15. kolo: Moravany/ Dašice - Litomyšl/ Čistá

Mladší žáci
Moravany - Litomyšl/ Čistá 2:3

Fakta - Branky: Šmíd, Grus. hřiště: Moravany. Rozhodčí: Vrána. Poločas: 1:2.
Sestava: Kmošek - Pecháček, Jireček, Kodym, Šmíd, Bálský, Čermák, Hloušek, Holec, střídali: Grus, Huška, Stříteský, Řehoř

Do Moravan jsme odjeli v nejsilnější možné sestavě. Proti domácím, kterým patří druhá příčka tabulky jsme začali odvážně. Vedení jsme se ujali Davidem Šmídem, který se trefil přímo z rohu už ve 3 minutě, Domácí vyrovnali v 10 minutě. Do konce prvního poločasu se nám podařilo opět naklonit skóre na svou stranu, Pavel Bálský vyvezl míč, přihrávkou našel Matyáše Gruse a ten nezaváhal. Druhý poločas byl pro nás hodně smolný, troufnu si říct, že jsme byli lepší. Bez branek z velkých šancí se však vyhrát nedá. Z ojedinělé šance domácích ve druhé půli přišlo vyrovnání a tři minuty před koncem se dostali do vedení a to udrželi. Po třech kolech jsme měli mít 9 bodů a máme 3. Hra se hodně zlepšila, kluci makají na plno, nevypustí jediný souboj, dostávají se do velkých šancí a není jich málo. Ale ta koncovka nás stále trápí a sráží na kolena. Všechny dnes do jednoho za předvedený výkon chválím. Střely na branku 13:8, střely mimo branku 4:2, rohy 12:8. V sobotu 14.4. hrajeme doma, kdy přivítáme kluky z Letohradu. Začátek zápasu 11:15 hodin.

Starší žáci
Moravany/ Dašice - Litomyšl/Čistá 0:8

Fakta - Branky: Stráník 6x, Lipavský, Dostál. hřiště: Moravany. Rozhodčí: Vrána. Poločas: 0:6.

Sestava: Renza - Jiskra Z., Peleška, Lipavský, Jireček F., Šalda, Hanus, Jireček L., Kopecký, Jiskra L., Stráník, střídali: Dostál, Bálský, Nekvinda

Jednoznačná záležitost našich kluků. Předvedli zodpovědný výkon a od první minuty si šli za vítězstvím. Domácím dovolili jednu střelu na branku. V prvním poločase navázal na svůj výkon z minulého zápasu Pepa Stráník a opět střelecky řádil. Za první poločas se trefil 6x. Už jsem se strachoval o rekord Vojty Štěpána, který zaznamenal za první poločas branek devět. Ten je asi tak 15 let starý. Druhý poločas si kluci pohlídali a navýšili náskok Filipem Lipavským a Štěpánem Dostálem, který se trefil poprvé v prvním mistrovském zápase. Pochvala všem. Střely na branku 10:1, střely mimo branku 7:1, rohy 4:1. K dalšímu zápasu nastoupíme doma v sobotu 14.4. v 9:30 hodin. To nás prověří Letohrad, kterému se rovněž daří a bude to velice těžký soupeř.

Zapsal: Čech Ivan