1. kolo: Sokol Čistá - SKP Slovan Moravská Třebová C

Sokol Čistá - SKP Slovan Moravská Třebová C 3:1 (1:1)

Fakta - Branky: 71. a 75. P. Čapek, 38. Severa (PK) – 27. Potáček.. Rozhodčí: Zeman - Olajos, Schmeiser. ŽK: 1:1. Diváci: 77.

SELECT III. TŘÍDA:
Vendolskému celku návrat na fotbalovou scénu výsledkově zhořkl
Premiérové dějství nejnižší okresní soutěže fotbalistů se týkalo deseti z jedenácti účastníků, volný los připadl Kunčině.
Mužem kola byl sebranický Vojtěch Prokůpek, který se trefil pětkrát a přispěl k osmigólové demolici Třebařova. Domácí tvrz neuhájil jen Koclířov, který od Křenova inkasoval rozhodující branky v závěrečných dvaceti minutách. Týmy z Čisté a Linhartic musely zabrat, aby otočily nepříznivě se vyvíjející duely. V Čisté se o to postaral dvěma trefami ve druhém poločase Petr Čapek. Do osudu utkání na půdě Metry zase významně zasáhl domácí Petr Kelo. Nejprve totiž usměrnil míč za záda vlastního gólmana, potom však proměněným pokutovým kopem nasměroval skóre žádaným směrem ve prospěch svého týmu. Vendolí odvedlo při svém návratu do mistrovských soutěží po několikaleté pauze bojovný výkon, který však pod Cimburkem na premiérové body nestačil. Hosté dohrávali v početním oslabení, čehož trnávecký soupeř využil a ke konci zvýraznil vítězství.

Ostatní výsledky 1. kola:
Linhartice – Rohozná 2:1 (1:1). Branky: 45. P. Kelo (PK), 50. Kyrcz – 37. vlastní (P. Kelo). Rozhodčí: Keluc. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Koclířov – Křenov 0:2 (0:0). Branky: 73. Helebrand, 82. P. Kozelek. Rozhodčí: Brychta. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Městečko Trnávka – Vendolí 4:1 (1:0). Branky: 32. a 71. Král, 84. Šašinka, 89. Šteffek – 50. Horák. Rozhodčí: Štusák. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (71. Michal Hladík). Diváci: 187. Sebranice – Třebařov 8:1 (4:0). Branky: 5., 37., 59., 64. a 70. Prokůpek, 25. a 28. Bureš, 74. Volf – 84. Novotný. Rozhodčí: Mačát. ŽK: 2:0. Diváci: 80.

Autor: Radek Halva