5. kolo: Jiskra Ustí nad Orlicí - Litomyšl/Čistá

Starší žáci
Ústí n. O. - Litomyšl/ Čistá 5:1 (2:1)

Branky: Hoffman 2x, Kozel, Vacek, Řehák, - Čermák. hřiště: Ústí n.O. Rozhodčí: p.Hořínek Lukáš
Sestava: Dostál - Pecháček, Jireček, Šmíd, Kmošek T., Holec, Hanus, Šalda, Bálský, Čermák, Grus - střídali: Kodym, Brýdl, Huška, Kmošek M.

Zápas v Ústí nám moc nevyšel. Výsledek je pro nás příliš krutý neboť hra byla vyrovnaná. Kluci bojovali, ale do velkých šancí se nedostávali. Domácí se ujali vedení v 6. minutě. O čtyři minuty později se nám podařilo za přispění domácího hráče vyrovnat Šimonem Čermákem přímo z rohu. Po vyrovnání jsme měli i mírnou převahu, bohužel v 18 minutě po nepovedeném výkopu našeho brankáře dostáváme lacinou druhou branku. Tato branka sebrala klukům vítr z plachet a trochu se na hřišti hledali. Druhý poločas jsme začali špatně a hned ve 3 minutě dostáváme třetí branku. Kluci bojovali nadále houževnatě, ale vše bez velkých šancí. Na kolena je srážela veliká nepřesnost přihrávek a laciné ztráty míče. Domácí se trefili ještě dvakrát a bylo rozhodnuto. K dalšímu mistrovskému zápasu nastoupíme 6.10. v 9:30 hodin domu proti Lanškrounu.

Mladší žáci
Ústí n. O. – Litomyšl/Čistá/ 3:3 (3:0)

Branky: Horálek, Cindr, Borovička - Grus 2x, Hynek. hřiště: Ústí n. O. Rozhodčí: p. Hořínek Lukáš.
Sestava: Žroutová - Huška, Grus, Křivka, Vomáčka, Šalda, Kmošek V., Hynek, Tměj - střídali: Žrout, Holec, Loskot, Beníšek

V prvním poločase byli domácí lepší a zaslouženě ho vyhráli 3:0. I když se kluci snažili a šance měli branku se jim vstřelit nepodařilo. Kdo si myslel, že je zápas rozhodnutý, ten se spletl. Kluci se nevzdali a po rohu snížil hlavou Grus Matyáš. Tentýž hráč vstřelil i druhou branku, tentokrát z přímého kopu. O tři minuty později vyrovnal po krásné akci Hynek Jirka. Stav 3:3 i přes velkou snahu domácích vydržel až do konce. Gratulujeme klukům k prvnímu bodu. Pochvalu za dnešní výkon zaslouží naprosto všichni. K dalšímu zápasu nastoupíme doma v sobotu 6.10. v 11:15 hodin proti Lanškrounu.

Napsal: Ivan Čech