Stránky jsou ve výstavbě. Své připomínky a náměty pište na náš e-mail: tjsokolcista@seznam.cz

1. kolo - Pohár OFS Svitavy

Horní Újezd – Sokol Čistá 0:1

Fakta - Branka: 83. Padělek. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (37. Bican). Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Horní Újezd: Havlík – Martin Kusý, Vanat, Kladiva, Beneš, Marek Kusý, Pechanec, Faltys (85. Lněnička), Šplíchal, Svatoš, Romer.
Sokol Čistá: Jadrný – Kulhavý (90. Karal), Hanák (46. Padělek), Krátký, Rožek, Vomáčka, Paclík, Frank (89. Štork), Čapek, Bican, Lněnička.

Největší překvapení prvního kola se zrodilo v Horním Újezdu. Domácí spadli z I. B třídy, Čistá hraje „trojku“, od 37. minuty byla v deseti, přesto si postup mezi osmičku zajistila ona. Rozhodl Padělek krátce před koncem, domácí, jak se zdá, pokračují ve svém střeleckém trápení, které je provázelo uplynulým ročníkem.

Na devět gólů stačili tři střelci, Polák zavěsil pětkrát
POHÁR OFS SVITAVY
1. kolo: Generálka na vstup do mistrovské soutěže výsledkově nejlépe vyšla fotbalistům z Opatova a Cerekvice nad Loučnou.
Týden před mistrovským výkopem okresního přeboru fotbalistů testovali jeho účastníci aktuální formu v zápasech prvního kola pohárové soutěže. Sedm zápasů vyslalo před sezonou rozhodně zajímavé signály.
Proč sedm? Ten osmý mezi Borovou a Bystrým byl odložen z velice smutných důvodů. Jsou chvíle, kdy fotbal zkrátka musí jít stranou…
Kdo se prezentoval nejlépe? V první řadě Opatov, který roznesl linhartickou Metru na jejím hřišti. Pozoruhodné je, že o devět gólů se podělili jen tři střelci, z čehož Michal Polák, který přišel z Opatovce, nasázel pět „fíků“. Nutno dodat, že hosté se rozjeli po vyloučení domácího Kryštofa.
Hlad po gólech měli také cerekvičtí fotbalisté, jejich apetit odnesl Kamenná Horka sedmi „kousky“ ve své síti. Přitom v první půlce držela statečně krok, ve druhé však začal úřadovat tým od Loučné.
Mladějov posílili dva zkušení borci z Moravské Třebové. Vrátil se Pavel Němec, spolu s ním vnesl kvalitu do hry Tomáš Staněk, z lavičky to vše řídí exkunčinský kouč Vlastimil Suchý a z toho všeho plyne, že s tímto nováčkem bude třeba počítat. Jaroměřice to poznaly názorně.
Zbylá tři měření sil dopadla relativně jednoznačně. Morašice jsou v poháru tradičně dobré a Radiměři nedaly mnoho nadějí, svoje trefy rozdělily rovnoměrně do obou poločasů. V Městečku Trnávce se představil vítěz minulé sezony III. třídy z Březové a přesvědčil se, že ho ve vyšší soutěži nečeká nic lehkého. Domácí dlouho vedli, výhru si pojistili v závěru dvěma zásahy.
Jevíčko uspělo na půdě Loučky, kde to po hodině hry bylo nerozhodně, poslední půlhodinu však hosté zvládli skvěle.