12. kolo: Česká Třebová - Litomyšl/Čistá

STARŠÍ ŽÁCI
Česká Třebová - Litomyšl/Čistá 5:1

Fakta - Branky: Šmíd 2, Polášek 2, Preisler - Bálský. Hřiště: Česká Třebová. Rozhodčí: Pinkava Lukáš. Poločas: 3:1.
Sestava: Dostál - Kodym, Jireček, Šmíd, Pecháček, Řehoř, Šalda, Hanus, Čermák, Holec, Bálský - střídali: Brýdl, Kmošek T., Kmošek M., Grus, Stříteský

K druhému zápasu jarní sezóny jsme nastoupili v České Třebové. Na velice hrbolatém terénu, kde se míč byl schopen sám rozskákat do 30 cm výšky jsme nezačali špatně a v 9 minutě jsme se ujali vedení po rohovém kopu Davida Šmída, kdy se trefuje Pavel Bálský. Kluci tato branka ukolébala a po jejich chybách soupeř během 7 minut otáčí skóre na poločasových 1:3 v náš neprospěch. Bylo to kruté a doufám, že i poučné a kluci zjistili, že si nemohou dovolit takové výpadky. První poločas kromě zmiňované desetiminutovky byl z mého pohledu vyrovnaný. Druhá půle byla podobná té první. Stále se hrál vyrovnaný zápas, branky však dostáváme zase mi. Po penaltě za ruku a další brance domácích, opět v krátkém rozmezí (2. minuty) prohráváme již 1:5. Za tohoto stavu jsem byl spokojen, že kluci nesložili zbraně a nadále bojovali. Domácí pod vidinou náskoku trochu polevili a mi si začali vytvářet i brankové příležitosti, které volali po gólu. Bohužel nic. Musím opět jako minulý zápas konstatovat, že i přes krutou prohru kluci nehráli špatně. Co jsem si značil brankové příležitosti, tak domácí na ně vyhráli 7:5. Oni však dali 5 branek, mi pouze jednu a to byl v tomto zápase hlavní rozdíl. Herně to byl zápas téměř vyrovnaný. Ve třetím kole nás čeká doma Polička a to v neděli 21.4. od 9:30 hodin.

Mladší žáci
Česká Třebová - Litomyšl/Čistá 6:0

Fakta - Branky: Jelínek 2, Kumpošt, Deml, Hanik, Grepl. Hřiště: Česká Třebová. Rozhodčí: Pinkava Lukáš. ŽK: 0:2. Poločas: 1:0.
Sestava: Kmošek M. - Pavliš, Grus, Huška, Křivka, Žrout, Havelka, Loskot, Beníšek - střídali: Kodym, Vomáčka, Soukup, Žroutová

Mladší žáci odjížděli v poměrně malém počtu, kdy se z různých příčin na poslední chvíli omluvili i neomluvili, nějací hráči. I přesto byli schopni odehrát zejména slušný první poločas, který prohráli pouze 0:1. Druhá půle byla podobná té z minulého týdne. Kluci se nesmyslně upnuli pouze k odkopávání míčů a tím se dostali pod veliký tlak. Tomu samozřejmě neodolali a skóre se zastavilo na 0:6. Druhou branku obdrželi až v 52. minutě zápasu, pak to tam domácím začalo padat a bylo rozhodnuto. K dalšímu zápasu kluci nastoupí v neděli 21. 4. 2019 v 11:15 doma proti Poličce.

Zapsal: Čech Ivan