1. kolo: Litomyšl/Čistá - Moravany

Starší žáci:
Litomyšl/Čistá - Moravany 6:0

Fakta - Branky: Jiskra L., Stráník 2x, Lipavský 2x, Štegner. hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Mach. Poločas: 3:0.
Sestava: Renza - Peleška. Lipavský, Ryšan, Jiskra Z. - Kopecký, Hanus, Šalda - Bálský, Stráník, Pecháček - střídali: Štegner, Ondruška, Kmošek, Jiskra L.

Ve čtvrtek jsme nastoupili na domácím hřišti k odloženému zápasu 1 kola proti Moravanům. Soupeř k nám přijel s polovinou mladších žáků a tak od první minuty bylo jasné, jak zápas dopadne. Byť se kluci z Moravan snažili, tak na víc než na jednu střelu na branku se nezmohli. Utkání se odehrálo převážně na polovině soupeře a bylo otázkou času, jakým rozdílem skončí zápas. Už ve 2. Minutě jsme se ujali vedení brankou Pepi Stráníka po přihrávce Tomáše Kopeckého. Svůj náskok jsme navýšili o 10 minut později opět Pepou Stráníkem, kdy mu tentokrát přihrával Luboš Jiskra. Tento hráč uzavřel i poločasové skóre na 3:0. Druhý poločas byl podobný prvnímu za naší stálé převahy i přes vystřídání celé lavičky jsme skóre navýšili na konečných 6:0, kdy se postupně zapsali do tabulky střelců 2x Filip Lipavský a Marek Štegner, který dorážel střelu Adama Hanuse, našeho nejčastějšího střelce v tomto zápase. Skóre mohlo být podstatně vyšší, jako i v předchozích zápasech, kdy jsme zahodili spousty dalších příležitostí. I přes vysokou porážku nejsme však spokojeni s předvedenou hrou, kluci se upínali k drbání míče namísto kombinace a tak chvílemi se moc pohledný fotbal nehrál. Po třech kolech jsme na plném počtu bodů po zápasech, kde jsme soupeře přehrávali. Teď neusnout na vavřínech a hned v sobotu na tyto výkony navázat, kdy se v 9:30 hodin utkáme opět doma s Přeloučí.

Zapsal: Čech Ivan