11. kolo: Heřmanův Městec - Litomyšl/Čistá

Starší žáci
Heřmanův Městec - Litomyšl/Čistá 1:1 PK: 8:9.

Fakta - Branky: Ouřecký - Štegner. hřiště: Heřmanův Městec. Rozhodčí: Balog - Kváč, Kopecký. ŽK: Peleška. Diváci: 20. Poločas: 0:1.
Sestava: Renza - Jireček F., Peleška, Ryšan, Jiskra Z., Šalda, Jireček L, Hanus, Stráník, Bálský, Ondruška. Štegner, Kmošek T., Fryauf

Do Heřmanova Městce jsme si jeli pro 3 body. Bohužel vezeme pouze dva po penaltovém rozstřelu. V zápase jsme byli jasně lepší. Domácí hrozili rychlými protiútoky, které se nám dařilo v prvním poločase likvidovat. Vedení jsme se ujali po rohovém kopu Ondry Pelešky, kdy se dorážkou prosadil Marek Štegner, to běžela 6 minuta zápasu. V té chvíli se zdálo, že kluci ještě nějakou tu branku přidají, protože jsme na hřišti byli lepším týmem. Po faulu na Marka Štegnera jsme kopali penaltu. K ní se postavil Ondra Peleška a bohužel nastřelil pouze horní tyč domácí branky. Zápas se hrál na těžkém terénu a tak pohledných akcí moc nebylo. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním přidat ještě jednu branku a pohlídat si výsledek. To se však nepodařilo a navíc domácí vyrovnávají na 1:1 po nedůrazu naší obrany, jmenovitě Radka Ryšana, který nechal lehce zakončit domácího nejlepšího střelce a hráče. Na této brance má dle mého názoru i nemalý podíl golman Jáchym Renza, který se stal pouze pozorovatelem a koukal, jak se pomalu míč kutálí do naší branky. Druhou branku se nám již nepodařilo vstřelit a tak došlo k pokutovým kopům. Skóre se zastavilo za stavu 9:8 pro nás a bereme dva body. Špička tabulky se vyrovnala, neboť Prosetín v domácím prostředí prohrál a tak o podzimním mistrovi rozhodne poslední kolo, kdy Prosetín má volný los a mi jedeme do Slatiňan. Čelo tabulky 1. Prosetín 30 bodů, 2. Litomyšl 29 bodů, 3. Slatiňany 28 bodů. Střely na branku 4:2, střely mimo branku 2:3, rohy 9:2. O vítěze podzimní části se jedeme tedy poprat do Slatiňan a to v neděli 12.11.2017. Začátek zápasu je v 9:30 hodin.

Mladší žáci
Heřmanův Městec - Litomyšl/Čistá 2:1

Fakta - Branky: Novotný, Kalous - Grus. hřiště: H.Městec. Rozhodčí: Balog. Diváci: 20. ŽK: Šmíd. Poločas: 1:1.
Sestava: Kmošek M. - Jireček, Bálský, Huška, Šmíd. , Pecháček, Holec J., Grus, Kodym, Holec R., Pekárik, Žrout,

V Heřmanově Městci jsme nastoupili proti favoritovi zápasu, jelikož prohrál v sezóně pouze 3 zápasy. Na hřišti nebylo však postavení v tabulce znát a naši kluci hráli vyrovnaný zápas a nebál bych se říct, že byli i aktivnější. Akorát vázla koncovka, jako vždy, byť ji stále trénujeme. Domácí se ujali vedení ve 22 minutě zápasu, kdy naše obrana zaspala a domácí z úniku dávají na 1:0. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat po rohu Davida Šmída se hlavou trefil Matyáš Grus. I druhou půlku jsme chtěli být stále aktivní, bohužel nás trochu přibrzdil gól hned v úvodu druhého poločasu. Kluci se nadále snažili a byli i lepším týmem, branku se nám však vstřelit nepodařilo. Je to škoda minimálně na bodík to tady bylo. K poslednímu zápasu podzimu nastoupíme v neděli 12.11.2017 v 11:15 hodin ve Slatiňanech.

Zapsal: Čech Ivan