13. kolo: Litomyšl/Čistá - Polička

Starší žáci
Litomyšl/Čistá - Polička 2:6

Fakta - Branky: Šmíd, Grus. hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Stárek Jiří. Poločas: 2:1
Sestava: Dostál (36´Kmošek M.) - Kmošek T. (61´Brýdl), Jireček, Šmíd, Šalda, Holec (56´Řehoř), Pecháček, Hanus, Čermák, Grus (56´Kodym), Bálský - střídali: Brýdl, Kmošek M., Řehoř, Kodym.

O prvním velikonočním svátku jsme přivítali soupeře z Poličky. První poločas byl z naší strany podařený. Kluci nehráli vůbec špatně. Navíc se prosadili i střelecky. Vedení jsme se ujali pohlednou střelou Davida Šmída. Hosté vyrovnali po našem nepodařeném odkopu ve 25. minutě zápasu. Nám se podařilo dostat opět do vedení, kdy po krásném zavedení míče do vápna Pavlem Bálským a následné jeho zpětné přihrávce se prosazuje Matyáš Grus. Poločas jsme tedy vyhráli 2:1. Kluky jsem o přestávce upozorňoval, že není vyhráno a že musí makat dále. Hlavně, že musí pokrýt Poličskou posilu Cuonga. Tento šikovný a neuvěřitelně rychlý hráč nám začal zatápět. Přes něho šla většina akcí hostů a kluci trochu nestíhali. Hned 2. minuty po poločasu hosté srovnávají na 2:2. Nám se přestalo dařit a lacino jsme přicházeli o míče a hosté naše chyby trestali. Už to začíná být obehraná písnička, ale opět je pro nás výsledek krutý. Po vyrovnání během 5. minut hosté odskočili na rozdíl 3 branek a bylo po zápase. Dokud se kluci nenaučí podávat 100% výkon i ve druhém poločase, tak se lepší výsledky nedostaví. V sobotu 27.4.2019 zajíždíme do Chocně, kde se náš nelichotivý začátek sezóny kluci pokusí zastavit. Začátek zápasu je v 9:30 hodin.

Mladší žáci
Litomyšl/Čistá - Polička 7:2

Fakta - Branky: Beníšek 4x, Huška 2x, Grus. Hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Stárek Jiří. Poločas: 3:2.
Sestava: Žroutová - Fišmon, Grus, Křivka, Pavliš, Žrout, Havelka, Huška, Beníšek - střídali: Kodym T., Vomáčka, Kmošek V., Loskot.

Mladší žáci odehráli jako vždy první poločas velice slušně a vyhráli ho 3:2 po brankách Romana Beníška, který se trefil 2x a Viktora Hušky. Druhou půlku mladší vždy propadli a tak byli obavy, aby se to neopakovalo. Tentokrát tomu tak nebylo a kluci pokračovali ve slušném výkonu. Dobře kombinující Polička, která hrála pohledný fotbal se ke koncovce moc nedostávala. Střelecky se prosazovali pouze naši kluci. V případě mladších platí opak co u starších a to, že pro hosty byla prohra krutá. Ve druhé půlce se postupně střelecky prosadili Matyáš Grus, opět Viktor Huška a nakonec ještě 2x střelec zápasu Roman Beníšek. Gratulujeme k první jarní výhře. Další zápas kluci odehrají v Chocni 27.4.2019 v 11:15 hodin.