13. kolo: Sokol Čistá - Sokol Verměřovice

Sokol Čistá – Sokol Verměřovice 2:1

Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Čapek P.,Severa M., Švec, Kostlán (62. Kadidlo), Zerzán (78. Klusoň), Padělek, Severa L., Nepraš (87. Frank, 90. Štork), Pavlák.
Sokol Verměřovice: L. Pražák - Mikula, M. Pražák, Nastoupil, Šípek, T. Sklenář (67. Ptáček), Smejkal, Kvapil, Chládek, (82. Krulikovský), J. Sklenář, Kmeť.
Fakta: Branky – L. Severa, Pavlák – Kvapil. Rozhodčí: František Bednář st. (Rychnov nad Kněžnou), Zerzán (Makov), Fr. Bednář ml. (Rychnov nad Kněžnou). ŽK: 3:1. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

Poslední zápas podzimu jsme začali aktivně, ale na centr Pavláka Nepraš nedosáhl a po autu Severy střílí vedle branky hostů. V dalším průběhu jsme, ale začali být zbrklý a na naše kopačky se vkradla nepřesnost, kterou hosté využívali na rychlé brejky do otevřené obrany. Ve 14. minutě střílí po rohu hostující Smejkal vedle. V18. minutě po naší špatné rozehrávce a chybě se míč dostane ke Kvapilovi, který uteče Čapkovi a střelou do vinglu nedá Boštíkovi šanci – 0:1. Ve 26. minutě vytáhne Boštík pěknou střelu Smejkala nad břevno a o chvíli později zastaví v poslední chvíli unikajícího Kmeťě tělem Čapek. Ve 39. minutě střílí Čapek vedle a po jeho přímém kopu střílí Nepraš jen do bránícího hráče. Ve 43. minutě vysune Padělek Pavláka a jeho bombu reflexivně vyrazí brankař hostů. V poslední minutě trefí Nepraš ze 14 metrů spojnici tyče a břevna.
Ve druhém poločase po rohu hostů vytahuje Boštík střelu hostů mimo branku a trestný kop M. Pražáka jde těsně vedle naší branky. V 63. minutě se trenérovi povedlo střídání, když z prvního doteku s míčem Kadidlo našel přesným centrem do vápna L. Severu, který střelou po zemi jesličkami srovnává na – 1:1. V 66. minutě pronikne Pavlák sám před brankaře, ale v jasné pozici mine branku a o minutu později branku překopne. V 77. minutě po našem rohu hlavičkuje Nepraš nad branku a na druhé straně střílí vedle Smejkal. V 81. minutě rozehraje Padělek míč na Čapka, který potáhne míč a jeho centr před branku dostane Pavlák skluzem do branky – 2:1. V 86. minutě se po lajně protáhne L. Severa ale jeho střela z ůhlu končí jen v boční síti. V závěru přečkáme několik rohů hostů a zakončíme podzimní čast sezóny vítězstvím.
Jarní část zahájíme 28.3. v 15:00 domácím zápasem s Lanškrounem B.

Ostatní výsledky: Sokol Dlouhá Loučka – TJ Jablonné nad Orlicí 2:3 NP, SK Polička B – Sokol Sebranice 3:2 NP, Sokol Řetová – Slavoj Cerekvice nad Loučnou 1:2, Sokol Morašice – Sokol Kamenná Horka 0:2, Ustí nad Orlicí – Lanškrou B 4:0, Libchavy – Jiskra 2008 4:0.

Pořadí: 1. Jablonné nad Orlicí (28), 2. Ústí nad Orlicí B (25), 3. Kamenná Horka (23), 4. Cerekvice nad Loučnou (22), 5. FC Jiskra 2008 (22), 6. Libchavy (21), 7. Polička B (20), 8. Řetová (18), 9. Dlouhá Loučka (18), 10. Sokol Čistá (17), 11. Verměřovice (16), 12. Sebranice (16), 13. Lanškroun B (15), 14. Morašice (12).

Krajská sestava kola (1. – 2. listopadu): Vykydal (Moravská Třebová) – Jílek (Polička), Staněk (Moravská Třebová), P. Chromý (Dlouhá Loučka) – R. Pražák (Cerekvice), Gregor (Svitavy B), Jiroušek (Kamenná Horka), Veselský (Svitavy) – Petr Pavlák (Sokol Čistá), Z. Stodola (Polička B), Chlup (Svitavy).