18. kolo: Litomyšl/Čistá - Hlinsko

Litomyšl/Čistá - FC Hlinsko 3:2 (1:2) pk 5:4

Fakta - Branky: 8' 55' Bálský 2x. - 14’ Otradovský, 32' Lorenc. hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Jílková Barbora
Sestava: Dostál - Šalda, Jireček, Šmíd, Kmošek T., Bálský, Pecháček, Hanus, Čermák, Grus, Holec - střídali: Kmošek M., Řehoř, Stříteský, Nekvinda, Beníšek

Ivan Čech - trenér Jiskry Litomyšl:
S favoritem soutěže kluci vstoupili do zápasu s čistou hlavou a s tím, že mohou soupeře jen zaskočit a překvapit. Začátek zápasu byl vyrovnaný. V 8. minutě zápasu začala pohledná akce u stopera Filipa Jirečka, ten poslal míč Adamu Hanusovi, který našel přihrávkou rozběhnutého Šimona Čermáka. Šimon zatáhl míč po pravé straně, kdy ustál i faul hostujícího obránce a svou přihrávkou oslovil Pavla Bálského, který otevírá skóre. Po této brance kluci polevili a hosté nás začali přehrávat. Po ztrátě míče srovnávají na 1:1 to běžela 14 minuta zápasu. Ve 32. minutě se hosté ujali vedení, to šel hráč hostí sám na golmana ten zůstal stát v brance na místo aby vyběhl, obešel ho a poslal míč do prázdné branky 1:2. Druhá půle byla vcelku vyrovnaná. Hosté však měli více šancí a díky jejich nemohoucnosti v koncovce a výborných zákroků Štěpána Dostála držíme stále nadějný výsledek. Do druhé půle naskočil Nekvinda a hru ve předu oživil. V 55. Minutě jsme zahrávali rohový kop a po centru Davida Šmída se trefuje hlavou Pavel Bálský, je srovnáno. Zbytek zápasu se už jen dohrával. Všem ubývaly síly. Zapas skončil nakonec remízou a došlo na pokutové kopy. V těch jsme vyhráli 5:4. Z tohoto zápasu jsme nakonec vytěžili 2 body, což je pro kluky výborný výsledek. Teď už je potvrdit stoupající výkonnost ve zbylých dvou zápasech. Hned tento týden hrajeme opět doma v 9:30 hodin proti Holicím.