14. kolo: Litomyšl/Čistá - Slatiňany

Starší žáci:
Litomyšl/Čistá - Slatiňany 5:1

Fakta - Branky: Stráník 4x, Lipavský. hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Pinkava. Diváci: 20. Poločas: 3:0.
Sestava: Renza - Ryšan, Peleška, Lipavský, Jireček F., Jiskra L., Hanus, Jireček L., Kopecký, Štegner, Stráník, Dostál, Bálský, Jiskra Z.

V prvním zápase v domácím prostředí jsme nastoupili proti 4. celku tabulky s odhodláním v tomto zápase uspět. To se dařilo od začátku plnit a naši kluci byli jednoznačně lepším týmem a bylo otázkou času, kdy se prosadí i střelecky. Dočkali jsme se v 11. minutě zápasu, kdy skóre otevřel Pepa Stráník. V prvním poločase jsme se trefili ještě 2x. Z přímého kopu uspěl Filip Lipavský a na 3:0 navýšil Pepa Stráník. Ve druhém poločase se Pepa prosadil ještě 2x a se čtyřmi zásahy se výraznou měrou podílel na jednoznačném vítězství. Hosté snížili po chybě našeho gólmana v 68. minutě zápasu a stanovili tak konečný výsledek. Klukům se tento zápas podařil jak herně, tak nasazením a střelecky a zaslouženě zvítězili. Střely na branku 9:5, střely mimo branku 3:1, rohy 6:2. K dalšímu zápasu nastoupíme v Moravanech v sobotu 7.4. v 10:00 hodin.

Mladší žáci:
Litomyšl/ Čistá – Slatiňany 4:2

Fakta - Branky: Bálský 2x, Holec J., Hloušek. hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Pinkava. Diváci: 20. Poločas: 2:1.
Sestava: Kmošek - Pecháček, Jireček, Kodym, Šmíd, Bálský, Čermák, Grus, Holec, střídali: Hloušek, Žrout, Stříteský, Coufal, Pekárik, Beníšek, Řehoř

Proti klukům ze Slatiňan jsme chtěli navázat na dobrý výkon ze Žamberka, jenom s lepší koncovkou. Vedení jsme se ujali už v 6. minutě zápasu Pavlem Bálským, který po rohovém kopu otevírá skóre hlavičkou. O pět minut později se střelecky prosadil náš benjamínek Tonda Hloušek. Bohužel dvoubrankové vedení vydrželo pouhých sedm minut, to hosté snížili na poločasových 1:2. Hned dvě minuty po zahájení druhé půle navyšujeme Honzou Holcem na 3:1. Ve 45. minutě hosté po našem laxním přístupu a chybách snížili na 3:2. Naštěstí uklidnění přišlo po třech minutách, kdy se střelecky prosadil po druhé v tomto zápase Pavel Bálský. Za dnešní výkon musím kluky pochválit, jejich výhra je naprosto zasloužená. Střely na branku 13:6, střely mimo branku 7:2, rohy 8:1. V sobotu 7.4. zajíždíme do Moravan, kde nás čeká těžký soupeř, který je na druhém místě naší tabulky. Začátek zápasu 11:45 hodin.

Zapsal: Čech Ivan