1. kolo: Pardubičky - Litomyšl/Čistá

Starší žáci
Pardubičky – Litomyšl/ Čistá 2:1 (1:0)

Fakta - Branky: Vondruška, Halbich - Bálský. hřiště: Pardubičky. Rozhodčí: Hellinger - Karlík, Kopecký. ŽK: 0:1. Divaci: 40.
Sestava: Dostál - Pecháček, Jireček, Bálský, Kmošek T., Čermák, Hanus, Šalda, Šmíd, Grus (48. Kodym), Holec (63. Vejrych).

K prvnímu mistrovskému zápasu skupiny A jsme zajížděli do Pardubiček. Tento zápas nám nevyšel především díky koncovce. Jinak herně to nebylo vůbec špatné. Prvních 15 minut jsme byli více na míči než domácí. Pak se hra vyrovnala a domácí z jedné ze dvou šancí nám vstřelili branku, to běžela 29 minuta zápasu. Naše nadějné šance jsme nedotáhli do konce a tak poločas skončil 0:1. Do druhé půle jsme šli s odhodláním zápas otočit. A nechybělo mnoho a málem se to podařilo. Po rošádě v sestavě., kdy Matěj Pecháček se posunul na křídlo a Pavel Bálský na střed útoku, jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou. Jen Pavel měl 4 gólovky. Namísto vyrovnání dostáváme však druhou branku v 58 minutě. Kluci se stále snažili, bohužel však bez gólového afektu. Branku se nám podařilo vstřelit až v poslední minutě, kdy se krásnou střelou trefil Pavel Bálský. I přes porážku kluky za předvedený výkon chválím. Je potřeba stále pracovat na tréninku, zejména na koncovce a výsledku se jistě dostaví. K dalšímu zápasu nastoupíme doma proti České Třebové. Hrajeme v sobotu v 9:30 hodin.

Mladší žáci
Pardubičky – Litomyšl/ Čistá 6:1 (2:1)

Fakta - Branky: Smrčka 2x, Hác 2x, Hlaváček, Takáč - Tringela. hřiště: Pardubičky. Rozhodčí: Hellinger Jan
Sestava: Žroutová - Tringela, Grus, Havelka, Šalda, Loskot M., Pavliš, Žrout, Holec - střídali: Perepelytsia, Loskot V., Cabicar

Do Pardubiček odjížděli mladší žáci složeni z přípravky a zbytku ml. žáků, kteří neodjeli na tábory nebo se na to nevykašlali. První poločas kluci bojovali statečně a poločasové skóre 1:2 nebylo špatné. Kluci bojovali jako lvi a domácím nedali nic zadarmo. Ve druhém poločase klukům došly síly a domácí je začali tlačit a postupně navyšovat skóre. Domácí vyhráli zaslouženě. Děkuji za pomoc klukům z přípravky. K dalšímu zápasu nastoupíme v domácím prostředí v sobotu 1.9., kdy přivítáme žáky z České Třebové. Začátek zápasu v 11:15 hodin.

Napsal: Ivan Čec