6. kolo: Sokol Čistá - Sokol Libchavy

Sokol Čistá – Sokol Libchavy 2:3

Libchavy byli po šedesát minut lepším týmem a chtěli dokázat, že první příčku tabulky okupují právem. V úvodních dvou šancích se ocitl s chutí hrající Michal Martinec, avšak nemířil přesně. To ve 12. minutě Lžíčař vhodil svůj dalekonosný ,,aut“ až do malého vápna domácího týmu, Boštíkovi míč propadl a ten, mířící do brány, ještě bez potíží doklepl Louda – 0:1. 0 dvě minuty později se situace prakticky opakovala a po dalším Lžíčařově dalekonosném ,,autu“ zvýšil na zadní tyči volný Kopfštein již na - 0:2. Ve 25. minutě se před brankařem hostí ocitl sám Pavlák, ale trefil jen jeho. Ve 30. minutě hosté vyškolili naší obranu a Kopfštein nekompromisně zakončil – 0:3. Do kabin jsme tak odcházeli za relativně uspokojivého stavu, protože hosté si brankových příležitostí vytvořili daleko víc.
Ve 47. minutě zahrával P. Čapek trestný kop, který Zeman zlikvidoval jen s obrovským úsilím. V 62. minutě po přečíslení obrany likviduje střelu Váněho Boštík. V 70. minutě utekl Pavlák jeho střelu Zeman vyrazil ke Kostlánovi, který z 5 metrů nepochopitelně minul prázdnou branku hostů. 0 pět minut později jsme se již prosadili, když po centru J. Kmoška hlavičkoval s přehledem k tyči Nepraš – 1:3. V 80. minutě fauloval v pokutovém Lněnička agilního Nepraše a Pavlák penaltu bez problémů proměnil – 2:3. V 82. minutě po rohu minul těsně Zemanovu branku Nepraš. V úplném závěru ještě došlo k několika závarům před Zemanovou brankou, ale nepodařilo se nám překonat dobře bránící obranu hostů.

Fakta: Branky: D. Nepraš, Pavlák (PK) – Kopfštein 2, Louda. Rozhodčí: Braun, Klír, Svoboda. ŽK:2:2. Diváci: 110. Poločas: 0:3.
Sokol Čistá: Boštík – P. Čapek, M. Severa (77. Štork), Kmošek, Rožek, Kostlán, L. Severa, Klusoň (46. Zerzán), Frank (60. Čapek L.), Nepraš, Pavlák.
Sokol Libchavy: Zeman – Keprta (89. Stejskal), Lněnička, Dostál, Lžíčař, Louda, Ďuriš, Kopfštein, Prášil (70. Vaňous), Martinec (56. Hájek), Váně (85. Felgr).

Další výsledky I. B třídy skupiny B: Ústí nad Orlicí B – FC Jiskra 2008 2:0 (1:0). Branky: R. Ráb, M. Falta. Verměřovice – Jablonné nad Orlicí 4:2 (2:2). Branky: M. Kmeť, M. Pražák, Smejkal, J. Sklenář – Špaček, Tomek, Cerekvice – Sebranice 1:1 (PK 3:1), Řetová – Dlouhá Loučka 1:2, Morašice – Polička B 0:3, Cerekvice – Sebranice 1:1 (PK 3:1),

Pořadí: 1. Libchavy (14), 2. Ústí nad Orlicí (12), 3. Kamenná Horka (12), 4. Cerekvice nad Loučnou (11), 5. Verměřovice (10), 6. FC Jiskra 2008 (9), 7. Řetová (9), 8. Polička B (8), 9. Čistá (8), 10. Dlouhá Loučka (8), 11. Jablonné nad Orlicí (6), 12. Lanškroun B (6), 13. Sebranice (5), 14. Morašice (5).