14. kolo - TJ Jaroměřice - Sokol Čistá

TJ Jaroměřice – Sokol Čistá 2:1

Hrál se rychlý útočný fotbal se spoustou gólových šancí. Domácím dvakrát pomohla tyč a dvakrát je zachránil brankář. Ve druhé minutě střílí vedle Švec a ve třetí minutě se do šance dostane Lím, který trefí tyč Horákovi branky. Trestný kop Kundery z 10. minuty končí nad domácí brankou. Ve 13. minutě jsme inkasovali, když se trefil Bednařík po pasu za obranu – 1:0. Ve 21. minutě vysune Kundera pěknou nahrávkou za obranu L. Severu ten uteče obrancům, ale sám proti brankaři nezakončí. Poté se dostane sám před brankaře Paclík, ale jeho střela skončí na břevně. Ve 29. minutě se podruhé do sóla dostane Severa, ale Horák jeho střelu vyrazí na roh. Ve 38. minutě se po nahrávce Klusoně dostane do šance Padělek, ale i jeho střelu brankař domácích zlikviduje. Ve 40. minutě uvolnil Knoll naběhnutého Švece, který zakončil podél brankaře - 2:0. Ve 42. minutě střelu Líma vytahuje z vinglu Horák na roh. V závěru poločasu střelu Knolla chytá Kačer a na druhé straně zastaví Líma nesprávně odmávaný offside pomezním Opletalem.
Ve druhém poločase ve 48. minutě končí střela Haška z úhlu nad domácí brankou. V 52. minutě si Horák poradí s tvrdou střelou Severy. V 56. minutě jsme se přesvědčily o pravdivosti otřepaného klišé „nedáš – dostaneš" do velké šance se dostal Gecl, ale tutovku neproměnil. Z následné akce si po nahrávce Severy do otevřené obrany naběhl Padělek, který přehodil brankáře a rázem bylo zaděláno na drama – 2:1. V 59. minutě střílí vedle Hvězda, škoda že si nevšiml na druhé straně zcela volného Paclíka. V 60. minutě se uvolní Lím, jeho střelu brankař domácích jen zpomalí a dobíhající obránce vykopává z brankové čáry, možná i za ale brankový rozhodčí v této soutěži nejsou. V těchto chvílích domácí tlačíme, ale střela Haška končí nad a střelu Severy vyráží do bezpečí brankař Horák. Domácí zahrozí Knollem v 70. minutě, ale jeho střela z dobré pozice končí vedle. V 73. minutě se uvolní Paclík, ale jeho centr stáhne před Hvězdou Horák. V 77. minutě trestný kop Gecla vytáhne z pod břevna Kačer na roh. Až do konce se diváci nenudili, domácí chtěli rozhodnout, my vyrovnat, a tak se bylo na co koukat. Stav zápasu však již nedoznal změny.

Fakta - Branky: Bednařík, Švec – Padělek. Rozhodčí: Jakubec – Brychta, Opletal. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0.
TJ Jaroměřice: Horák – Valenta, Jakab, Olšan, Hrazdíra, Hrbata, Švec, Knoll, Gecl, Bednařík (80. Dračka), Batelka (90. Popelář).
Sokol Čistá: Kačer – Klusoň, Karal, J. Hašek, Čapek, L. Severa, Kundera, V. Paclík, Padělek, Lím, Hvězda.

Ostatní výsledky: Opatovec – Bystré 1:2, Hradec nad Svitavou – Jevíčko 0:2, Křenov – Opatov 4:1, Morašice – Rohozná 1:1, Borová-Telecí – Janov 1:3, Linhartice – Sebranice 3:1.

Pořadí OP:
1. Opatovec (31), 2. Křenov (31), 3. Janov (26), 4. Bystré (25), 5. Morašice (24), 6. Jaroměřice (23), 7. Hradec nad Svitavou (21), 8. Linhartice (21), 9. Opatov (20), 10. Jevíčko (19), 11. Sebranice (17), 12. Sokol Čistá (10), 13. Borová-Telecí (9), 14. Rohozná (7).

ZKLAMÁNÍ KOLA (podzimu):
Sokol Čistá
Ani ne tak za závěrečnou prohru v Jaroměřicích, jako spíše za celý podzim v okresním přeboru. Nedávný účastník krajské I. B třídy dostal celkem 53 branek a může být pouze rád, že nikdo nevyhlašuje soutěž o nejděravější defenzivu v republice.