14. kolo: Choceň - Litomyšl/Čistá

Starší žáci
Choceň - Litomyšl/Čistá 0:2

Fakta - Branky: Bálský, Grus. hřiště: Choceň. Rozhodčí: Bednář - Netolický, Jireček. ŽK: 0:1. Poločas: 0:2.
Sestava: Dostál - Kmošek T. (36´Kodym), Jireček, Šmíd, Šalda, Holec (51´Brýdl), Pecháček, Hanus, Čermák, Grus (36´Nekvinda), Bálský - střídali: Kmošek M.

Konečně se našim starším žákům podařilo, byť se štěstím udržet náskok a tím i zvítězit. Zápas jsme začali lépe než domácí. Vedení jsme se ujali po nepovedeném rohu, kdy míč po zemi prošel kolem všech až k Pavlu Bálskýmu, který otevírá skóre. O druhou branku se postaral svým průnikem Adam Hanus, který zpětnou přihrávkou našel Matyáše Gruse a ten přesnou střelou k pravé tyči zvyšuje ve 26. minutě na 2:0. Tento stav vydržel do konce prvního poločasu, který nám vyšel a náskok měl z mého pohledu být ještě vyšší, poněvadž další šance jsme zahodili. Druhý poločas se mi vůbec nelíbil. Přestali jsme hrát a kluci se upnuli na udržení výsledku a domácí je přitlačili na jejich půlce. Nadějný výsledek udrželi jen díky neschopnosti domácích využít i ty největší šance. A když už se trefili na branku tak nás podržel dnes výborně chytající Štěpán Dostál. Tento víkend máme volný los, Hrajeme až 11.5. doma s těžkým soupeřem z Ústí nad Orlicí. Začátek zápasu je v 9:30 hodin.

Mladší žáci
Choceň - Litomyšl/Čistá 5:0

Fakta - Branky: Vostrčil 3, Hrnčál, Chasák. hřiště: Choceň. Rozhodčí: Bednář. ŽK: 0:1. Poločas: (0:0).
Sestava: Kmošek - Fišmon, Grus, Vomáčka, Žrout, Havelka, Huška, Pavliš, Beníšek - střídali: Kodym, Žroutová

Mladší žáci nastoupili k zápasu v nevalném počtu, jelikož se z různých příčin nezodpovědní hráči zase omluvili, tak hráli bez střídání. První poločas domácím ještě stačili a udrželi nadějný výsledek 0:0. Ve druhé půli již kluci fyzicky ani herně domácím nestačili. Domácí vyhráli zaslouženě. Po vyhraném zápase s Poličkou bych očekával, že kluky to nakopne a výkon se budou snažit zopakovat, bohužel tomu tak nebylo. Nezodpovědnost některých hráčů, ale i rodičů připravují kluky, co chodí poctivě na tréninky i zápasy o lepší výsledky. Trenéry mladších žáků lituji, když musí z různých příčin lepit na poslední chvíli sestavu, aby mohli vůbec odjet k zápasu. Další zápas kluci odehrají doma až 11. 5. 2019 s Ústím nad Orlicí 11:15 hodin.