16. kolo: Sokol Čistá - Sokol Morašice

Sokol Čistá – Sokol Morašice 1:0

Bitva o důležité body v první půlce gól nepřinesla, pokud nepočítáme ten, který dal Klusoň rukou a vyfasoval jen žlutou kartu. Několik závarů před oběma brankami ke změně stavu nevedlo. Hned po pauze hosté překopli Boštíkovu svatyni z malého vápna. V 52. minutě neproměnil své sólo Pavlák. V 55. minutě se po jednom z dlouhých autů L. Severy odrazil míč k P. Čapkovi a ten se pohotově trefil k tyči – 1:0. Další průběh přinesl sílící tlak Morašic, jemuž se domácí museli bránit. Jenomže s koncovkou si hosté nepotykali, Boštík si s jejich pokusy poradil a tak jsme si hubený náskok udrželi do konečného hvizdu.

Fakta: Branka: P. Čapek. Rozhodčí: Kunc (Staré Město), Raplík (Svitavy), Scheib (Polička). ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Sokol Čistá: Boštík – Švec, Rožek, Stříteský, Hájek, L. Severa, M. Severa, Klusoň (90. Štork), P. Čapek, Kadidlo (58. Kmošek J.), Pavlák.
Sokol Morašice: Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Klement, Holomek, Famfulík (61. Jokeš J.), Ropek, Novák, Skala, Lněnička, Zerzán (85. Vomáčka).

Další výsledky: Řetová – Lanškroun B 2:3 (0:2), Ústí nad Orlicí B – Polička B 0:1, Verměřovice – Dlouhá Loučka 3:0, Sebranice – Jablonné 0:0 (PK 2:4), Kamenná Horka – FC Jiskra 1:1 2008 (PK 4:2), Cerekvice – Libchavy 4:0.

Krajská sestava kola podle Svitavského deníku: (11. – 12. dubna): Kusý (Cerekvice) – Pešava (Kunčina), Chadima (Sebranice), P. Scheib (Polička B) – Čejka (Dolní Újezd), P. Čapek (Sokol Čistá), Sršeň (Litomyšl), Brychta (Cerekvice) – M. Kovář ml. (Polička B), Škáva (Kamenná Horka), Stejskal (Polička).