14. kolo: Sokol Čistá - Sokol Kunčina B

Sokol Čistá - Sokol Kunčina B 6:2

Fakta - Branky: 35. a 90. Paclík, 25. Šedivý, 36. Zrůbek, 84. Kroupa, 86. Padělek – 11. a 40. T. Brychta. Rozhodčí: Ropek - Hejl, Kabát. ŽK: 0:2. Poločas: 3:2. Divaci: 40.

O symbolickou tečku za podzimní částí mistrovské fotbalové sezony v soutěžích řízených OFS Svitavy se postaralo 14. kolo nejnižší třídy mužů. Rozhodlo o tom, že dlouhou zimní přestávku stráví na čele tabulky linhartická Metra, která zvládla náročný zápas ve Vendolí. Což platí i pro Čistou, která využila pohostinství umělé trávy v Litomyšli a kunčinské rezervě naložila „půltucet“. Pro hosty je rozdíl ve skóre krutý, vždyť za stavu 3:2 sahali po vyrovnání, jakmile ale otevřeli hru, dokázal toho čistecký výběr využít.
Ještě lepší pozici pro jaro však mají Sokolové z Městečka Trnávky. Ti i v Třebařově prokázali svoji schopnost strhnout na svoji stranu těsné duely a díky tříbodovému zisku jsou druzí, avšak odehráli o jedno utkání méně než jejich rivalové z horních pater pořadí. Céčko moravskotřebovského Slovanu nepůsobilo v průběhu podzimu jako ten správný obhájce prvenství a výsledkově spíše tápalo, ovšem na derniéru si schovalo to nejlepší a Sebranicím uštědřilo dokonce dvouciferný výprask. Rohozná se chtěla udržet v kontaktu za top trojkou, ale v Křenově musela vzít zavděk „jen“ plichtou, kterou navíc zachraňovala zlepšeným výkonem ve druhém poločase.

Soutěž bude pokračovat na jaře nejprve zbývajícími osmi koly základní části. Potom se týmy rozdělí do nadstavbových skupin po vzoru Fortuna:Ligy (skupina o postup 1. – 6. pozice, skupina o umístění 7. – 11. příčka), kde sehrají na závěr sezony dalších pět kol.

Ostatní výsledky 14. kola:
Třebařov – Městečko Trnávka 1:2 (0:1). Branky: 52. Novotný – 45. Janík (PK), 65. Valášek. Rozhodčí: Opletal. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Vendolí – Linhartice 0:2 (0:1). Branky: 7. Bubák, 54. Škrabal. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 0:1. Diváci: 47. Křenov – Rohozná 2:2 (2:0). Branky: 7. Cápal, 45. Navrátil – 47. Bárta, 79. Boháček. Rozhodčí: Grulich. ŽK: 2:2. Diváci: 68. Moravská Třebová C – Sebranice 10:3 (4:2). Branky: 6. a 88. Otáhal, 13. a 85. P. Mikšánek, 44. a 57. Havlík, 51. a 83. Straka, 32. P. Šatník, 81. Sedlák – 11. a 59. Prokůpek, 5. Bureš. Rozhodčí: Štusák. Hráno bez karet. Diváci: 27.