5  TJ Jablonné nad Orlicí 26 11 7 8 41:38 40 1
6  Sokol Kamenná Horka 26 10 9 7 44:41 39 0
7  Sokol Verměřovice 26 12 2 12 39:42 38 -1
8  Sportovní kluby Polička B 26 10 7 9 32:45 37 -2
11  Sokol Sebranice 26 9 3 14 31:46 30 -9
12  Slavoj Cerekvice n.Loučnou 26 8 5 13 40:51 29 -10
13  Slovan Moravská Třebová B 26 9 2 15 46:50 29 -10
14  Sokol Janov 26 8 4 14 42:56 28 -11
Drama našlo svoje rozuzlení, sestupují Janov a Moravská Třebová B

V sobotu krátce před devatenáctou hodinou skončil nevídaně dramatický ročník I. B třídy fotbalistů. Do posledního kola nebylo jasné, které dva týmy ze soutěže sestoupí. Nutností pro záchranu byla výhra v posledním kole a tento úkol úspěšně zvládly týmy Sebranic, Čisté, Cerekvice a také Řetové. Ty všechny si díky tomu zahrají krajskou soutěž i v příští sezoně. Sestupuje Janov, jenž prohrál v Libchavách 1:4, a doprovodí jej Moravská Třebová B. Ta podlehla v klíčovém střetnutí Řetové 2:4 a při bodové shodě má s Cerekvicí horší bilanci ze vzájemných zápasů (0:2 resp. 2:1).

Sokol Čistá – TJ Lanškroun B 5:2

První poločas se odehrál bez výraznějších šancí. První střela Padělka šla vedle a na centr L. Severy z pravé strany Zerzán nedosáhl. 2 trestné kopy hostů skončily vedle. Trestný kop Černušáka Bošťa chytá. V 18’ Pavlák střílí take vedle. Ve 30’ střílí vedle opět Černušák a ve 38’ chytá Wendlig hlavičku Zerzána. V závěru poločasu z dobré pozice střílí vedle Zerzán a trestný kop Čapka brankař hostí chytá.
Ve druhém poločase se nejprve Pavlák zastřeloval když jeho střelu z 50’ Wendlig chytá. V 54. minutě nejprve Kostlánova střela skončila po zákroku brankaře rohem, který rychle rozehrál Pavlák na L. Severu, který mu ho vrátil a po kličce na střed nás střelou k tyči posílá do vedení – 1:0. V 56’ utekl obráncům a opět střelou k tyči zvýšil na - 2:0. V 59’ Bošťa vyráží pěknou střelu Mizeráka. Po hodině hry korigoval Z. Vacek střelou k tyči. Další střela Černušáka končí nad naší brankou. Kolem 68’ se do dvou šancí dostane Zerzán, ale jeho pokus o lob Wendlig chytá a střelu k tyči stačí nohou vyrazit a obránce odkopne na aut. Po centru zleva se dostane k zakončení opět Černušák, ale jeho střelu Bošťa vyráží a v 77’ nepromění svoji šanci Z. Vacek. V 80’ po nahrávce L. Severy se dostane do úniku po levé straně Pavlák a jeho přihrávku na Nepraše si srazí do vlastní sítě Kristek – 3:1. V 82’ nepromění Kostlán penaltu, ale po chvilce se dostane míč opět k Pavlákovi, který střelou do vinglu zvyšuje na - 4:1. V 85’ hosté zásluhou L. Vacka sníží na – 4:2. Poslední slovo si, ale v 87. minutě vzal L. Severa a po přesném centru Rožka z tresného kopu zpečetil vítězství a záchranu Čisté hlavičkou na zadní tyč.

Fakta – Branky: Pavlák 4x, Severa L., - Vacek Z., Vacek L. Rozhodčí: Orálek (Lázně Bohdaneč), Hamrník, Syrůček. DS: Smejkal (Jablonné nad Orlicí). ŽK: 0:3. Diváci: 110. Poločas: 0:0.
Sokol Čistá: Boštík – Severa M., Čapek P., Kadidlo, Kmošek J., Kostlán, Padělek, Zerzán (75. Rožek), Severa L., Nepraš (88. Štork), Pavlák. (Kmošek P., Pohanka, Vodehnal).
TJ Lanškroun B: Wendlig – Kučera (46. Mizerák), Kristek, Šišan, Stasiowski, Vacek L., Kyral, Macháček, Černušák (78 Marek), Doležal, Krajči (58. Vacek Z.).

Konečné pořadí: 1. Kunčina (55), 2. Lanškroun B (43), 3. Ústí nad Orlicí (42), 4. Libchavy (41), 5. Jablonné nad Orlicí (40), 6. Kamenná Horka (39), 7. Verměřovice (38), 8. Polička B (37), 9.Sokol Čistá (32), 10. Řetová (32), 11. Sebranice (30), 12. Cerekvice nad Loučnou (29), 13. Moravská Třebová B (29), 14. Janov (28).

Ostatní výsledky: Kunčina – Polička 3:1, Libchavy – Janov 4:1, Cerekvice – Verměřovice 4:1, Řetová – Moravská Třebová 4:2, Sebranice – Ustí nad Orlicí B 2:1, Kamenná Horka - Jablonné nad Orlicí 1:1.

Nadokresní Borec jara – nominace: Winkler (Moravská Třebová B), T. Novák (Moravská Třebová), Tlustoš (Kunčina), Pešina (Janov), J. Spálenský (Kunčina), V. Ehrenberger (Pomezí), Tměj (Morašice), Mužík (Polička), Dokoupil (Moravská Třebová), Staněk (Moravská Třebová), Prešinský (Morašice), D. Nepraš (Sokol Čistá).

Hodnocení kola podle Svitavského deníku:
Střelecké probuzení přišlo v ideální čas

Není takové umění nasypat do sítí soupeřů gólové příděly, když se všechno daří a panuje pohoda. Ale dokázat to v okamžicích, kdy teče do bot, to už je horší. Fotbalisté Čisté, kteří se na jaře v zakončení převážně trápili, dokázali něco podobného v posledních dvou kolech a díky svému nevídanému střeleckému rozletu hodili starosti s udržením za hlavu. A jejich bilance vypadá až zázračně, vždyť za závěrečných 180 minut sezony dali třináct branek, z toho sám Petr Pavlák, který jinak řadu týdnů marně hledal správné střelecké kopačky, jich nasázel osm. To jsou mimořádná čísla, nutno však dodat, že k nim přispěli i soupeři z Poličky i Lanškrouna. Těm se na závěr sezony vůbec nechtělo bránit.

Nediscipli­novanost, lhostejnost = sestup

Podíváme-li se na výsledky posledního kola I. B třídy, tak zjistíme, že sestoupily týmy, které svoje zápasy prohrály. Proti tomu nelze nic namítat. A prohrály kromě jiného i proto, že se samy dopustily chyb, jaké byly v klíčových chvílích nepřijatelné. Jestliže se třebovské béčko chtělo zachránit, pak je těžko pochopitelné, proč k utkání o holý život v Řetové přijelo sice posíleno o dva elitní borce z áčka, ale jenom v jedenácti lidech. Hrálo bez střídání a dopadlo špatně. Takový přístup musel dojít trestu. A Janov, ten zase dojel na nekázeň. Dvě vyloučení zkušených hráčů během minuty za sice nepříznivého, ale nikoli beznadějného stavu, to se prostě nesmí stát.