21. kolo: Prosetín/Holetín - Litomyšl/Čistá

Starší žáci
Prosetín/Holetín - Litomyšl/Čistá 1:5

Fakta - Branky: Stráník 3x, Kopecký, Štegner. hřiště: Holetín. Rozhodčí: Felkl Petr
Sestava: Jireček F. - Jiskra Z.., Ryšan, Peleška, Bálský, Šalda, Hanus, Jireček, Kopecký, Stráník, Štegner - střídali: Dostál, Kmošek, Jiskra L., Nekvinda

Kluci tento pro nás důležitý zápas s druhým celkem tabulky zvládli a zajistili si tak 1. místo v tabulce Krajského přeboru skupiny B. Důrazní domácí však klukům nic nedarovali a tak naše vítězství se nerodilo jednoduše. Skóre otevřel Marek Štegner a druhou branku zaznamenal v prvním poločase Pepa Stráník. Během 10 minut druhé půle se 2x prosadil opět Pepa Stráník a osudu zápasu bylo rozhodnuto. Pátou branku přidal Tomáš Kopecký. Domácí však stále bojovali a zápas mohli i zdramatizovat. 2x nastřelili tyč a jednou břevno, vždy za přispění dobře chytajícího Filipa Jirečka. Domácí se nakonec branky dočkali v 64 minutě zápas. Konec si kluci již pohlídali a zaslouženě vyhráli. Další mistrovský zápas odehrajeme v neděli 27. 5 v Nemošicích v 9:30 hodin.

Mladší žáci
Prosetín/Holetín - Litomyšl/ Čistá 3:1

Fakta - Branky: Čermák. hřiště: Holetín. Rozhodčí: Felkl Petr
Sestava: Kmošek - Pecháček, Jireček, Kodym, Šmíd, Bálský, Holec J., Grus, Čermák - střídali: Hloušek, Řehoř, Žrout, Pekárik

Do Prosetína jsme odjeli s odhodlání pokračovat na vítězné vlně a bodově se na soupeře dotáhnout. Od první minuty vše nasvědčovalo, že kluci naváží na svoje výkony z předešlých kol. Kluci soupeře téměř celý první poločas přehrávali a byli lepším týmem. Jaké šance však neproměnili bylo až trestuhodné. A tresty přišli hned dva. V 10 a 13 minutě z prvních dvou střel po našich velkých chybách dostáváme dvě branky. Fotbal hráli kluci pohledný , kombinační a bojovný, bohužel však bez vstřelené branky. Druhý poločas již tak pohledný nebyl. Byl to spíše boj. Ale i tak jsme si vytvořili více šancí než domácí. Využili jsme pouze jednu a to Šimonem Čermákem. Až na ty neproměněné šance a zbytečné dvě chyby nelze lukům vyčíst nic. Bojovnost, fotbalovost a nasazení však na výhru nestačí, pokud se neproměňují šance. Střely na branku 13:7, střely mimo branku 7:2, rohy 6:3. Další zápas odehrajeme v neděli 27.5. v 11:15 v Nemošicích .

Zapsal: Čech Ivan