10. kolo: Sokol Čistá - Sokol kamenná Horka

Sokol Čistá - Sokol Kamenná Horka 2:0

Sokol Čistá: Boštík - Rožek, Čapek P., Kadidlo, Švec, Kostlán, Zerzán (70. Padělek), Klusoň, Severa L., Nepraš (86. Štork), Pavlák.
Sokol Kamenná Horka: Uchytil – Kučírek, Letocha, Svoboda, Nekvinda, Mikolín, Mach, Jiroušek, Richter, Škáva, Juřík (Bubela, Nedoma, Bulva).
Fakta: Branky - Pavlák, Kostlán. Rozhodčí: Mariánus, Horníček, Bednář. DS: Faltus (Letohrad). ŽK:3:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Za pěkného počasí jsme přivítali doposud vedoucí tým tabulky. Od úvodních minut se hrál bojovný fotbal, gólových šancí však nebylo mnoho. V 7. minutě zahrozil po nahrávce Pavláka P. Čapek, který ale v dobré pozici zamířil jen do brankáře. V 10. minutě střílí vedle branky Klusoň a střelu Severy vyráží Uchytil na roh. Ve 13. minutě se za naší obranu dostal Mikolín ale jeho střelu z ůhlu vyráží Boštík na roh. V 16. minutě po centru zprava se ke střele dostal Mikolín, který mířil na zadní tyč, ale těsně minul. V 19. minutě jsme šli do vedení poté, co rozhodčí Mariánus potrestal hosty za protesty nepřímým kopem. Ten rozehrál P. Čapek na Pavláka a jeho angličan neměl chybu – 1:0. Ve 25. minutě utekl po pravé straně Nepraš předložil Pavlákovi na penaltu, kterého povalil zezadu obránce hostů, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Ve 29. minutě rozehráli hosté trestný kop po pravé straně,následoval centr do vápna a střela utočníka kterou zblokoval Čapek v poslední chvíli. Ve 31. minutě střílí do brankaře Severa a na druhé straně vedle Škáva. Ve 36. minutě po centru zleva střílí nad Mikolín.
Na začátku druhého poločasu zahrozí Juřík slabou střelou a centr z levé strany sebere z hlavy Jirouškovi Boštík. Ve 49. minutě po autu Severy a přesném pasu Pavláka se ocitl v dobré pozici Nepraš, ale jeho střela končí nad. V 58. minutě přišla pojistka, když se prostor po pěkné nahrávce Pavláka otevřel před Kostlánem a ten se trefil podél gólmana k tyči – 2:0. V 66. minutě po našem napadání odkopne Uchytil míč jen k Neprašovi, který nevyužije této chyby a střílí zbrkle nad. Horka se sice snažila vývoj duelu zdramatizovat, ale v zakončení byla i díky naší dobré obranné hře, překvapivě málo nebezpečná.

Ostatní výsledky: Dlouhá Loučka – Libchavy 3:1, Polička B – FC Jiskra 2008 1:1 (PK 6:5), Ustí nad Orlicí - Cerekvice 2:1, Řetová - Sebranice 5:2, Morašice - Jablonné nad Orlicí 0:2, Verměřovice - Lanškroun B 2:1.

Krajská sestava kola (18. – 19. října): M. Malý (Litomyšl) – Mička (Pomezí), Marván (Dlouhá Loučka), Kostlán (Sokol Čistá) – J. Paclík (Litomyšl), Chlup (Svitavy), Okleštěk (Moravská Třebová), Krajíček (Pomezí) – Ovad (Svitavy), Stejskal (Polička), Válek (Svitavy B).

Hodnocení kola podle Svitavského deníku:
Lídr nehrál jako lídr a opustil výsluní. O největší překvapení uplynulého kola I. B třídy se postarala Čistá, která si na domácí půdě vyšlápla na dosud vedoucí celek soutěže. Zároveň tím zařídila také to, že Kamenná Horka uvolnila čelní umístění a bude na ně muset znovu útočit. Nutno však dodat, že ji zápas na neoblíbeném, malém a nerovném povrchu v Čisté nezastihl v optimální pohodě. Bylo to znát především v ofenzivě, když si hostující hráči prakticky nebyli za nepříznivého stavu schopni připravit vážnější brankovou příležitost. Což na druhou stranu dává pozitivní informaci o hře Čisteckých, jelikož vynulovat kvalitu, jakou v útoku Horka disponuje, to je známka dobře odvedené práce.