17. kolo: Litomyšl/Čistá - Dolní Újezd/Sebranice

Litomyšl/Čistá - Dolní Ujezd/Sebranice 0:0 (PK: 1:4)
Sestava: Hlous - Netolický, Kopecký, Čáp, Buben, Štegner, Škeřík, Glänzner, Peleška, Stráník, Lipavský, (Hubinka).
Fakta - Rozhodčí: Mach - Kopecký, Kuchta. Divaci: 25.

Kadidlo Jakub, trenér Jiskry Litomyšl:
V prvním domácím utkání jsme přivítali Dolní Újezd, se kterým jsme se potkali o pár dní dříve v přátelském utkání. Kluci do zápasu vstoupili aktivně a chtěli navázat na předchozí úspěšné zápasy. Bohužel, každý den není posvícení, a v prvním poločase jsme si vypracovali pouze jednu šanci, kdy Tomáš Kopecký chytře prostrčil míč na Marka Štegnera, ale ten tváří v tvář brankáři minul bránu.
Celý druhý poločas jsme měli pod kontrolou a dobývali soupeřovu branku. Nebezpeční byli zejména Dominik Glänzner a Filip Lipavský. Pár minut před koncem utkání vedl Filip Lipavský rychlou akci po straně hřiště, centrem našel Marka Štegnera, ale ten, bohužel, nedokázal dopravit míč do soupeřovy branky. I přes velký tlak v druhém poločase jsme branku nedokázali vstřelit a pokračovalo se penaltovým rozstřelem. Penalty se nám vůbec nepovedly, a tak se musíme spokojit pouze s bodem. Všem hráčům chci poděkovat za bojovnost, hlavně ve druhém poločase. Perfektní výkon předvedl Dominik Glänzner, který nechal na hřišti opravdu vše, co mohl. Příští utkání odehrajeme v neděli 9. 4. v 10:00 v Letohradě.

Mladší:
Litomyšl/Čistá - Dolní Újezd/Sebranice 2:1 (1:1)

Fakta - Branky: Holec, Šmíd - Svoboda. Rozhodčí: Mach.
Sestava: Bálský - Zvěřina, Jireček, Pecháček - Řehoř, Kmošek, Šalda - Grus - (Fryauf, Holec, Šmíd).

V tomto zápase jsme byli lepším týmem po většinu zápasu a nebýt naší žalostné koncovky mohlo být skóre podstatně vyšší. I přesto jsme na začátku opět zaspali a od 5 minuty prohráváme 0:1. O tři minuty později vyrovnává Honza Holec. Nerozhodný stav vydržel až do 38 minuty, kdy jsme se dostaly do vedení Davidem Šmídem. Ve druhé půlce zápasu se hosté k naši brance dostávali sporadicky a nějak vážně naši branku neohrozili. Soupeře jsme přehráli jak důrazem, tak kombinací i když se někdy také nedařila. Ke konci zápasu se nám zranil Matěj Pecháček. Vypadá to na výron kotníku a doufejme, že to nebude nic vážného a bude brzy fit. Dnes musíme oproti zápasu v Poličce pochválit celý tým za důraz, bojovnost a nasazení. Střely na branku 12:3, mimo branku 12:4, rohy 9:3. Ve třetím kole jarní části zajíždíme v neděli 9.4. do Letohradu.

Zapsal: Čech Ivan