TJ SOKOL ČISTÁ

Postupy a sestupy

Základ všeho? Divizní osud Ústí.
O postupové a sestupové matematice ve fotbalových soutěžích.
Neúprosně se blíží čas, kdy se ve fotbalových soutěžích rozhodne o tom nejpodstatnějším, na co se čeká v každé sezoně, tedy o postupech i sestupech týmů. To je věc, která zajímá fanoušky i v našem regionu a jejich dotazy na počty postupujících a sestupujících se množí. Zkusme se tedy podívat blíže na to, co říkají fotbalové řády a o co se bude v posledních kolech hrát.

POHLED DO DIVIZE
V první řadě je nutno zdůraznit, že klíčová záležitost pro Pardubický kraj se nyní odehrává v divizní skupině C, kde se do vážné situace dostala Jiskra Ústí nad Orlicí stojící téměř na okraji sestupové propasti. Podle toho, zda se udrží, nebo nikoli, se pak odvíjí mnoho dalšího.

Začněme v krajském přeboru, z něhož bez ohledu na osud Ústí sestoupí dva poslední celky. Což bude téměř určitě Letohrad B, ale na druhého černého Petra je stále řada nedobrovolných uchazečů.
Oproti zveřejňované tabulce je na tom nejhůře Lanškroun, jemuž bude po skončení soutěže odečteno šest bodů a reálně jich tak nyní nemá 28, nýbrž 22. O setrvání v krajském přeboru se bojí i v Žamberku (23, s utkáním k dobru), Přelouči a Moravské Třebové (26) i Moravanech (28, s utkáním k dobru).

Drama je nachystáno i v boji o přebornický titul, kde je ve hře stále čtveřice silných týmů. Podstatné však bude, aby se neopakoval loňský rok a někdo z nich využil práva na posun do divize, což by se mělo podle dostupných informací snad stát.
DVA, NEBO TŘI
V I. A třídě jsou zaručena dvě postupová místa do přeboru. Jedno z nich mají jisté Libišany, ke druhému je blízko Dolní Újezd (48), jenž má před pronásledovateli náskok šesti bodů. Udrží-li se v divizi Ústí, půjde nahoru i třetí celek konečného pořadí a na této pozici vystřídal Heřmanův Městec (42) po výhře ve vzájemném duelu Litomyšl (42). Mezi nimi se zřejmě rozhodne.

Sestup do I. B třídy postihne v každém případě poslední dva mančafty. Osud Zámrsku (11) je zpečetěn, třináctá Chrudim C (20) je na tom zle, ale ne beznadějně. Ani osmé Pomezí (28) totiž nemůže mluvit o zaručené záchraně, na Chrudim má pouze osmibodový odstup.
I DRUHÝ MŮŽE NAHORU
Z obou skupin I. B třídy postupují vítězové. V áčku to bude Dobříkov, v béčku někdo z vyrovnané trojice Jablonné, Svitavy B, Libchavy. Zde sehraje velkou roli divize, protože když se v ní Ústí udrží, otevře se postupová cesta ještě pro třetí tým, což bude ten lepší ze druhých míst.

A v tomto porovnání je na tom teď o malinko lépe ústecko-svitavská skupina (Rohovládova Bělá 45 resp. Svitavy B 47). Každý získaný bod ve zbylých zápasech může hrát svoji roli.
I do počtu sestupujících z I. B třídy promluví počínání Ústí v divizním finiši. Jestliže se zachrání, spadnou do okresů tři mužstva, tzn. poslední z obou skupin a horší ze třináctých pozic. Což by se mělo týkat skupiny A, kde zaostává Hlinsko B (12) a Chroustovice (14), ačkoli ani Cerekvice (22) ještě stoprocentně zachráněná není.

Ze skupiny B půjde o třídu níže najisto nejhorší tým a s největší pravděpodobností půjde o zástupce Svitavska, protože těžko to bude někdo jiný než Dlouhá Loučka (18), případně Kamenná Horka (20). Navíc pokud Ústí z divize spadne, i z této skupiny sestoupí poslední dva a v ohrožení jsou hlavně Řetová a Polička B (23).

ZNÁMÝ POSTUPUJÍCÍ
V okresním přeboru je už jasno o vítězi a postupujícím do I. B třídy, kterým se stal v předstihu Opatovec. Jména ani počet sestupujících nejsou jasná a je možná, že nebudou jasná ani po dohrání soutěže, neboť okres končí o týden dříve než kraj a divize.

Padající se budou rekrutovat z trojice Borová, Rohozná, Čistá. Může to být pouze jeden z nich (nastane-li ta krajně nepravděpodobná varianta, že by se nějakým zázrakem všichni zástupci Svitavska v I. B třídě udrželi), dva (půjde-li z kraje jeden tým ze Svitavska), nebo všichni tři (v případě sestupu dvou celků z I. B třídy do OFS Svitavy).

Ve III. třídě se z logických důvodů o záchranu nehraje a ve hře jsou dvě postupové příčky. Jednu z nich má zajištěnou Moravská Třebová B (58, se zápasem k dobru), druhou má na dosah Dolní Újezd B (51) a do hry může promluvit ještě Březová (47).
Zdroj: http://svitavsky.denik.cz/fotbal_region/zaklad-vseho-divizni-osud-usti-20160526.html
02.06.2016 14:26:09
tjsokolcista
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one