9. kolo: TJ Sebranice - Sokol Čistá

TJ Sebranice – Sokol Čistá 2:3

TJ Sebranice: Tměj – Vopařil (38. Klusoň), Prokůpek, Patočka T., Chadima, Kalánek P., Červ, Horníček J., Mitaš, Horníček Z. (46. Patočka J.) Kučera.
Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Severa M., Kadidlo, Švec, Zerzán (79. Padělěk), Severa L., Čapek P., Nepraš (85. Vodehnal), Pavlák.
Fakta – Branky: Červ, Patočka T. - Kostlán, Nepraš, Pavlák (PK). Rozhodčí: Bednář F. ml., Bednář F. st., Zerzán. DS: Gala. ŽK: 3:2. ČK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

Ve 4. minutě zahrávají domácí trestný kop nařízený za ruku Severy i když byl míč v autu. Po následném rohu hlavičkuje T. Patočka nad. V 6. minutě trestný kop Čapka domácí brankař Tměj chytá. Ve 12. minutě uvolní Pavlák Kostlána, který si trochu se štěstím píchne míč kolem stoperů a střelou po zemi ke vzdálenější tyči překonává Tměje – 0:1. V 21. Minutě se uvolnil na pravé straně L. Severa, ale na jeho přízemní centr Nepraš nedosáhl. Ve 22. minutě Boštík dlouhým výkopem překonal obranu domácích za kterou si ve správný okamžik naběhl Nepraš a střelou z první vymetl šibenici – 0:2. Do poločasu mohl snížit T. Patočka, ale poprvé hlavičkoval po rohu nad a po trestném kopu v dobré možnosti nastřelil pouze levou tyč naší branky.
Ve druhém poločase v 51. minutě střílí J. Patočka vedle naší branky. V 55. minutě M. Severa dlouhým pasem najde Nepraše, který uvolní L. Severu, ale jeho střela z hranice vápna nenajde branku domácích. V 59. minutě dostal M. Severa žlutou kartu za faul, který viděl jen rozhodčí a tak po druhé žluté opustil předčasně hřiště. Trestný kop domácí zahráli špatně a takv 69. minutě po zbytečném penaltovém faulu na Nepraše, jsme zásluhou Pavláka zvýšili na – 0:3. Domácí vrhli všechny síly do útoku a o snížení se v 72. minutě postaral aktivní Červ, který obstřelil vyběhnuvšího Boštíka - 1:3. Následný tlak domácích jsme přečkali i s pomocí tyče po střele Kučery a tak těsně před koncem ještě upravil skóre T. Patočka na konečných - 2:3.

Ostatní výsledky: FC Jiskra 2008 – Morašice 3:2, Libchavy – Polička B 0:2, Lanškroun B – Dlouhá Loučka 2:3, Kamenná Horka – Ústí B 1:1 (PK 3:5), Cerekvice – Verměřovice 3:1, Jablonné nad Orlicí – Řetová 1:0 (1:0).

Pořadí: 1. Kamenná Horka (19), 2. Jablonné nad Orlicí (18), 3. Libchavy (17), 4. FC Jiskra 2008 (17), 5. Cerekvice nad Loučnou (16), 6. Ústí nad Orlicí B (16), 7. Dlouhá Loučka (14), 8. Polička B (13), 9. Čistá (11), 10. Lanškroun B (10), 11. Verměřovice (10), 12. Řetová (10), 13. Sebranice (9), 14. Morašice (9).

Krajská sestava kola (11. – 12. října): Slaný (Polička) – Pachta (Cerekvice), J. Kolář (Dlouhá Loučka), J. Petr (Polička) – Okleštěk (Moravská Třebová), J. Částek (Dolní Újezd), Jiroušek (Kamenná Horka), Bureš (Polička B) – Frolo (Svitavy), R. Zeman (Kunčina), D. Nepraš (Sokol Čistá).

Hodnocení kola podle Svitavského deníku:
Zdánlivě rozhodnutý zápas rozhodnutý nebyl

Vede-li jakékoli mužstvo v průběhu druhého poločasu třígólovým rozdílem, tak mysl všech aktérů i přihlížejících ovládne jediný pocit – o výsledku je jasno a bude se jen dohrávat. Že to nemusí být pokaždé pravda, to se ukázalo v utkáních krajské I. B třídy. Čistá vedla 3:0 v Sebranicích a nakonec tak tak při náporu soupeře udržela těsný náskok, v jejím případě je však nutno zdůraznit, že se bránila v deseti bez vyloučeného M. Severy. Dlouhá Loučka držela v šachu Lanškroun, kromě tří gólů zahazovala další šance, ale najednou bum, dva rychlé zásahy domácích, drama do nastavení a úleva až po konečném hvizdu. Vyšlo to, ale s nečekanými nervy.