18. kolo: Sokol Čistá - Borová-Telecí

Sokol Čistá - Borová-Telecí 3:0

Ve vyrovnaném prvním poločase si oba celky vytvořily několik slibných šancí. Paclík a Padělek střílí vedle a další střelu Paclíka zblokuje obránce hostí. Pazdera střílí vedle a nebezpečné hlavičky Střítežského a Šmída skončily nad naší brankou. V 35. minutě naopak domácí udeřili přímo z rohového kopu Paclíkem - 1:0. V 39. minutě hosté nastřelili tyč Pazderou.
Po pauze zahodil Hvězda penaltu nařízenou za sražení L. Čapka a proto hosté byli stále ve hře, v poli byli místy lepší, ale nikoli efektivní. V 80. minutě po autu Klusoňe přehlavičkoval Padělek brankaře hostí - 2:0. V 89. minutě našel Hárovník na zadní tyči volného Paclíka, ale jeho střelu brankař vytáhl na roh, který znovu Paclík zatočil přímo do branky svého jmenovce a podruhé ho zaskočil z rohu - 3:0.

Fakta: Branky - Paclík V. 2., Padělek. Rozhodčí: Jakubec – Opletal, Brychta. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Sokol Čistá: Herkus – Tomášek, Vomočil, Karal, Klusoň, Padělek, P. Čapek, V. Paclík, Frank, Hvězda (83. Hárovník), L. Čapek (89. Vomáčka). Borová-Telecí: R. Paclík – V. Hegr, Střítežský (80. M. Hegr), Pokorný, Češka, Šmíd (77. Krumpl), M. Pazdera, Háp, Štrof, A. Pazdera (67. Vobejda), V. Ehrenberger (89. Dědič).

Ostatní výsledky: Sebranice - Opatovec 1:3, Opatov - Morašice 4:1, Janov- Rohozná 0:1, Bystré - Jevíčko 1:2, Jaroměřice - Hradec nad Svitavou 2:3, Linhartice - Křenov 1:0.

Pořadí OP: 1. Opatovec (39), 2. Křenov (32), 3. Bystré (31), 4. Jevíčko (31), 5. Hradec nad Svitavou (31), 6. Janov (28), 7. Morašice (28), 8. Linhartice (27), 9. Jaroměřice (26), 10. Opatov (24), 11. Sebranice (21), 12. Sokol Čistá (17), 13. Rohozná (13), 14. Borová-Telecí (12).

Nominace Svitavského deníku na Borce kola (16. – 17. dubna): Čermák (Rohozná), Jedlinský (Jevíčko), D. Škrabal (Linhartice), Zeman (Opatov), V. Paclík (Čistá), P. Bubela (Hradec), Coufal (Moravská Třebová B), Štěrba (Opatovec), J. Kalánek (Opatov), J. Boháček (Rohozná), Vacek (Linhartice).

Vedoucí tým okresního přeboru z Opatovce se potřetí ze čtyř jarních kol představí na cizím hřišti a ze Sebranic by se jen velice nerad vracel domů s prázdnou. Jedním z magnetů kola bezesporu bude duel v Bystrém, kde bude Jevíčko hájit svoji zatím stoprocentní devítibodovou bilanci. Boj o klíčové body uvidí Čistá, domácí celek i Borová jsou v existenčních starostech.