16. kolo: Lanškroun - Litomyšl/Čistá

Starší žáci
Lanškroun - Litomyšl/Čistá 2:5 (1:1)

Fakta - Branky: Šmíd 2x, Hanus 2x, Brýdl. hřiště: Lanškroun. Rozhodčí: Jílková Barbora
Sestava: Dostál - Kodym, Jireček, Šmíd, Kmošek T., Holec (67´Stříteský), Pecháček, Hanus, Čermák, Grus (50´Brýdl ), Bálský.

Proti poslednímu týmu tabulky jsme jeli s odhodláním přivézt si domů 3 body. Od začátku tomu vše nasvědčovalo. Byli jsme lepší a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Vedení jsme se ujali Davidem Šmídem, který po rohu otevírá v 7. minutě svou brankou skóre. Pak ale i k podivu domácích začali naši kluci zahazovat jednu tutovou šanci za druhou. Jejich koncovka byla tragická. Domácí se k naší brance téměř nedostávali. Místo vedení 5:0 se po neodpískaném faulu na Filipa Jirečka dostali do jedné z mála šancí domácí a ve 36. minutě vyrovnávají na poločasových 1:1. Tato nemohoucnost v koncovce klukům zkomplikovala vývoj zápasu, kterým se měl ubírat. Navíc se domácím podařilo ve 43. minutě vstřelit druhou branku a otočit skóre. Velkým plusem bylo, že kluci to nezabalili a makali dál. Vyrovnání jsme se dočkali o 3. minuty později krásnou střelou Davida Šmída z přímého kopu. Touto brankou kluci nastartovali obrat a brankou Honzi Brýdla a dvěma brankami Adama Hanuse otáčíme skóre ve svůj prospěch. Chválím kluky, že se nesesypali za stavu 1:2 a zápas otočili. Pochválit je však nemohu za koncovku v prvním poločase, která byla žalostná. K dalšímu zápasu nastoupíme v sobotu 25.5. v domácím prostředí proti Letohradu, který je v tabulce 1 bod před námi. Začátek je stanoven na 9:30 hodin.