5. kolo: Lázně Bohdaneč - Litomyšl/Čistá

Starší žáci
Lázně Bohdaneč - Litomyšl/Čistá 0:7

Fakta - Branky: Stráník2x, Lipavský 2x, Šalda, Kopecký, Štegner. Hřiště: L. Bohdaneč. Rozhodčí: Pagáč - Havlíček, Kopecký. Diváci: 20. Poločas: 0:4.
Sestava: Renza - Peleška. Lipavský, Ryšan, Jiskra Z. - Kopecký, Hanus, Stráník, Šalda - Bálský, Jireček - Štegner, Kmošek, Jiskra L., Jireček F.

O tomto víkendu jsme odjeli odehrát další zápas na hřiště v Lázních Bohdaneč, Na tomto stadionu, kde se hrála nejvyšší soutěž a pěkném pažitu jsme splnili roli favorita a zápas s přehledem zvládli. Domácí v tomto ročníku nevstřelili doposud žádnou branku. Od začátku bylo jasné kdo je pánem na hřišti a proti omlazenému celku domácích bylo otázkou času kdy nám to tam začne padat. Dočkali jsme se až ve 12. minutě zápasu, kdy skóre otevřel Sam Šalda o pět minut později přidává druhou branku Josef Stráník po krásném zatažení a přihrávce Tomáše Kopeckého. Do poločasu se ještě trefili postupně střelou z 25 metrů Filip Lipavský a Marek Štegner, kdy mu před prázdnou branku naservíroval míč Lukáš Jireček. Druhá půle probíhala ve stejném duch, jako ta první z naší stálé převahy jsme vytěžili další tři branky. Na 5:0 navýšil Filip Lipavský. V 53. Minutě proměňuje lobem svou šanci Tomáš Kopecký do které ho vyslal Filip Lipavský pěknou uličkou. Skóre uzavřel svou druhou trefou Pepa Stráník. Všechny kluky chválím za předvedený výkon. Střely na branku 10:1, Střely mimo branku 11:1, rohy 11:0. Tento týde nás čekají dva zápasy. Ve středu 20.9. se utkáme na domácím hřišti s účastníkem skupiny A v poháru s Lanškrounem výkop je stanoven na 17 hodinu. V sobotu 23.9. hrajeme v Čisté s Přelovicemi od 9:30 hodin.

Mladší žáci
Lázně Bohdaneč - Litomyšl/Čistá 5:3

Fakta - Branky: Bálský, Grus, Jireček. Hřiště: L. Bohdaneč. Rozhodčí: Pagáč. Poločas: 1:3. Diváci: 20.
Sestava: Kmošek - Holec J., Bálský, Jireček - Pekárik, Šmíd, Beníšek - Žrout, Grus - střídali: Holec R

Kluci tentokrát nezačali špatně. Vedení se ujali z přímého kopu Pavla Bálského v 10. minutě zápasu. O sedm minut později zvyšuje na 2:0 Matyáš Grus. Domácím se po té podařilo zkorigovat výsledek na 1:2 z jejich pohledu. Nám se však podařilo odpovědět v poslední minutě prvního poločasu brankou Filipa Jirečka, kdy po rohu Davida Šmída zvyšuje hlavou na 3:1 pro nás. Teď bylo otázkou času kdy s jedním střídajícím hráčem klukům dojdou síly. Síly postupně docházely a tím se začaly kupit chyby, ze kterých nás domácí tým trestal. Škoda k bodům tentokrát nebylo daleko.

Zapsal: Čech Ivan