22. kolo: Litomyšl/Čistá - Choceň

Starší žáci
Litomyšl/Čistá - FK Choceň 0:3

Fakta - branky: Gerčák 2, Řehák. Hřiště: Čistá. Rozhodčí: Bednář František - Kopecký, Vancl. ŽK: 1:1. Diváci: 12. Poločas: 0:1.
Sestava: Hlous - Renza (22´ Hubinka), Netolický, Škeřík, Čáp, Kopecký, Stráník, Štegner Lipavský, Glänzner, Buben (55´ Hanus)

Kadidlo Jakub, trenér Jiskry Litomyšl:
Na hřišti v Čisté jsme přivítali 3. tým tabulky, Choceň. Zápas byl vyrovnaný, většina dění se odehrávala ve středu hřiště. Za první poločas si hosté vypracovali jednu šanci, kterou, bohužel pro nás, proměnili. Ve 22' se nám ke vší smůle ještě zranil Jáchym Renza. Poločas skončil za stavu 0:1. Ve druhé půli jsme chtěli hrát aktivněji a také přidat nějaký gól. Bohužel nás hned v úvodních minutách druhé půle srazil velice aktivní útočník soupeře dalším gólem. O 2 minuty později jsme doplatili na ne úplně ideální kvalitu hřiště, když si Vojta Hlous šel pro centrovaný míč, který ale při dopadu úplně změnil směr, a odrazil se k soupeři, který už neměl těžkou práci. Na tyto branky už jsme nedokázali zareagovat, a tak hosté vyhráli rozdílem 3. branek. Část neúspěchu musím vzít i na sebe, sestavu pro toto utkání jsem neposkládal úplně nejlépe. Vzhledem ke kvalitě soupeřova útočníka měla naše obrana vypadat poněkud jinak.

Mladší žáci
Litomyšl/Čistá - Choceň 1:2

Fakta - Branky: Jireček. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 20. Poločas: 1:2.
Sestava: Bálský - Zvěřina, Jireček , Pecháček - Řehoř, Hanus, Šalda,Šmíd, Kmošek - Holec, Fryauf, Nekvinda.

K poslednímu utkání jsme zajížděli do Čisté, kde jsme přivítali soupeře z Chocně. Chocenští mají převážně kluky ročník 2005 a tak i my jsme přizpůsobily základní sestavu k utkání. Převážně hráli kluci, kteří i v příštím roce budou pokračovat v ml. žácích kromě Jendy Nekvindy. V prvním poločase naši kluci byli lepší než soupeř, ale první branku jsme dostali po první návštěvě u naší branky. Kluci plnili všechny pokyny, které jsme si řekli, ale branka soupeře pro nás byla zakletá. Když už se zdálo, že padne branka byla proti soupeřova tyč nebo břevno. Ani sám nevím kolik jich bylo v první půlce. A jak se říká nedáš - dostaneš, tak to platilo. Dostáváme na 2-0 opět po delší době se u nás objevil soupeř a my inkasovali. Ještě do poločasu snižujeme po zdařilém rohu F. Jirečka a k údivu všech míč skončil přímo v brance. Druhý poločas byla ta samá písnička kluci hráli, ale soupeř měl dobře posatavené tyče. Všichni přítomní rodiče už se tím bavily, ale na druhou stranu musím říct, že i soupeř měl několik šancí, ale my měli v bráně Pavla Bálského, který všechny šance chytil. Musím touto cestou pochválit všechny kluky, kteří se zůčastnili utkání. Byla to týmová práce až teda na tu koncovku Jáchym, Honza Nekvinda, Honza Holec, Matěj Pecháček. Snad se to někdy zlepší. Další možnost bude v nadstavbě, kde nás čekají soupeři z druhé skupiny. Už tento víkend bude první možnost. Také musím poděkovat rodičům za dopravu k utkání a Sokolu Čistá za organizaci. Doufám, že spolupráce bude nadále pokračovat.

Zapsal: Antonín Zvěřina