TJ SOKOL ČISTÁ

16. kolo - Sokol Libchavy - Sokol Čistá

Sokol Libchavy – Sokol Čistá 2:3 (2:1)

Sokol Libchavy: Kollert – Louda, Donát (71. Donát), Vaňous, Keprta, Váně, Karpíšek, Kopfštein, Blažek (5. Lněnička, 57. Paukert), Stejskal, Dostál.
Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Vopařil, Čapek L., Severa M., Severa L., Čapek P., Padělek, Zerzán (54. Kadidlo), Háněl (88. Štork, 91. Kmošek P.), Pavlák. Pohanka.
Faktra – Branky: Stejskal (PK), Váně – Severa L. 2x, Háněl. Rozhodčí: Bednář F. st., Horníček, Chadima. DS: Faltus (Letohrad). ŽK: 2:6. Diváci: 80.

Od začátku utkání jsme byli aktivnější a v 7¨ rozehrál Kanda trestný kop na Sevyho, který se na hranici vápna pěkně uvolnil a prudkou polovysokou střelou k tyči nedal domácímu brankaři Kollertovi šanci – 0:1. O minute později po nahrávce Háněla střílí Zerzán vedle. Ve 12¨ po autu domácích střílí Kopfštein mimo bránu. Po faulu na Pavláka rozehrál trestný kop Kanda a střelu L. Čapka sráží obránce na roh. Ve 24¨ odvrací šanci domácích na roh Zerzán a po něm střílí vysoko nad Lněnička. V 28¨ byl faulován na hranici vápna zbytečně Váně. Nařízenou penaltu proměnil Stejskal – 1:1. Ve 35¨ po našem nepřesně rozehraném trestném kopu se míče zmocnil Stejskal a poslal do šance Váněho, který střelou k tyči dostal domácí do vedení – 2:1. V závěru poločasu jsme po rohu mohli srovnat ale hlavičku P. Čapka do prázdné branky zastavil nos Pavláka.
Druhý poločas začal šancí Lněničky, se kterou si Bošťa poradil a střela L. Severy šla nad domácí branku. V 67¨ záhrával domácí Stejskal trestný kop, ale Bošťa neměl s jeho střelou potíže. V 75¨ se výstavně z 25 merů trefil Háněl a bylo srovnáno – 2:2. V 77¨ po autu domácích na naší polovině, poslal L. Čapek do brejku Háněla, který po pravé straně utekl obránci domácích a přihrávkou po zemi našel na zadní tyči nabíhajícího L. Severu, který přesně zakončil – 2:3. Po rohu domácích hlavičkuje Louda nad naší branku. Nad končí i trestný kop M. Severy a střelu Pavláka vyráží domácí brankař Kollert. V závěru normální hrací doby i v dlouhém nastavení se hraje jen před naší brankou, ale nepustíme domácí k pořádnému zakončení a uhájíme důležité tři body.

Ostatní výsledky: Janov – Sebranice 0:3, Polička B – Cerekvice 0:3, Verměřovice – Lanškroun B 3:0 (1:0). Branky: Faltus, Kmeť, Ptáček. Ústí nad Orlicí B – Jablonné nad Orlicí 3:0 (2:0). Branky: Šebrle, R. Ráb, Jansa. Kunčina – Řetová 3:0 (2:0), Moravská Třebová B - Kamenná Horka 0:1 (0:0).

Pořadí: 1. Kunčina (38), 2. Kamenná Horka (30), 3. Verměřovice (28), 4. Lanškroun B (27), 5. Ústí nad Orlicí B (26), 6. Libchavy (23), 7. Jablonné nad Orlicí (22), 8. Polička B (22), 9. Řetová (18), 10. Moravská Třebová B (17), 11. Janov (17), 12. Sebranice (17), 13. Čistá (16), 14. Cerekvice nad Loučnou (14).

Nadokresní sestava kola (12. – 13. dubna): Hasenöhrl (Kamenná Horka) – M. Vomáčka (Dolní Újezd), Zahoran (Sebranice), L. Severa (Sokol Čistá) – T. Švec (Polička), Ovad (Svitavy B), Tlustoš (Kunčina), L. Roušar (Pomezí) – Masopust (Moravská Třebová), L. Urban (Svitavy), Schauer (Cerekvice).

Hodnocení kola dle Svitavského deníku:
Čistá splnila plán a zrežírovala odvetu
Ten duel mají čistečtí fanoušci ještě v živé paměti. Jejich tým na podzim doma svíral Libchavy v ofenzivních kleštích, ale gól by nedal ani do půlnoci, naopak hosté z jediné pořádné akce udeřili a sami ani nemohli věřit, že mají tři body v kapse. Nyní nastal čas odplaty a světě div se, Čistá to na libchavském trávníku dokázala. Jak cenná to je výhra, o tom nejlépe vypovídá pohled na neskutečně vyrovnanou tabulku I. B třídy, ve které jde a do konce jara půjde doslova o každý bod. Ocenit je nutno kromě výsledku i způsob, jakým Čistá dosáhla na revanš, když nezvolila pasivitu, ale nebála se hrát, správně bojovala s otevřeným hledím a to na domácí platilo.
17.04.2014 10:42:51
tjsokolcista
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one