8. kolo: Litomyšl/Čistá - Nemošice

Starší žáci
Litomyšl/Čistá - Nemošice 5:1

Fakta - Branky: Peleška, Lipavský 2x, Stráník, Bálaský. Hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Mach. Poločas: 3:1.
Sestava: Renza - Kmošek, Peleška, Ryšan, Jiskra Z., Kopecký, Jireček L, Lipavský, Šalda, Jiskra L, Stráník
střídali: Bálský, Fryauf, Jireček F., Vondruška, Pecháček

Domácí zápas začal pro nás dobře a ve 3. minutě zápasu se ujímáme vedení brankou Ondry Pelešky. Kluci polevili a soupeř hned v 7. minutě vyrovnává na 1:1. Hra nebyla příliš z naší strany pohledná, vázla kombinace, kluci se upínali k sólování a to nepřineslo žádné ovoce. I přesto jsme se ujali opět vedení. Dvěma střelami z dálky otáčí skóre na 3:1 Filip Lipavský. Tímto rozdílem skončil i první poločas. Druhou půlku jsme na hřišti byli už jasně lepší a skóre začalo narůstat na konečných 5:1. Na 4:1 zvyšoval Pepa Stráník a pátou trefu zařídil Pavel Bálský. Spousty dalších příležitostí naši borci zahodili. Vítězství je cenné a důležité, neboť náš největší rival Prosetín rovněž vyhrál. S ním se utkáme za 14 dnů doma. Střely na branku 12:3, střely mimo branku 7:1, rohy 11:1. V neděli zajíždíme na zápas do Libchav, kde od 13 hodin změříme síly s domácím celkem.

Mladší žáci
Litomyšl/Čistá - Nemošice 2:5

Fakta - Branky: Grus, Jireček. Hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Mach. Poločas: 0:3.
Sestava: Kmošek - Beníšek, Bálský, Jireček, Holec J. , Pecháček, Šmíd, Řehoř, Grus.
střídali: Holec R., Žrout, Pekáryk, Kodym

První poločas kluci odehráli špatně. Kupily chybu za chybou a hosté je trestali, V 6 minutě zápasu prohráváme už 0:2. Do konce poločasu jsme obdrželi ještě jednu branku a to ve 14 minutě. V prvním poločase jsme hráli moc zakřiknutě, bez pohybu, bez chuti, Soupeř byl důraznější, pohyblivější a fotbalově lepší. Za první polčas lze pochválit snad jen Honzu Holce, který tam jezdil po lajně. Do druhého poločasu po malé domluvě nastoupil zcela jiný tým a dá se říct, že se hra i vyrovnala. Začali jsme si i vytvářet šance, ale bohužel dostáváme opět branku mi. Kluci to však nezabalili a jejich snaha se zúročila v podobě branek, V 50 minutě Matěj Grus pěknou střelou snižuje na 1:4 a o 2 minuty později Filip Jireček, opět pohlednou střelou snižuje na 2:4. V této chvíli jsme měli i trochu navrch, ale už nezbývalo moc času a hosté navíc pečetili svou výhru 2 minuty před koncem. Pokud kluci chtějí pomýšlet na lepší výsledek musí navázat na výkon, jaký předvedli ve druhé půlce. K dalšímu zápasu zajíždíme do Libchav. Začátek 14:45 hodin,

Zapsal: Čech Ivan