12. kolo: Slatiňany - Litomyšl/Čistá

Starší žáci
Slatiňany - Litomyšl/Čistá 2:3

Fakta - Branky: Pišta 2 - Štegner 3. Rozhodčí: Smitka - Slavik, Kopecký. ČK: 1:0. Diváci: 20. Poločas: 0:3.
Sestava: Renza - Jireček F., Peleška, Ryšan, Jiskra Z., Bálský, Hanus, Jireček, Kopecký, Štegner, Jiskra L., Ondruška, Šmid, Kmošek, Pecháček.

Poslední zápas sezóny byl přímým soubojem o první místo v tabulce. Nám se ho, byť s problémy podařilo zvládnout. V prvním poločase byli domácí aktivnější, ale branky jsme však stříleli mi. Přesněji jeden náš hráč. Svůj první hattrick v kariéře zaznamenal Marek Štegner, který v rozmezí 14 minut vstřelil 3 branky. Poločasové vedení 3:0 se zdálo, že o vítězi je rozhodnuto, ale nebylo tomu tak. Domácí vše vrhli do útoku a na čím dál těžším terénu se dostávali do šancí. Naše obrana odolávala do 48 minuty, kdy se domácí po centru podařilo snížit na 1:3. Další branku domácí vstřelili v 66 minutě a rázem vedeme jen o jednu branku. Infarktový závěr jsme zvládli a tento pro nás příznivý výsledek jsme i díky neukázněnosti domácích hráčů zvládli. Pochvalu si v tomto utkání zaslouží všichni aktéři. HOŠI DĚKUJEM.

HODNOCENÍ PODZIMU

STARŠÍ ŽÁCI – podzimní část krajského přeboru skupiny B odehráli velice slušně a po zásluze jim patří první místo tabulky. Nebýt zaváhání v Libchavách neprohráli by ani jeden zápas. Skupinu B jsme vyhráli s náskokem 2 bodů před Prosetínem a 4 bodů před Slatiňany a tak na jaře to bude stále zajímavý souboj o celkového vítěze. Z odehraných 12 zápasů jich 10 vyhráli, 1 remizovali / na penalty výhra 9:8/ a 1 prohráli, při skóre 33:9 nasbírali 32 bodů. Navíc kluci postoupili do semifinále poháru ,,Ondrášovka cup“, kde se utkají s Moravskou Třebovou na domácím hřišti v květnu o postup do finále. Moc branek jsme nenastříleli s ohledem na vytvořené šance v zápasech, ale na druhou stranu nás může těšit nejlepší obrana v soutěži. Obdržených 9 branek ve 12 utkáních značí velice dobrý a zodpovědný výkon naši defenzivy. Nejlepším střelcem podzimu se stal Josef Stráník, autor 10 branek.

Mladší žáci
Slatiňany - Litomyšl/Čistá 2:1

Fakta - Branky: Kubal, Kyncl - Bálský. Rozhodčí: Smitka. Diváci: 20. Poločas: 1:0.
Sestava: Kmošek - Jireček, Bálský, Huška, Šmíd, Pecháček, Řehoř, Grus, Kodym, Holec R., Beníšek, Žrout.

K poslednímu zápasu jsme nastoupili na hřišti Slatiňan s odhodláním zvítězit, jelikož soupeř byl na tom v tabulce stejně, jako mi. Začátek zápasu byl spíše boj na těžkém terénu. Do šancí se dostávali převážně domácí. Pak jsme začali mít navrch mi a vytvářeli si šance. Ty jsme však neproměnili a soupeř se ujal vedení ve 25 minutě. Tento výsledek vydržel do konce prvního poločasu. Začátek druhého poločasu patřil opět domácím, kteří ve 44 minutě navýšili své vedení na 2:0. Nám se vzápětí podařilo snížit Pavlem Bálským ve 46 minutě na 1:2. Tato branka kluky nakopla a od této doby jsme byli jasně lepší. Vyrovnat se nám však bohužel nepodařilo. Prohrát si kluci nezasloužili, ale i takový dokáže být fotbal.

MLADŠÍ ŽÁCI – mladším klukům se podzim moc nevydařil a v tabulce jim patří 12. místo. Ze 12 zápasů pouze 2 vyhráli a tak získali pouhých 6 bodů. Vstřelili 20 branek a obdrželi jich 51. Některé zápasy co byli vyrovnané kluci prohráli díky neproměňování šancí, kdyby si dali více záležet mohlo být bodů více. Nevyšli jim pouze dva zápasy a to s Moravany a s Přeloučí, kdy dohromady obdrželi 17 branek. Hodně zápasů prohráli rozdílem 1-2 gólů. Určitě jejich postavení v tabulce neodpovídá jejich možnostem a tak přes zimu je potřeba pořádně potrénovat, aby jaro bylo výsledkově podstatně lepší. Nejlepším střelcem podzimu je s 5 brankami Grus Matyáš.

Závěrem bych chtěl všem klukům poděkovat za předvedené výkony na trénincích i v mistrovských zápasech a popřát jim i jejich rodičům krásné vánoce a šťastný nový rok.

Zapsal: Čech Ivan