Okresní finale OFS Svitavy mladších přípravek

Rozstřel musel rozsoudit mladé fotbalisty

Litomyšl – Osm účastníků okresní fotbalové soutěže mladších elévů se na závěr sezony utkalo na litomyšlském stadionu o Pohár OFS

Bylo to klání, které mělo říz, nejmenší fotbalisté bojovali ve skupinách i v zápasech o umístění za podpory početných fanoušků především z řad rodičů a prarodičů doslova o každý míč.

Vrcholem vydařeného turnaje bylo napínavé finále mezi domácí Jiskrou a Sokolem Čistá. Po nefalšovaném dramatu skončilo smírně 2:2 a elévové si možná poprvé v životě vyzkoušeli opravdový penaltový rozstřel. Šťastnější v něm byli Litomyšlští a převzali pohárovou trofej, ovšem pochvalu za výkony si zasloužily všechny týmy.

Skupina A: Litomyšl, druhé skončilo Bystré, třetí Borová a čtvrté místo obsadil Horní Újezd/Morašice.
Výsledky: Litomyšl - Horní Újezd/Morašice 8:0, Litomyšl – Borová 7:0, Litomyšl - Bystré 3:1.

Skupina B: Čistá, druhé místo obsadily Svitavy, třetí Sebranice a čtvrtá skončila Březová.

Sestava – Elčkner Jiří, Jetmar Václav – Kmošek Vojtěch, Křivka Martin, Dřinovská Denisa, Křivka Daniel, Jareš Jakub, Pecháček Vilém, Dřinovský Šimon, Stříteský Lukáš.

Výsledky ve skupině:
Čistá – Březová 10:5
Čistá – Svitavy B 3:2
Čistá – Sebranice 5:0

Utkání o umístění – o 7. místo: Horní Újezd/Morašice – Březová 8:4. O 5. místo: Borová – Sebranice 2:3. O 3. místo: Bystré – Svitavy B 3:2.

Finále: Jiskra Litomyšl – Sokol Čistá 2:2, PK: 4:3.
Branky: Martin Křivka 2x.
Naše přípravka svoji skupinu vyhrála a ve finále se střetla s také dosud neporaženým týmem z Litomyšle. Bohužel i přes velmi dobrý výkon prohráli až na pokutové kopy. Za celý turnaj a celou sezónu zaslouží mladší přípravka velkou pochvalu.

Nejlepší střelec Poháru OFS: Eduard Kutlák (Březová).
Nejlepší brankář Poháru OFS: Vojtěch Procházka (Sebranice).
Nejlepší hráč Poháru OFS: Antonín Hloušek (Litomyšl).
Nejlepší střelec okresní soutěže mladších přípravek: Vojtěch Kmošek (Sokol Čistá)