15. kolo: Litomyšl/Čistá - Ustí nad Orlicí

Starší žáci
Litomyšl/ Čistá - Ustí nad Orlicí 2:3 (1:1)

Fakta - Branky: Bálský, Šalda. hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Frank Vojtěch
Sestava: Dostál - Kodym (58´Kmošek T.), Jireček, Šmíd, Šalda, Holec (53´Řehoř), Pecháček, Hanus, Čermák, Grus (36´Nekvinda), Bálský.

Proti silnému soupeři jsme začali velice dobře a po rohu Sama Šaldy jsme se ujali vedení 1:0, kdy se ve vápně prosadil Pavel Bálský. Prvních 25 minut zápasu jsme měli mírně navrch a byli jsme blízko ke vstřelení dalších branek. Tři minuty před koncem poločasu jsme nezachytili únik po křídle a po zatažení a přihrávce do vápna hosté srovnávají na poločasových 1:1. Kluky jsem upozornil, že nám to soupeř nedá zadarmo, že musí stále makat. Bohužel druhý poločas se nám nevyvedl, byl rozháraný a velice nepřesný. Laciné ztráty míče nás dostávali pod tlak. Hostům se podařilo skóre otočit a navýšit na 1:3. Někteří hráči přestali běhat, někteří začali vymýšlet nesmysly. Tím jsme přestali hrát a soupeř byl druhou půlku lepší. Jiskřičku naděje vykřesal krásnou střelou Sam Šalda po přihrávce Fandy Řehoře. Do konce bylo ještě relativně dost času, ale hosté si vedení v klidu pohlídali. Na remízu v tomto zápase bylo. Škoda. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu do Lanškrouna. Začátek je stanoven na 13:00 hodin.

Mladší žáci
Litomyšl/Čistá - Ústí nad Orlicí 0:8 (0:5)

Fakta - hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Frank Vojtěch
Sestava: Žroutová - Fišmon, Grus, Pavliš, Žrout, Huška, Hynek, Loskot, Havelka - střídali: Kodym, Holec, Vomáčka, Havran

Mladším žákům se nedařilo ani v dalším zápase. Hosté byli ve všech směrech lepší a zcela zaslouženě vyhráli. Naši kluci se do šancí téměř nedostávali. Jiný komentář není ani potřeba, výsledek hovoří za vše. Další zápas je čeká v sobotu 18. 5. 2019 odpoledne ve 14:45 hodin v Lanškrouně, kde to budou mít opět těžké, jelikož domácím patří zatím druhé místo v tabulce.
Zapsal: Čech Ivan