V Dlouhé Loučce a Rohozné prožívají pohádkový nástup. Pohled na aktuální čelo okresních soutěží pomalu vypadá, jako že se snad fotbalový svět zbláznil. Vstup do sezony totiž skvěle vyšel týmům, které se v letech minulých většinou pohybovaly v naprosto jiných patrech a jejich prvořadou starostí byla záchrana. Najednou je však všechno jinak. Dlouhá Loučka třikrát vyhrála a vede přebor, nevídané věci předvádí ve III. třídě Rohozná, která nejenže má plný počet bodů, ale navíc při skóre 13:3. Tolik gólů jiný dospělý celek ze Svitavska nedal. I v Chornicích musí dlouho přemýšlet, kdy naposledy byli v nějaké tabulce první jako teď ve IV. třídě.
Červené utkání v Jevíčku. Byl to až doposud, co se práce pro disciplinární komise týče, vcelku klidný začátek nového soutěžního ročníku. Trestů bylo málo a schůze končily velice rychle. To se však změní a k tomu, že středeční odpoledne nebude pro okresní trestní tribunál časem promarněným, výrazně přispěl jediný zápas. V utkání  Jevíčko –  Rychnov sice nepadla žádná branka, zato ale čtyři muže (T. Kleina a Továrka resp. Langra, Marka) poslal hlavní rozhodčí Vladimír Havránek v průběhu druhého poločasu pod sprchy. Hattrick potěšil autora i diváky. Tři góly v jednom zápase, to je vizitka, která má pokaždé zvuk. I v okresním přeboru, kde se takový výkon povedl Dušanu Neprašovi z Čisté v souboji s Horním Újezdem. Pravda, nebyl úplně „čistý", protože se mezi jeho tři trefy vměstnala ještě penalta spoluhráče Pavláka, ale to na uznání pro zkušeného útočníka nic nemění. Mimochodem se v jednom případě trefil hlavou, což je vzhledem k tomu, že vždycky patří mezi nejmenší hráče na trávníku, pozoruhodné. Dokládá to jeho čich na góly a na druhou stranu špatnou práci újezdské obrany.