TJ SOKOL ČISTÁ

14. kolo: Sokol Čistá - Lanškroun B

Sokol Čistá – Lanškroun B 2:5

Domácí doplatili na špatnou první půli, v níž pustili soupeře příliš snadno do třígólového vedení. Po čtvrthodině se trefil pod břevno Macháček, poté domácí obránci minuli centr a míč se od Hostovského odrazil do sítě, aby tentýž hráč po půlhodině z dorážky přidal třetí zásah. Čistá se zvedla po přestávce, Pavlák po autu a Kadidlo z brejku snížili na 2:3 a drama bylo na světě. Jenže hra na riziko efekt nepřinesla, naopak béčko akcemi do otevřené obrany zakončenými Faitem a Moravcem navyšovalo konečný výsledek.

Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Hájek, Stříteský, Švec, Kostlán, Padělek, Zerzán (58. Frank), Severa L., Kadidlo (65. Klusoň), Pavlák.
Lanškroun B: Hrabáček – Macháček, Marek, Petruň, Šišan (70. Moravec), Fait (87. Kučera), Farkaš, Mizerák Radek, Černušák, Komínek, Hostovský (Mizerák Roman).
Fakta: Branky: Pavlák, Kadidlo – Hostovský 2x, Macháček, Fait, Moravec. Rozhodčí: Zita (Načešice), Zavřel (Luže), Řehák J. (Vysoké Mýto). DS: Faltus (Letohrad). ŽK: 3:5. Diváci: 80. Poločas: 0:3.

Ostatni vysledky: Verměřovice - Morašice 1:0 (1:0), Cerekvice - Polička B 4:0 (1:0), Kamenná Horka - Dlouhá Loučka 2:1 (1:1), Sebranice - Libchavy 1:4 (0:3), Ústí n.O. B - Řetová 2:0 (0:0), Jablonné n/O - Jiskra 2008 2:1 (1:1).

Pořadí: 1. Jablonné nad Orlicí (31), 2. Ústí nad Orlicí B (28), 3. Kamenná Horka (26), 4. Cerekvice nad Loučnou (25), 5. Libchavy (24), 6. FC Jiskra 2008 (22), 7. Polička B (20), 8. Verměřovice (19), 9. Lanškroun B (18), 10. Řetová (18), 11. Dlouhá Loučka (18), 12. Čistá (17), 13. Sebranice (16), 14. Morašice (12).

Hodnoceni kola podle Svitavskeho deniku:
Šestnáct proti jedenácti, z toho byla jasná záležitost Je to pochopitelně nadsázka, ale vystihuje v podstatě okolnosti zápasu I. B třídy mezi Cerekvicí a Poličkou B. O jeho výsledku nebylo žádných pochyb, domácí si připsali očekávané vítězství a jeho výše 4:0 nemusela být konečná, vždyť kromě jiného neproměnili penaltu. Zřejmou výhodu měli Cerekvičtí v šíři své sestavy, která byla připravena k utkání. Mohli si tak dovolit postupně pětkrát střídat, „okysličit" tak tým a oživit svoji hru. Což se i stalo, tři ze čtyř gólů vstřelili po změně stran. Naproti tomu poličská rezerva dala do kupy sestavu tuze složitě a vyrukovala do boje sice s jedenácti muži (z toho se třemi dorostenci), ale s lavičkou zející prázdnotou, co se náhradníků týče. Patřičná reakce na nepříznivý vývoj střetnutí tak ze strany hostů ani nemohla přijít. 5. Závěr tabulky získává nepěkné zbarvení První jarní kolo stačilo a čtyři poslední pozice v pořadí I. B třídy rázem náleží týmům ze Svitavska. Což rozhodně není pozitivní zpráva, i když se jedná o pouhý začátek a třeba Morašice si vybraly ve Verměřovicích hodně smůly při zakončení, protože s prázdnou rozhodně odjíždět nemusely. Jenže v boji o udržení se počítají jen a pouze body a těch se v tomto kole jaksi nedostávalo. Ani nemohlo, pokud Čistá a Sebranice „pohřbily" svoje zápasy ještě v prvních poločasech (0:3 resp. 0:4) a ani Dlouhá Loučka nepřetavila sympatický výkon v Kamenné Horce v nějaký zisk. A hned vyvstaly důvodné obavy, že se záchranářské souboje znovu promění v bratrovražedná klání našeho okresu.
16.04.2015 08:39:22
tjsokolcista
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one