HALOVÝ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ – VYSOKÉ MÝTO
5.2. 2017

1.ZÁPAS

LITOMYŠL/ČISTÁ – SK NEMOŠICE 2:2
Branky: Šalda, Hanus.

Do prvního zápasu turnaje jsme nevstoupili dobře a ve 4 minutě prohráváme 0:1. Po této brance se kluci probudili a začali hrát. Od této doby jsme byli lepší. O vyrovnání se postaral Sam Šalda a do vedení nás dostal Adam Hanus. Když už se zdálo, že první zápas vyhrajeme tak soupeř po naší chybě srovnal v poslední minutě na konečných 2:2.

2. ZÁPAS

LITOMYŠL/ČISTÁ – VYSOKÉ MÝTO 0:6

Než jsme se rozkoukali, tak prohráváme 0:3. To běžela 4 minuta. V tomto zápase nám nešlo nic, domácí favorit přidal další 3 branky a pohodlně si vítězství pohlídal.

3. ZÁPAS

LITOMYŠL/ČISTÁ – CHOCEŇ 3:0
Branky: Hanus, Šmíd, Zvěřina

Zápas, kde bylo předem jasné, že vítěz bude hrát o 1-4. místo nám vyšel na výbornou. Kluci odehráli tento důležitý zápas s velikým nasazením a bojovali až do poslední minuty a zasloužené vyhráli.

SEMIFINÁLE

LITOMYŠL/ČISTÁ – ČESKÁ TŘEBOVÁ 2:2
Branky: Hanus 2
PENALTY 3:2

Do boje o finále jsme nastoupili s odhodláním zvítězit. Jenže začátek nám nevyšel a hned v úvodu prohráváme 0:1. Pak se podařilo našemu nejlepšímu hráči Adamu Hanusovi dvěma góly otočit skóre v náš prospěch. Jednobrankové vedení se nám dařilo vcelku kontrolovat až do poslední minuty zápasu. Ta byla pro nás osudná. Po nedorozumění soupeř srovnává na 2:2 45 vteřin před koncem. Jde se do penalt. Začíná kopat soupeř, první proměňuje a vede 0:1. Jako první z našeho týmu jde Tonda Zvěřina –brankář Č. Třebové mu ji chytá. Hosté dávají 0:2. Na řadu jde Adam Hanus ten dává 1:2. Za tohoto stavu přišli velké chvíle Pavla Bálskýho nejprve chytá penaltu soupeři a sám pak srovnává na 2:2. Následuje další výborný zákrok našeho golmana a stav zůstává 2:2. K rozhodující penaltě se postavil David Šmíd a ten přesnou střelou rozhoduje o našem postupu do finále.

FINÁLE

LITOMYŠLČISTÁ – VYSOKÉ MÝTO 1:2
Branka: Jireček

Do finálového zápasu kluci nastoupili mnohem zodpovědněji než k prvnímu zápasu ve skupině kdy dostali 6 branek. Tento zápas byl podstatně vyrovnanější a dramatický až do konce. Za stavu 0:2 se nám podařilo snížit Filipem Jirečkem na 1:2. Kluci finále doslova odmakali a moc nechybělo a mohli jsme jít opět do penalt. I tak druhé místo je velikým úspěchem a kluků patří dík za předvedený výkon.

Turnaje se zúčastnili: Pavel Bálský, Tonda Zvěřina, David Šmíd, Samuel Šalda, Adam Hanus, Matěj Pecháček, Fanda Řehoř, Jáchym Fryauf, Filip Jireček.