7. kolo: Třemošnice - Litomyšl/Čistá

Starší žáci
Třemošnice - Litomyšl/Čistá 0:2

Fakta - Branky: Šalda, Kopecký. Hřiště: Třemošnice. Rozhodčí: p. Čapek. Poločas: 0:0.
Sestava: Renza - Peleška, Lipavský, Ryšan, Jiskra Z. - Kopecký, Jireček L, Hanus, Šalda - Jiskra L, Štegner - Bálský, Fryauf, Jireček F.

Do Třemošnic jsme odjížděli, jako favorité a to se začalo naplňovat od první minuty zápasu, až na proměňování šancí. Téměř celý poločas se odehrál zejména na polovině soupeře, ale naše žalostná koncovka znamenala, že do šaten o pauze se odcházelo za stavu 0:0. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu s tím rozdílem, že se nám konečně nějakou tu šanci podařilo proměnit. Skóre otevřel svou druhou brankou v sezóně Sam Šalda ve 47 minutě zápasu. Na 2:0 překopl brankáře Tomáš Kopecký a bylo rozhodnuto. Zápas se nám moc herně nevyvedl, nedařila se kombinace, poměrně dost a lacino jsme přicházeli o míče a o koncovce ani mluvit nebudu /stále stejná písnička/. Střely na branku 5:2, střely mimo branku 4:1, rohy 7:1. Starší žáci na rozdíl od mladších volno nemají a v neděli zajíždějí do Hradce Králové k přátelskému zápasu s děvčaty Hradce U 17, výkop ve 13:00 hodin. K dalšímu mistráku nastoupíme doma 14.10. od 9:30 hodin proti Nemošicím.

Mladší žáci
Třemošnice - Litomyšl/Čistá 1:4

Fakta - Branky: Žrout, Grus 2x, Jireček. Hřiště: Třemošnice. Rozhodčí: p. Čapek. Poločas: 0:2.
Sestava: Kmošek - Beníšek, Bálský, Jireček - Holec J. , Šmíd, Pekárik - Žrout, Grus - Holec R.

Do daleké Třemošnice jeli mladší žáci s odhodláním konečně zase zabodovat. To se podařilo. V zápase jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Vedení jsme se ujali Damiánem Žroutem ve 3 minutě zápasu, který na podruhé překonal brankáře. Na 2:0 jsme zvýšili ve 26. minutě Matyášem Grusem. Ve 43. Minutě domácí snížili na 1:2 po naši chybě při rozehře. Naštěstí jsme o tři minuty později odskočili opět na rozdíl dvou branek a to díky opět Matyáši Grusovi, který dalekonosnou střelou překopl golmana domácích. Čtyři minuty před koncem pečetil naši výhru krásnou střelou k tyči Filip Jireček. V dnešním utkání musím všechny pochválit za bojovný výkon, kluci nevypustili žádný souboj a makali až do konce zápasu. Jen tak dál. Střely na branku 13:2, střely mimo branku 5:2, rohy 4:1. Další zápas odehrají kluci doma po volném víkendu, kdy nehrajeme 14.10. v 11:15 hodin, kdy přivítáme Nemošice.

Zapsal: Čech Ivan